Етнопроект "Криниця душі народної"
16 Травня 2018, 11:48 , Переглядів: 530
Етнопроект Фото: eastbook.eu Етнопроект "Криниця душі народної"

Розробка учасника ІV Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Етнопроект «Криниця душі народної» – це ще одна цеглинка у фундаменті відродження і плекання призабутих джерел культурного надбання українського народу, його невичерпної мудрості.

Завдяки ряду публікацій у рамках проекту здійснюється спроба зібрати, опрацювати, систематизувати, відтворити та опублікувати перлини усної народної творчості, традиції, звичаї та обряди, поширені на теренах Галичини.

Активна співпраця ліцеїстів Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості, які проживають у різних етнографічних групах Прикарпаття та педагогічного колективу навчального закладу, сприяє  плідному та результативному внеску у відродженні та поширенні елементів культурної самобутності Галичини.

Наочне відтворення обрядовості у піснях, гаївках, колядках та щедрівках під час виховних заходів дає змогу підростаючому поколінню сприяти та в майбутньому плекати духовні цінності власного народу.

І. Актуальність проблеми

- В час розвитку новітніх технологій втрачаються самобутні надбання українського народу.
- Наш край дуже багатий на народні звичаї, обряди, традиції.
- Ми хочемо відшукати, відродити та зберегти для нащадків надбання нашого народу.

ІІ. Мета проекту

Зібрати перлини народної творчості Прикарпаття.
Систематизувати зібраний матеріал по регіонах.
Видати серію збірників “Криниця душі народної”.

ІІІ. Завдання проекту

1. Організація пошукової роботи.
  2. Систематизація та обробка зібраного матеріалу.
  3. Відтворення учнями народних традицій та обрядів.

ІV. Очікувані результати

1. Учні ближче познайомляться та поспілкуються з людьми старшого покоління.
  2. Діти дізнаються про традиції та обряди нашого народу, запишуть деякі з них з уст старожилів.
  3. Для того, щоб донести інформацію до інших ліцеїстів, буде проведено ряд театралізованих дійств.
  4. Буде розповсюджено зібраний матеріал за допомогою виданих збірників.

VЦільова група

Учні 8-11 класів, вихователі

VI. Характеристика проекту

1. За метою проектної  діяльності — творчий.
  2. За змістом — пошуковий.
  3. За кількістю учасників — колективний, груповий.
  4. За тривалістю виконання — довготривалий, лонгетюдний.

За характером партнерських взаємодій — кооперативний.

Автор: Яцишин Світлана Володимирівна, вихователь-методист, Івано-Франківський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості