Англійська мова (4 клас. Кучма,...)
11 Липня 2005, 00:00 , Переглядів: 16750
Англійська мова (4 клас. Кучма,...) Підручник для 4-го класу (3-й рік навчання) загальноосвітніх навчальних закладі - Видавництво К; Ірпінь: ВТФ "Перун", 2004. - 160 стр.: ілюстрований. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист 1/11-242 від 22.01.2004 р.)

Кучма М.О., Морська Л.І., Плахотник В.М. "English" підручник для 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

Цей підручник є логічним продовженням підручника "English" авторів Плахотник В.М., Полонська Т.К. для 3 класу (2-й рік навчання) загальноосвітніх навчальних закладів.

До складу підручника входять: Путівник, Let's play a game (Давайте пограємо), Additional reading (додаткове читання), Музична сторінка з піснею та нотами, Англійсько-український словник (з транскрипцією), Українсько-англійський словник.

Слова в словниках розташовані в алфавітному порядку.

Підручник нараховує 65 уроків. Згідно з шкільною програмою - на кожен урок 2 шкільних заняття. Матеріал передбачає п'ять тематичних робіт.

Враховуючи рівень підручника 3 кл. (2-й рік навчання) завдання в підручнику 4 кл. (3-й рік навчання) представлені англійською мовою. На початку навчання вчителю необхідно буде деякий час, щоб ознайомити учнів з англійським звучанням завдань і зробити переклад на українську мову.

В цьому підручнику вивчити англійську мову допомагає веселе бобренятко на ім'я Orry. В путівнику воно зображено з різними виглядами. Уважно розглянувши їх, учні можуть добре розуміти, коли він каже "Запам'ятай", а коли пропонує вирішити кросворд.

До Путівника входять сім основних тем: School life (Шкільне життя), My family (Моя сім'я), Leisure time (Дозвілля), Professions (Професії), Nature (Природа), Science and Culture (Наука і культура), Social life (Суспільство).

Але ці теми не обмежені кількома уроками, а розташовані таким чином, щоб учні постійно могли спілкуватися на всі запропоновані теми.

School life (Шкільне життя)

Уроки 1, 4-7, 9-11, 13, 14,17, 18, 34, 35, 50, 51.

My family (Моя сім'я). Ця тема не виділена в окремі уроки. Лексика цієї теми присутня майже у всіх уроках підручника. Особливу увагу їй приділено в Уроках 9-10. Користуючись матеріалом цих уроків, учні повинні навчатися створити сімейне дерево, вивчити нові слова з теми "Сім'я", розв'язати кросворди, навчитися вести діалоги, виконати підстановчі вправи, вправи на переклад з української на англійську. Підсумком роботи з цією темою є завдання "Write in English", в якому учні повинні написати 6-7 речень про сім'ю і родичів.

Leisure time (Дозвілля) Уроки 12, 19-22, 23, 30, 39, 41.
Professions (Професії) Уроки 3, 53-58, 60-64.
Nature (Природа) Уроки 2, 42-44,49, 52.
Science and Culture (Наука і культура) Уроки 31, 48.
Social life (Суспільство) Уроки 8, 15, 24-29, 33, 36-38, 40, 46, 47.
Optional (Тематичний) Уроки 16, 32, 45, 59, 65.

В четвертому класі учні повторюють вивчений граматичний матеріал і освоюють новий. Згідно шкільної програми, учні мають освоїти розмовні моделі типу:
- buy a house - I am (not) going to buy a house,
- a long pencil - a longer pencil - the longest pencil,
- famous - more famous - the most famous.

Граматичні моделі такого типу є в кожному уроці. Вони підібрані згідно матеріалу, який вивчають учні на даному уроці.

Учні поповнюють свої знання вивченням нових часових форм Present Continuous Tense, Present Perfect Tense, Їх знання поповнюються вивченням третьої форми неправильних дієслів. В цьому випадку учитель повинен підготувати додаткові вправи для автоматизації вживання Present Perfect Tense. Ця граматична конструкція потребує більшого часу для розуміння і засвоєння.

Підручник для 4-го класу (третій рік навчання) дає змогу вчителю творчо підійти до планування уроків. Матеріал розміщений таким чином, що не ставить вчителю обмежень підчас навчання. Учні на сторінках підручника можуть знайти різні тематичні кросворди, "змійки" слів для пошуку знайомих слів.

Форзаці підручника дають інформацію про місця вивчення у світі англійської мови "Do you know English - speaking countries?" а ті хто, захоплюються комп'ютером можуть вивчити всі його складові частини англійською мовою.