Англійська мова (3 клас. Плахотник, ...)
11 Липня 2005, 00:00 , Переглядів: 17046
Англійська мова (3 клас. Плахотник, ...) Підручник для 3-го класу (2-й рік навчання в загальноосвітніх навчальних закладах - видавництво К., Ірпінь: ВТФ Перун: 2003, - 16 ост; ілюстрований Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист 1/11 1546 від 17.04.2003р)

Плахотник В.М., Полянська Т.К. "English" підручник для 3 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

Підручник є логічним продовженням підручника цих авторів для 2-го класу (перший рік навчання).

До складу підручника входить: Путівник; Англо-український словник з транскрипцією; Ноти та тексти пісень англійською мовою; Таблиця не правильних дієслів.

Путівник знаходиться на перших сторінках підручника. На першому уроці учні дізнаються які теми вони будуть вивчати на протязі навчального року. Уроки 1-11-це повторення вивченого матеріалу: алфавіт: правила читання та інтонація, транскрипція, написання коротких слів; граматика. При повторенні матеріалу, в розділі "Граматика" під рубрикою "Запам'ятай" автори підручника рекомендують звернути увагу на дієслова to have (мати), to be (бути), прикметники, означений артикль the. В кожному уроці з'являються нові слова та лексичні одиниці для активного засвоєння. Ці уроки дають учителю змогу самостійно підібрати і включити в хід уроків серію граматичних вправ, спрямованих на краще засвоєння граматичного матеріалу. Для учнів такої кількості вправ, що дає підручник не достатню, щоб добре засвоїти матеріал. До основної частини входять теми:

І семестр

Уроки 12-23
My world - Мій світ.
My family - Моя сім'я

Уроки 24-29
School life - Шкільне життя
Professions - Професії

ІІ семестр

Уроки 30-42
School life - Шкільне життя
Professions - Професії

Уроки 43-57
Leisure time - Дозвілля
Nature - Природа

Уроки 58-64
Human World - Світ людини
Social life - Суспільство

Урок 65 - резервний, дає змогу підсумки роботи на протязі року.

Навчальні теми підручника підібрані згідно з діючою програмою навчання і відповідають інтересам дітей. Кожна нова тема починається з кольорових фотографій, на яких надруковані нові слова для засвоєння на уроках. Нові лексичні одиниці для кожного уроку знаходяться на початку уроку на жовтому кольорі в червоній рамці. Це концентрує увагу учнів і допомагає краще запам'ятати лексичний матеріал, окремо існують вправи в яких вказано: "Запиши у словник і запам'ятай слова". Для тренування правил читання існують вправи типу:

• повтори читання букв (а, о, і, y) у різних складах;
  • прочитай слово;
  • прочитай.

Граматичний матеріал оформлений просто на жовтому фоні. Поруч з таким матеріалом на малюнку зображена кенгуру. Для вчителя, який працює з цим підручником, це можливість, ще раз творчо попрацювати і запропонувати учням додатковий граматичний матеріал.

Напротязі року підручник дає інформацію про найбільш вживані часи в англійській мові: Present Simple, Past Simple (вивчають правильні дієслова та деякі форми неправильних дієслів - 22 слова за рік), Future Simple. Учні повторюють кількісні і вивчають порядкові числівники, множину іменників, прикметники.

Підручник складається з 65 уроків. Кожен урок дуже насичений матеріалом. Залежно від тем, в уроках є: вірші, пісні, римівки; вправи для читання словосполучень та речень з перекладом на українську мову; тексти для читання з обов'язковим перекладом на українську мову. Це дає можливість вчителю перевірити знання учнями лексичного матеріалу.

Кожний урок містить матеріал для перекладу з української на англійську мову. Але для кращого оволодіння таким перекладом учням потрібні додаткові вправи. Це знову включає творчі можливості вчителя. В підручнику достатня кількість підставновчих вправ. Виконання цих вправ стимулює мисленнєво-мовленнєві функції учнів і активізує вживання учнями отриманих на кожному уроці знань.

Підручник побудований таким чином, що кожний урок підручника - це два шкільних урока. Для засвоєння такого обсягу матеріалу це не достатньо. Для того, щоб виконати програму, вчитель, який працює за цим підручником, не має можливості і часу. В режимі 2 уроки на тиждень, як це в більшості загальноосвітніх шкіл, не достатньо часу для засвоєння матеріалу. Тому найкраще, тим, хто працюватиме за цим підручником мати 3 уроки англійської мови на тиждень.

Обговорення (1)
IRINLY 12 Березня 2009, 21:01