Закрити
Продовжується дистанційне навчання вчителів за курсом адміністрування комп’ютерних класів
02 Листопада 2005, 00:00 , Переглядів: 4321
FacebookTwitterLivejournal
Продовжується дистанційне навчання вчителів за курсом адміністрування комп’ютерних класів Фото: http://brig29.ru/kurs-2.html Продовжується дистанційне навчання вчителів за курсом адміністрування комп’ютерних класів

Українські вчителі мають можливість підвищити свою кваліфікацію з адміністрування шкільного комп'ютерного класу ефективним та зручним чином - дистанційно. Завдяки доброчинній підтримці компанії "Майкрософт Україна" цього року, як і минулого, навчання вчителів проводиться на безоплатній основі. Кількість учасників програми порівняно з минулим роком зросла в кілька разів.

Історія проекту

Необхідність створення даного курсу була очевидною. Сільські школи, обладнані комп'ютерними класами та підключенням до мережі Інтернет, не забезпечуються необхідною технічною підтримкою; подекуди у віддалених куточках просто неможливо знайти відповідного технічного спеціаліста. Самотужки працівники шкіл також далеко не завжди мають змогу вирішувати технічні питання, оскільки діюча система підготовки викладачів не дає мінімальної бази знать з адміністрування комп'ютерних класів та забезпечення повноцінного та безпечного доступу до Інтернет. У такій ситуації комп'ютерні класи у школах, особливо сільські та у віддалених районах, не можуть бути використаними ефективно.
В рамках Державної програми інформатизації загальноосвітніх закладів, комп'ютеризації сільських шкіл школи отримують навчальні комп'ютерні комплекси (НКК), але з обслуговуванням їх виникає проблема. Розрахунок на консультаційну допомогу фахівців у галузі комп'ютерної техніки не вирішує проблеми, оскільки бюджетами шкіл не передбачено оплату таких робіт.
"В МОН України було прийнято рішення для підготовки системних адміністраторів шкільних НКК створити дистанційний курс "Адміністратор", що безкоштовно та без відриву від основної роботи можуть пройти всі бажаючі вчителі." - повідомляє Тетяна Ханюк, директор науково-методичного центру організації розробки й виробництва засобів навчання Міністерства освіти і науки України.

Практика впровадження

Курс був розроблений Українським інститутом інформаційних технологій в освіті НТТУ "КПІ" на замовлення Міністерства освіти і науки України та за підтримки компанії "Майкрософт Україна".
Курс "Адміністратор" є першим дистанційним курсом для вчителів, для якого розроблений також якісний інтерактивний підручник-довідник для самостійного навчання, спрямований на систематизацію й поглиблення знань вчителів щодо практичного обслуговування комп'ютерного класу і адміністрування локальних мереж.
Протягом першого року впровадження за програмою "Адміністратор" пройшли навчання близько 120 викладачів. Позитивний розголос серед освітян та інформаційна підтримка програми з боку Міністерства освіти і науки значно збільшили її популярність - цього року щомісяця реєструється до ста нових учасників дистанційного навчання. В цьому навчальному році на курс вже зареєструвались близько 300 педагогів.
Високо оцінює динаміку розвитку проекту Інна Малюкова, директор Українського інституту інформаційних технологій в освіті: "Як людина, яка докладає багато зусиль для створення і розвитку системи дистанційного навчання на теренах України, я, безперечно, дуже радію тим зрушенням, які відбуваються нині у цій сфері. Нарешті крига скресла і дистанційне навчання почало майже повсюдно поширюватися по Україні навіть у системі середньої освіти. Про це красномовно свідчить географія використання дистанційного курсу "Адміністратор", користувачі якого є у більшості регіонів, але особливо вражає те, що понад третина всіх слухачів - із сіл та селищ міського типу".
На думку Ольги Бунятян, менеджера освітніх програм компанії "Майкрософт Україна", даний курс є першим успішним проектом з дистанційного навчання у системі середньої освіти: "Ми розуміємо, наскільки важливою для вчителів є наша допомога, тому підтримали цей курс минулого року і продовжуватимемо підтримувати його і надалі. Наша участь у створенні та розвитку курсу "Адміністратор" є частиною програми "Партнерство в навчанні", в рамках якої ми сприяємо освітянам та школярам у реалізації їхнього потенціалу повною мірою, шляхом надання технологій, знань та досвіду Майкрософт".

