Англійська мова (5 клас) (Плахотник В.М., Мартинова Р.Ю.) (Освіта)
08 Липня 2005, 00:00 , Переглядів: 24457
Англійська мова (5 клас) (Плахотник В.М., Мартинова Р.Ю.) (Освіта) "Англійська мова" Підручник для 5 класів - виробництво К.; Освіта, 2001. - 272 ст. Допущено Міністерством освіти і науки України (Лист №3/11 - 69 від 14.10.1993р.). Підручних для тих хто починає вивчати англійську мову 5-му класі. В зв'язку зі змінами у н

Плахотник В.М., Мартинова Р.Ю. "Англійська мова" Підручник для 5 класів загальноосвітньої середньої школи

Підручник складається:

1. Навчальна учбова частина складається з І-го та ІІ-го семестру.

Перший семестр має 14 циклів уроків. Цикл 1-14 кожен цикл має по 4 уроки. Передбачено три резервних уроки. Вчитель може самостійно планувати уроки і виділити необхідний час для додаткового освоєння матеріалу.

Другий семестр має 10 циклів уроків. Цикл 15-24

1. Орфографічне промовлення
  2. Додаток. До нього входять невеличкі вірші, римівки, віршований алфавіт, невеличка казка для театрального дійства, алфавіт з транскрипцією.
  3. Англо-Український словник з транскрипцією.
  4. Українсько - Англійський словник.

Підручник побудований таким чином (128 уроків), що кожен урок підручника - це шкільний урок. Передбачені на уроці завдання дають можливість опрацювати усний і писемний матеріал.

Писати букви і складати з них не складні слова учні починають з перших уроків. Знайомлячись з буквами, учні знайомляться з їх транскрипцією. Для цього існують певні вправи типу: Вимов звуки і напиши відповідні букви:[t], [I], [n], [t] - It.

Нові слова на кожному уроці виділені окремо в яскравій жовтій рамці. Знайомлячи учнів із структурою підручника, учитель обов'язково повинен пояснити учням цей матеріал. Такі виділені слова потребують введення словника. Тому вчителю потрібно врахувати це при календарному планованні. Щоб словник був помічником учня при вивченні мови за цим підручником його необхідно розділити на кілька розділів:
І - правила читання та транскрипція(достатньо 2-3 сторінки);
ІІ - слова транскрипція-переклад;
ІІІ - граматичний матеріал.

Уроки цього підручника не розділені на окремі теми, а дають можливість вчителю довільно планувати матеріал.

Цикл 1 (Уроки 1-4) передбачують введення учнів в нове англомовне середовище. На перших уроках учитель повинен навчати учнів дати коротку інформацію про себе і розуміти на складні запитання.

Цикл 2 (Уроки 5-8), Цикл 3 (Уроки 9-12) дають можливість удосконалити знання учнів з теми "Про себе" і навчитися говорити про місто, в якому вони живуть.

Цикл 4 (Уроки13-16), Цикл 5 (Уроки 17-20) знайомлять учнів із вживанням третьої особи однини дієслова to be - is. На цьому етапі навчання учні вже можуть писати фрази типу: It is a map. Використовуючи малюнки предметів, які вже вивчили учні, вчитель таким чином допомагає скласти речення і записати їх. На прикладі таких невеликих речень учень вивчає інтонацію англійського речення. В невеликих граматичних конструкціях автори також дають вживання дієслова to have в третій особі однини. Учні починають вивчати як скласти речення з опорою на таблицю.

Цикл 6 (Урок 21-24) Цикл 7 (Уроки 25-28) - знайомлять учнів з правилами читання голосних та приголосних і вводять правила читання буквосполучень типу: ck [k].

Цикл 8 (Уроки 29-32) Цикл 9 (уроки 33-35) завершують вивчення англійського алфавіту, знайомлять учнів з короткими запитаннями та відповідями.

Підсумком роботи на протязі 36 уроків (Перша четверть) є невеликі вправи на переклад з української на англійську. Використовуючи зразок, учень може розповісти, які є у нього та його друзів.

Збільшення кількості граматичного та лексичного матеріалу в підручнику іде помічно. За рік учні вивчають всі правила читання. Для цього в підручнику існує достатня кількість вправ. За перший рік вивчення англійської мови в 5-му класі учні освоюють: множину іменників; порядкові та кількісні числівники; звороти there is, there are; Present Indefinite (Simple) Tense.

Переглянувши уроки 113-128, ми бачимо, що на цьому етапі учні вже можуть: прочитати текст і дати відповіді, використовуючи прочитаний текст. За допомогою простих речень учні можуть описати малюнок, зовнішність людини, свою кімнату, класну кімнату, будинок, розповісти про своїх близьких.

Завдання в підручнику подані українською мовою. На початковому етапі це дає змогу батькам допомагати учням при вивчені англійської мови та виконанні домашніх завдань.

Обговорення (1)
galchonok 22 Квітня 2010, 17:23
где можно скачать этот учебник"