Закрити
Містами Ірландії
31 Травня 2006, 00:00 , Переглядів: 12463
FacebookTwitterLivejournal
Містами Ірландії Містами Ірландії

Якщо десь і існує казкова смарагдова країна, то це, звичайно, Ірландія. Важко сказати, хто саме пофарбував її в смарагдовий колір (чи то великий і жахливий Гудвін, чи то місцеві малярі в зеленому спецодягу, чи то природа-матінка, чи то всі разом), але тільки інших тонів в ірландській палітрі майже не зустрічається.

Дублін

Столиця Ірландії, як не дивно, своїм народженням зобов'язана зовсім не ірландцям, а завойовникам-норманам, а простіше - вікінгам. Це вони, висадившись в Ірландії в 8 столітті, протягом 200 років здійснювали фактичне розкрадання країни, а в 10 столітті заснували місто, яке назвали "темний затон" - "Дув Лін". По-ірландські назва столиці звучить інакше: Вaile Atha Cliath - Байле Аха Клі. Проте люди жили тут спрадавна. Більше 5000 років тому на місці нинішнього Дубліна знаходилися дуже маленькі поселення, які займалися землеробством і рибальством.

Жителі цих стародавніх ірландських поселень, навчені житейським досвідом, досить точно обчислювали рухи небесних тіл і створили, що справляє якнайглибше враження, поховання Ньюгреіндж. Це всього в 30-ти милях від Дубліна. Ці поховання старші за єгипетські піраміди приблизно на сім сторіч.

Приблизно в I або в II сторіччі нашої ери п'ять невеликих шляхів, побудованих вікінгами, сходилися на території нинішнього Дубліна, біля броду через річку Ліфі, в містечку під назвою Ат Клайет, або Брод Хурдліс, який знаходиться поблизу нинішнього Фатер Мейтіу Бридж. Ця важлива переправа через річку ймовірно обслуговувалася невеликим поселенням.

Зараз Дублін - найкрупніше місто країни, в ньому проживає близько 1 100 000 чоловік. Дублін не тільки столиця Ірландії, але і окреме графство. Місто налічує безліч цікавих для відвідин місць, одне з них - Дублінській Замок, закладений в XII сторіччі англійцями.
Тут зараз розташовані державні зали, серед яких Нолл Святого Патріка (місце інагурування президентів Ірландії), круглий Обідній Зал в статній будівлі Бірмінгамська Башта, Троновий Зал. На Нижньому Замковому Дворі розташовані виразна церква Святої Трійці (Most Holy Trinity), яка має другу назву - Королівська Каплиця, виконана в готичному стилі.

Річка Ліфі, розділяє місто як би на дві частини. Для деяких дублінців це розділення має певне символічне значення. Давно зникле реальне розділення на соціальні особливості.
Південний міський центр дотепер зберігає відчуття переваги своєю величчю і добробутом прекрасних споруд різних установ.


Тут Ви можете відвідати музеї, бібліотеки і галереї. Побродити по парках (включаючи знаменитий парк - St Stephen’s Green), вулицях і скверах. Відвідати витончені готелі, першокласні ресторани і знамениті ірландські паби. Оглянути цікаві пам'ятники, цікаві убрання вулиць. Затриматися і поміркувати у величного університету Trinity College. Зануритися в не підлягаючу опису, особливу міську суєту, яка панує на багатолюдній вулиці Grafton Street.

Що стосується Північної частини міста, то вона теж вміщає в себе дуже багато потенціалу розвитку. Саме тут знаходиться знаменита вулиця O’Connell Stree - один з просторих бульварів в Європі. Відзначимо, що ця вулиця, нині будучи центральною частиною Дубліна, не більше ніж 300 років тому ще навіть і не існувала. На місці нинішніх міських кварталів тут були болотяні драговині гирла річки Ліфі. Про Дублін можна говорити дуже довго. Але краще всього - приїхати і на власні очі побачити всю красу цього міста.

Белфаст

В цілому Белфаст - велике промислове місто, що сформувалося тільки в дев'ятнадцятому столітті. Але, звичайно, Белфаст не просто якесь місто; історія і релігія нерозривно пов'язані з ним. Для відвідувачів - це зручне і цікаве маленьке місто. Основною відмінною рисою центру є площа Донегалл, оточена вражаючими пам'ятниками вікторіанської епохи. У західній частині міста панує убогість, особливо на вулицях (протестантської) Шанкил Роуд і (католицької) Фоллз Роуд, назви яких часто фігурують в шестигодинних новинах.

Визначні пам'ятки Белфаста

На площі Донегалл розташована ратуша - справжній зразок змішаних архітектурних стилів. Тут також знаходиться бібліотека Лінен Хол, в якій зберігаються основні скарби ірландської літератури. Регіон на півночі Гань Сент - стара частина Белфаста, відома під назвою Ентріз. Цей район був практично зруйнований бомбардуваннями під час Другої Світової війни, і в даний час тут залишилася тільки жменька пабів, що відображають дух минулого.

Через Белфаст тече річка Лахан і підйомні крани на її верфах все ще підносяться на заході міста. Королівський міст, красивий пам'ятник з декоративними лампами, є одним з основних мостів через Лахан. Королівський спиртний салон є всією екстравагантністю архітектурної витонченості. Будучи музеєм-готелем, салон зовні покритий мільйоном різних кахлів, тоді як всередині він прикрашений кольоровим склом і кришталем, мозаїками і меблями з червоного дерева. Тут не можливо знайти місце, щоб сісти, і навіть місце, де можна стояти важко знайти, але цей салон коштує відвідин.

Будівля Великої опери біля дороги теж є визначною пам'яткою Белфаста. Вона кілька разів піддавалася бомбардуванням, але було відреставрована і тепер блищить багатством. Історія і культура міста представлені в Ольстерському Музеї поряд з університетом; в його колекції є предмети із зруйнованої в 1588 році іспанської армади.

У передмісті Белфаста є: зоопарк; заміський парк Кейв Хилл; замок Белфаст, який теоретично відноситься до 12 століття, але нинішню будову було побудовано в 1870 році; і Стормонт - колишнє місце парламенту Північної Ірландії, а в даний час резиденція міністра Північної Ірландії.

 

Видалити Відміна
Забанити Відміна