Закрити
Ботанічний КВК "Цікавий світ рослин"
23 Травня 2018, 12:10 , Переглядів: 766
FacebookTwitterLivejournal
Ботанічний КВК Фото: www.freepik.es Ботанічний КВК "Цікавий світ рослин"

Розробка учасника ІV Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Мета: В цікавій та ігровій формі закріпити знання дітей про рослинний світ, спонукати їх до подальшого вивчення природи, збуджувати інтерес до знань, розвивати творчість та кмітливість, виховувати інтерес до рослинного світу, любов до природи та бережливого ставлення до неї.

Хід заходу

Ведучий. Добрий день, дорогі школярі !Ми відкриваємо КВК – клуб веселих і кмітливих дітлахів. Хоча можна додати: спостережливих і допитливих. Адже сьогодні не простий КВК, а ботанічний! Погляньте навкруги: нас оточує прекрасний і дивовижний світ рослин. Він вражає своїм різномаїттям форм і палітрою фарб. І хіба це не чудо , що з одного малюсінького зернятка виростає двометровий соняшник, а з маленького жолудя – дуб – велетень? Справжні дива навколо нас! І ми з вами, малята, живемо в цій країні чудес. Потрібно тільки бути спостережливими: тоді ви зможете доторкнутися до чудового світу рослин.

Сьогодні в нас незвичний урок,
У ботаніку ми зробимо крок.
Із нею ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітає до нас.

Тож слухайте, слухайте, слухайте всі.
До вас наша перша промова…
В цей радісний час, у святковий цей час
До конкурсу команди готові?

Чий це сміх веселий,
А в очах іскринки вогників?
Це команди веселих,
Творчих і кмітливих школярів!

Голову високо, ширше крок.
Життя – це чудовий урок.
Не бійся боротись, рушай у дорогу.
Відважних та спритних чека перемога.

КВК – чудова гра:
Конкурс веселих і кмітливих,
Конкурс розумних і щасливих.
Конкурс для тих, хто в чесній боротьбі
Шлях перемоги прокладе собі.

- Сьогодні у нашому інтелектуальному конкурсі «Ботанічний КВК» беруть участь команди 3 класів нашої школи . Їх девіз: «З природою живи у дружбі, то буде вона тобі у службі».

- Хто із третьокласників є найдопитливішим, хто більше за всіх знається на квітах і плодах, травах і деревах?

І як завжди, у змаганні настає момент, ми дізнаємось, хто є суддями нашого турніру. ( Представлення журі)

Але нам усім цікаво, як називаються команди. Тому оголошується перший конкурс «Візитка команди».

Команда І « Конвалія»

Із зеленої сорочки, що зіткав весняний гай.
Білі дивляться дзвіночки, як зовуть їх відгадай?
Це конвалії у гаї на галявині цвітуть.
І ніде, ніде немає кращих квіточок, мабуть!

Легенда

Один із давньогрецьких міфів твердить, що конвалія виникла із сліз богині мисливства Діани. Коли богиня під час полювання забралася в глухі чащі лісу, то на неї напали розбійники. Діана кинулась тікати. Вона гірко плакала, ці краплинки перетворювалися на запашні квіточки конвалії.

Команда ІІ « Волошка»

На просторах поля золотого
Сині зірочки тремтять
Мов шматочки неба голубого
Виграють, виблискують, горять.

Легенда

Якось у полі хлопець Василько косив жито. Саме тоді там бавились русалки. Одній дуже припав до вподоби Василько. От і надумала русалка обернути хлопця на гарну польову квітку, щоб не розлучатися з ним. Відтоді, щороку літньої пори, коли зацвітають сині волошки, в житті бавляться русалки , плетуть із цих квітів віночки та прикрашають ними свої голівки.

(Журі оцінює виступ команд, 10 балів за кращий виступ)

Розминка

  • Діти! Ви любити ягоди і фрукти?Я не сумнівалась! Тоді ви без проблем упораєтесь із завданням. Ви, звичайно знаєте, що рослини дають плоди, а всередині плодів є кісточки, або насіннячко. Саме за цією ознакою рослини розділяються на дві групи: зерняткові і кісточкові.
  • У кожному із цих конвертів лежать картки із малюнками ягід і фруктів.
  • За сигналом ви повинні будете відкрити конверт і розкласти картки в кармани: зерняткові і кісточкові. За кожен плід покладени у правильний карман , команда одержує 1 бал.

