14 Травня 2018, 12:07 , Переглядів: 276
Урок з фізики з в використанням «хмарних» технологій на тему: Ізопроцеси. Газові закони Фото: domaci.ihned.cz Урок з фізики з в використанням «хмарних» технологій на тему: Ізопроцеси. Газові закони

Розробка учасника ІV Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Анотація: Урок «Ізопроцеси. Газові закони» проведено з використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а саме з використанням таких «хмарних» технологій, як онлайн-презентація Prezi та інтерактивні завдання на сайті LearningApps.org.

Також під час уроку були використані різні методи та форми навчання, такі як «Фізичний футбол» та «Сенкан».

Актуальність: З кожним роком з’являється все більше комп’ютерних програм, які можна використовувати для навчання. Однією з таких програм є «хмарний» сервіс для створення презентацій Prezi. Даний сервіс не лише дозволяє створювати презентації в незвичному порівняно з стандартними програмами форматі а й спонукає учасників навчального процесу оволодівати новими технологіями.

Інтерактивні вправи в сервісі LearningApp викликають зацікавленість в учнів, а, отже, в даному сервісі вони з більшим ентузіазмом виконують завдання, які можна представити в різноманітних формах: від «звичного» кросворду до гри типу «Перший мільйон» чи «Перегони з комп’ютером».

Окрім того, з даними сервісами учні можуть працювати не лише на уроках: знаючи посилання на ту чи іншу презентацію, вони можуть переглядати її будь-де, де є мережа Інтернет.

Провідна педагогічна ідея полягає в тому, що використання он-лайн сервісів на уроках фізики дозволяє розширити можливості вчителя в унаочненні матеріалу уроку, дозволяє вводити нові форми та методи роботи на уроках; також дозволяє розробити цілу систему позаурочної діяльності учнів, яку можна легко перевірити в будь-який час.

Мета. Зробити урок цікавішим для учнів, всіляко заохочувати їх до навчання та саморозвитку, до оволодіння новими програмами та сервісами.

Завдання

При розробці уроку «Ізопроцеси. Газові закони» з використання онлайн-сервісів ставились наступні освітні завдання:

• робота з навчальним матеріалом стає більш цікавою для всіх учасників навчального процесу;
  • підвищення рівня засвоєння навчального матеріалу;
  • можливість оцінки рівня своїх знань;
  • можливість підготовки доповідей з використання онлайн-презентацій та з використанням інших онлайн-сервісів.

Обладнання

Екран або мультимедійна дошка, комп’ютер, приєднаний до мережі Інтернет, програмне забезпечення Microsoft Office.

Очікуваний результат

• створення умов для творчого зростання, удосконалення майстерності вчителя;
  • формування у учнів базових загально-навчальних компетенцій;
  • підвищення інтересу учнів до вивчення фізики;
  • розвиток пізнавальних, творчих навичок та умінь, що потребують самостійного конструювання знань та орієнтації в інформаційному просторі.
Автор: Грабенко Олексій Анатолійович, викладач фізики, Державний професійно-технічний навчальний заклад "Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище"