Ідеї активних вправ-руханок, які можна виконувати із учнями під час уроків
27 Липня 2018, 14:21 , Переглядів: 830
Ідеї активних вправ-руханок, які можна виконувати із учнями під час уроків Фото: starnika.net.ua Ідеї активних вправ-руханок, які можна виконувати із учнями під час уроків

Лікарі стверджують, що дітям віком до 12 років всидіти на місці довше ніж 30 хвилин дається вкрай важко. При тривалості шкільного уроку понад 30-40 хвилин, увага учня може втрачатись, виникає відчуття втомленості та напруги, може виникати біль у очах та спині. Щоб уникнути цього, запропонуйте учням виконувати активні вправи-руханки під час уроку. Це може зайняти від 30 секунд до 5 хвилин, але точно допоможе відновити увагу учнів, усуне нервове напруження, поверне тонус м'язам та просто покращить настрій!

Команда #DOCCU підготувала  невелику підбірку руханок, виконання яких не забере багато часу, але точно сподобається вашим учням:

Такі вправи мають стати хорошою звичкою у класі!

"Іван каже" (до 5 хвилин)

Учні встають з-за парт, повертаються обличчям до центру класу так, щоб усі могли бачити одне одного.

Вчитель (наприклад, його звуть Іван) каже: "Я – Іван. Іван каже підняти праву руку". Усі піднімають праву руку.

Учениця, яка стоїть праворуч від учителя (наприклад її звуть Оля) каже: "Іван каже підняти праву руку, Оля каже підняти ліву руку".

Потім наступний учень каже свою команду.

Такий ланцюжок із команд має тривати до тих пір, поки всі учні у класі не показали свою вправу.

Ця руханка примушує працювати не тільки руки і ноги, але і мізки (потрібно тримати у голові послідовність усіх команд).

Приємні спогади (20-30 секунд)

Вчитель просить учнів закрити очі на кілька секунд і уявити те, що викликає у них приємні спогади чи почуття задоволення. Учні мають глибоко вдихнути, піднятись та широко потягнутись.

Не забувайте і про вправи для очей!

Вправа для очей
(до 1 хвилини)

Вчитель каже: «Квітка спить» (усі закрили очі), «Їй сниться сон» (усі моргають), «Більше квіточці не спиться» (всі відкрили очі, підняли руки уверх і подивились на пальці), «Ось й метелик прилетів» (всі махають кистями рук), «Біля квіточки присів» (усі опускають руки та голову вниз), «Стрепенувся» (всі махають головами, дивлячись вниз), «Й полетів» (піднімають голову).

Гарний настрій (до 1 хвилини)

Учні мають піднятись з-за парт, повернутись обличчям до свого сусіда та за допомогою міміки і жестів подарувати гарний настрій своєму сусіду.  Цю вправу можна виконувати у групі із 2-4 учнів.

А ви зможете написати своє ім'я ногою?

«Моє ім’я» (до 2-3 хвилин)

Попросіть учнів встати із-за парт. Написати своє ім’я правою рукою у повітрі, потім лівою рукою у повітрі, потім обома руками. Потім завдання ускладнюються: «пишемо» правою ногою, потім лівою, далі всім корпусом. На завершення учні закривають повіки і «пишуть» свої імена очима.

«Ми-звірята» (до 5 хвилин)

Учитель просить учнів показати як стрибає зайчик (можна пострибати від парти до дошки).

• А як ходить ведмідь (повільно та вайлувато, переступаючи з ноги на ногу).
  • А як крадеться лисичка (принюхуючись і повертаючись ліворуч, праворуч).
  • А як летить пташка (розмахуючи крилами).
  • А як курочка дзьобає зернятка (схиляючись низько)

І так далі.

Віршовані руханки точно сподобаються учням молодшої школи

Учням молодшого шкільного віку дуже подобаються вправи, які супроводжуються віршованими текстами із чітким ритмом. Ось деякі із них:

Піднімаймо руки — раз!
На носочках увесь клас,
Два присіли, руки вниз,
На сусіда подивись,
Руки — вгору,
Руки — вниз,
На сусіда подивись,
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногами помахати,
Знов — присіли, два — піднялись,
Головою покрутили і за парти знову сіли!

Такі руханки позитивно впливають на налагодження контакту між учнями

Станьмо, учні, всі рівненько,
Раз! Два! (плескають у долоні),
Уклонімося низенько (нахиляння тулуба вперед),
Раз! Два! Далі руки в боки, хоп!
Веселенько підем в скок!(стрибки),
Далі учні всі стрибаймо,
Одну ніжку піднімаймо,
Ручки вгору піднімай,
Помахай сусіду,
І всі разом присідай!
Станьмо знов рівно!

А ви робите руханки зі своїми учнями?

Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.