18 Травня 2018, 12:17 , Переглядів: 376
Розв’язування задач шкільного курсу геометрії за допомогою теорем Чеви та Менелая Розв’язування задач шкільного курсу геометрії за допомогою теорем Чеви та Менелая

Розробка учасника ІV Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Засвоєння наукових основ математики, уміння вирішувати математичні завдання передбачають високий рівень розвитку науково-теоретичного і алгоритмічного мислення учнів.

Мета уроку:

• узагальнити, розширити і систематизувати знання і вміння учнів; навчити використовувати знання при вирішенні складних завдань;
  • сприяти розвитку навичок самостійного застосування знань при вирішенні завдань;
  • розвивати логічне мислення і математичну мову учнів, вміння аналізувати, порівнювати і узагальнювати;
  • виховувати в учнів упевненість у собі, працьовитість; вміння працювати в колективі.

Завдання уроку:

Освітня: повторити теореми Менелая і Чеви; застосувати їх при вирішенні завдань.

Розвиваюча: вчити висувати гіпотезу і вміло доказово відстоювати свою думку; перевірити вміння узагальнювати і систематизувати свої знання.

Виховна: підвищити інтерес до предмета і підготувати до вирішення складніших завдань.

Автор: Німець Ольга Володимирівна, вчитель математики та інформатики, Козелецька гімназія № 1, Чернігівська обл.