Як пройти безплатне навчання за курсом "Адміністратор"?

Процес навчання включає послідовні етапи опрацювання навчальних матеріалів, тестування та супроводу викладачами Українського інституту інформаційних технологій в освіті. Періодично для всіх слухачів організовується можливість он-лайн спілкування з різних тем курсу. За результатами фінального тестування в разі успіху слухач курсу отримує сертифікат.
Взяти участь у програмі дистанційного навчання "Адміністратор" дуже просто. Вчитель подає заявку. Заявка може бути як індивідуальною, так і колективною. Після розгляду заявки викладач отримує пароль Інтернет-доступу та реєструється. Навчання відбувається через мережу Інтернет.

Подача заявок

Заявки на навчання за програмою "Адміністратор" можна надсилати:
1 - в Український інститут інформаційних технологій в освіті НТТУ "КПІ" за адресою: udec@udec.ntu-kpi.kiev.ua або факсом: (044) 241 6808.
Контакти в Українському інституті інформаційних технологій в освіті: Лариса Репухова, Маргарита Чуприна, координатори програми. Додаткову інформацію можна отримати по телефону (044) 241 6808 або знайти в Інтернеті на веб-сайті: udec.ntu-kpi.kiev.ua
2 - В НМЦ засобів навчання МОН України за адресою nauk@ln.ua або факсом (044) 2857531. Контактна особа Чабанна Наталя Вікторівна

Перспективи

Набір на дистанційний курс триває. Обмежень по кількості слухачів поки що немає. Програма має можливість задовольнити всі заявки, які надходять. Про подальші перспективи інформатизації середньої освіти говорить Станіслав Ніколаєнко, Міністр освіти і науки України: "Міністерство освіти і науки України активно працює у напрямі впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес, що включає не лише постачання навчальним закладам навчальних комп'ютерних комплексів, але й впровадження електронних засобів навчання, в тому числі дистанційних курсів, тестових систем тощо. Програма інформатизації шкіл передбачає цілу низку заходів у цьому напрямі. Важливу роль у втіленні державних освітніх планів відіграє співпраця з компанією "Майкрософт Україна" зокрема в рамках програми "Партнерство в навчанні".

Додаткова інформація стосовно програми дистанційного навчання "Адміністратор":

Головний державний замовник: Міністерство освіти і науки України (www.mon.gov.ua)

Інформація про замовника:

Міністерство освіти і науки України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади щодо вироблення та реалізації державної політики з питань освітньої і наукової діяльності (в тому числі науково-технічної, дослідницької, інноваційної і винахідницької) та інтелектуальної власності, який спрямовує та координує діяльність всіх інших органів виконавчої влади у цих сферах.

Головний виконавець - Український інститут інформаційних технологій в освіті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (udec.ntu-kpi.kiev.ua) є провідним закладом в Україні, який забезпечує координацію робіт зі створення державної системи дистанційного навчання та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітню сферу.

Програма "Партнерство в навчанні" - реалізується в Україні в межах співпраці компанії Майкрософт із Міністерством освіти і науки України ( www.microsoft.com/Ukraine/Education/PartnersInLearning). Програма має на меті допомогти працівникам освіти та школярам повною мірою реалізувати свій творчий потенціал через забезпечення їм доступу до найсучасніших інформаційних технологій і проведення семінарів та тренінгів для набуття й розвитку в них навичок практичного застосування інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі та повсякденній діяльності.

Видалити Відміна
Забанити Відміна