Кісточкові: вишня, слива, абрикос, персик, черешня, алича.

Зерняткові : яблуко, груша, смородина, малина, ожина, чорниця.

Конкурс «Опис овочів»

  • Добре розім’ялись учасники? Молодці! А зараз у нас новий конкурс.

«Опис овочів та фруктів». У кожної з команд є приготовані заздалегідь малюнки, на яких зображено у команди « Конвалія» - овочі, а в команди «Волошка» - фрукти. Команди по черзі читають опис даної рослини, а гравці протилежної команди повинні відгадати, що це.

Конкурс «Рослини в прислів’ях і приказках».

Діти, здавна наш народ складав прислів’я і приказки. Дуже часто для виразності образу виступали рослини. Ми приготували для вас такі прислів’я і приказки в конвертах, але (от лихо) поки несли вони переплутались. Від кожного лишилось лише по дві половинки і тепер ніяк не можливо зрозуміти, як же скласти ці шматочки. Я думаю, що юні ботаніки з команд допоможуть вийти з цього скрутного становища. Я даю обом командам по конверту, у яких лежать половинки прислів’їв. На блакитних картках – початок, а на рожевих – кінцівки. Одна команда починає початок прислів’я, а друга через 10 секунд продовжує його. Потім навпаки. За кожне правильне прислів’я команда одержує 1 бал.

Дерево взнають по листках, …… а людину по ділах.

Повний колос до землі гнеться , …….а пустий вище всіх пнеться.

Яблуко від яблуні ……недалеко падає.

Якщо б на кропиву не мороз, …..то вона б цілий рік жалила.

На городі бузина ,……а в Києві дядько.

Весна красна квітами , …… а осінь плодами.

Яке зіллячко , ……таке насіннячко.

Яке дерево – такі його квіти,….які батьки – такі діти .

Який кущ – така лозинка , ……яка матір – така й дитинка.

Конкурс уболівальників

Дорогі глядачі ! Настав час й уболівальників зробити свій внесок у перемогу своїх команд.

(Розгадування загадок про квіти).

Конкурс « Домашнє завдання»

(Інсценізація «Ходить гарбуз по городу» та «Сварка овочів»).

Конкурс «Осінній натюрморт».

Дітям даються малюнки : ваза, овочі, фрукти, квіти, осінні листочки, клей. За сигналом учасники команд повинні найшвидше скласти та приклеїти натюрморт на папері. Даний конкурс оцінюється 5 балів.

Конкурс капітанів.

Обидві команди працювали дружно й із завданнями впоралися. Тепер У двобої зустрінуться лідери команд – капітани. Якщо в далеку давнину овочі і фрукти тільки сушили на зиму, то в наш час їх маринують, солять, варять з них компоти, варення, джеми, а крім того, сучасні технології дозволяють зберігати свіжі ягоди і фрукти в замороженому вигляді. Подробиці про заготівлю дарунків полів і садів ми довідаємось від наших капітанів команд. За 1 хвилину вони повинні приготувати про запас подані плоди так, як це роблять наші сучасники. Капітанам немає потреби йти на базар, ми уже все їм приготували. ( Ведуча показує вирізані з картону плоди).Тут є спілі кавуни та яблука, абрикоси й груші, є й овочі – кабачки й картопля, горох і редис, огірки й морква, помідори й буряки. Все це капітани повинні, звичайно, приготувати символічно, тобто розкласти плоди по коробках. У кожного капітана набір коробок із написами «Варення», «Консервування», «Сушіння», «Вживання в сирому вигляді» ( !4 балів)

( Поки журі підраховує бали – музична пауза).

Молодці, діти !Конкурсна програма «Ботанічний КВК» вичерпана. Ви переконалися, який різноманітний і дивний світ рослин! Яка гарна природа !Давайте всі разом будемо берегти цю земну красу!

А зараз надаємо слово нашому журі. (Журі підбиває підсумки і нагороджує переможців).

Автор: Шендерук Катерина Іванівна, вчитель початкових класів, Дунаєвецька ЗОШ І-ІІІ ст. №4, Хмельницька обл., м. Дунаївці
Видалити Відміна
Забанити Відміна