Наказ МОН України № 284 від 23.03.2018

№ 284 від 23.03.2018

Про затвердження Методичних рекомендацій
щодо використання у 2018 році коштів
освітньої субвенції для придбання засобів
навчання та навчального обладнання для
кабінетів української мови в закладах
загальної середньої освіти з навчанням мовами
національних меншин

На виконання пункту 4 розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 929-р «Про розподіл нерозподілених видатків освітньої субвенції для територій Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, у 2017 році», та з метою раціонального та ефективного використання коштів державного бюджету для придбання обладнання для кабінетів української мови в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо використання у 2018 році коштів освітньої субвенції для придбання засобів навчання та навчального придбання обладнання для кабінетів української мови в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин.

2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) довести Методичні рекомендації до відома обласних, Київської міської державних адміністрацій.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.

Міністр                                                           Л.М. Гриневич

до наказу МОН України
від 23.03.2018 № 284

Методичні рекомендації щодо використання у 2018 році коштів
освітньої субвенції для придбання засобів навчання та навчального
обладнання для кабінетів української мови в закладах загальної
середньої освіти з навчанням мовами національних меншин

Кошти освітньої субвенції спрямовуються на придбання засобів навчання та навчального обладнання для кабінетів української мови і розподіляються пропорційно між закладами загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин відповідно до суми, визначеної розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 № 929-р «Про розподіл нерозподілених видатків освітньої субвенції для територій Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють в неповному обсязі свої повноваження, у 2017 році». Першочергово рекомендується забезпечення зазначених кабінетів дидактичними матеріалами та технічними засобами навчання відповідно до переліку та характеристик, наведених нижче. Залишки коштів слід використати на закупівлю шкільних меблів. Окрім того, заклади загальної середньої освіти з навчанням румунською та угорською мовами необхідно додатково забезпечити флеш-накопичувачами та зовнішніми аудіо системами.

№ з/п Назва обладнання Рекомендації
1. Технічні засоби навчання
1.1 персональний комп’ютер / ноутбук (технічні характеристики
затверджені наказом МОН від 02.11.2017 № 1440)
Комп’ютер вчителя/ноутбук (об’єм оперативної пам’яті не менше 8 Gb, діагональ екрана не менше 15м, наявність україномовної розкладки клавіатури);
попередньо встановлена ліцензійна ОС на основі ліцензій вільного поширення або пропрієтарна, з україномовним інтерфейсом;
програмне забезпечення з україномовним інтерфейсом, із вбудованим україномовним вмістом, з конструктором занять для створення інтерактивних завдань з елементами гри, інтерактивних слайдів, уроків, опорних конспектів, проведення опитувань і тестування.
Створення перегляду та програвання інтерактивного навчального контенту з можливістю інтеграції цифрових копій підручників
1.2 багатофункціональний пристрій з витратними матеріалами Багатофункціональний пристрій з витратними матеріалами струменевий (з системою безперебійної подачі чорнил) / лазерний для забезпечення друкування, сканування та копіювання документів і матеріалів
1.3 флеш-накопичувач (для
шкіл з угорською та
румунською мовами
навчання)
Об’єм вбудованої пам'яті не менше 64 ГБ
1.4 аудіо система зовнішня
(для шкіл з угорською та
румунською мовами
навчання)
Комплект із 2 колонок з гарнітурою (ЗО
індивідуальних навушників)
потужність не менше ніж 10 Вт;
Частота не гірше ніж 100 Гц - 20000 Гц
2. Обладнання загального призначення
2.1 комплект меблів для учня Стіл учнівський одномісний/двомісний
Стілець учнівський
Парта одномісна/двомісна
3. Дидактичні матеріали
3.1 комплекти навчальної
літератури
Словники з української мови, в тому числі, ілюстровані та дитячі; зошити з друкованою основою; збірники диктантів; збірники переказів; дидактичний роздавальний матеріал; хрестоматії з української літератури; художні твори українських письменників;
довідники, посібники з української мови та літератури; збірники ігор, розвивальних завдань
3.2 комплекти таблиць для
навчання грамоти / письма
Український алфавіт (друковані й рукописні літери, великі і малі); зразки каліграфічного письма букв українського алфавіту (великих і малих) та їх з’єднань; зразки з’єднань букв (нижнього, середнього)