08 Квітня 2020, 22:08 , Переглядів: 1532
Упровадження STEM-освіти в умовах інтеграції формальної і неформальної освіти обдарованих учнів Упровадження STEM-освіти в умовах інтеграції формальної і неформальної освіти обдарованих учнів

Методичні рекомендації спрямовано на формування більш глибокого розуміння новітніх тенденцій в освіті, які покликані підготувати нове покоління до вимог сучасної економіки. Видання призначено для вчителів, викладачів, методистів, студентів закладів вищої освіти та всіх зацікавлених цим питанням осіб.

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОБДАРОВАНОЇ ДИТИНИ

Упровадження STEM-освіти в умовах інтеграції формальної і неформальної освіти обдарованих учнів: методичні рекомендації / Н. І. Поліхун, К. Г. Постова, І. А. Сліпухіна, Г. В. Онопченко, О. В. Онопченко. – Київ : Інститут обдарованої дитини НАПН України, 2019.

Інноваційні процеси суспільно-економічного розвитку та зростаючий попит на фахівців високотехнологічних галузей, які здатні до комплексної наукової та інженерної діяльності, сприяли формуванню та розвитку освітнього напряму STEM, що став педагогічною інновацією ХХІ століття.

Автори визначають та окреслюють особливості, теоретичні та практичні аспекти з упровадження STEM-освіти в Україні. У виданні запропоновано моделі інтеграції формальної та неформальної освіти, передусім, для обдарованих учнів, які в майбутньому можуть стати основою трансформаційних процесів для освіти загалом. Акцентовано на використанні наукового методу й інженерного дизайну в конструюванні навчальних заходів STEM, розкрито особливості освітнього STEM-середовища, запропоновано методичні підходи до організації STEM-проєктів, продемонстровано їх застосування на конкретних прикладах.

Метою запропонованого видання є узагальнення основних теоретичних даних і методичних підходів щодо впровадження STEM-освіти в умовах інтеграції формальної та неформальної освіти. І, хоча вказану проблему розглянуто на моделі обдарованих учнів, як найбільш готових до міждисциплінарної навчальної практики, її можна застосовувати до навчання ширшого кола зацікавлених здобувачів освіти.

Для зручності та швидкого доступу до найбільш актуальних джерел наведено їх QR-коди безпосередньо в тексті, а тлумачення деяких понять подано в тезаурусі методичних рекомендацій (додаток А).

Джерело: http://iod.gov.ua
Автор: Інститут обдарованої дитини НАПН України