03 Квітня 2020, 00:29 , Переглядів: 882
Методи теорії розв’язання винахідницьких задач на уроках у початковій школі. Мозковий штурм Фото: http://kak-bog.ru Методи теорії розв’язання винахідницьких задач на уроках у початковій школі. Мозковий штурм

Матеріали учасника Всеукраїнського конкурсу-рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів по роботі з обдарованими дітьми "Школа – джерело талантів" (2017-2018 навчального року)

Це колективний пошук нетрадиційних шляхів вирішення проблем, навіть нереальний. Даний метод в початковій школі називається по-іншому: метод проб і помилок. Причому помилки не засуджуються, а усуваються дослідним шляхом. Цей метод нараховує два етапи: висування різних пропозицій та вибір кращих пропозицій.

Наприклад: Немає олівця. Як написати записку мамі?

На столі лежить буханець хліба. Біля нього сидить голодний лев. Як хлопчику забрати хліб?

Приклад використання методу «Мозковий штурм» у 1 класі на уроці математики за темою «Послідовність чисел у межах 100. Одноцифрові і двоцифрові числа. Додавання і віднімання». приведено у розділі  ІІ (Контроль, корекція і закріплення знань).

Повторення одиниць вартості, усне розв’язання задач.

Задача.

Двадцять гривень Соня має.
Та чи вистачить, хто знає,
На олію й шоколад?
А на хліб і мармелад?

Що необхідно знати для того, щоб відповісти на ці запитання? (Ціну продуктів.)

Учитель виставляє цінники, ілюструючи задачу.

Допоможіть Соні  вирішити дуже важливу проблему: вона дуже полюбляє шоколад, але в неї не вистачає грошей. Що робити? (діти обговорюють проблему і вибирають кращі рішення).

Автор: Рубіжанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 Рубіжанської міської ради Луганської області