Формування основ патріотичного виховання засобами народознавства - Острів знань

Формування основ патріотичного виховання засобами народознавства
28 Березня 2018, 17:45 , Переглядів: 392
Формування основ патріотичного виховання засобами народознавства Фото: mykhailivka.org Формування основ патріотичного виховання засобами народознавства

Розробка учасника V Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Анотація: пріоритетним напрямком виховного процесу сучасної школи є патріотичне виховання, яке повинно здійснюватися ще з раннього дитинства.    Зазнавши величезних людських  і  матеріальних  втрат,  українське  суспільство  сьогодні,  як  ніколи,  потребує духовного  й  морального  відродження, тому питання  патріотичного  виховання  підростаючого  покоління,  що покликане сприяти духовній цілісності українського народу й об’єднанню різних регіонів країни, стають у наш час актуальними, як ніколи.

Важливим напрямом патріотичного виховання є  прилучення до народознавства — вивчення культури, звичаїв рідного народу шляхом ознайомлення з характерними ознаками побуту українців, народних ремесел, символів.

Народознавчий матеріал – невичерпне джерело для виховання позитивних моральних якостей. Знання народних звичаїв, традицій, їх наслідування необхідне людям, які будують і будуть будувати Україну. Народні надбання – це святиня для кожного українця, тому  треба  прилучати маленьких громадян до цих джерел ще з молодшого шкільного віку.

Родинне свято  «Батьківська хата – Берегиня роду» знайомить учнів із традиційною українською  оселею, якою вона була у давнину, її оздобленням, обов’язковими компонентами, хатніми оберегами  української родини; пробуджує у школярів   пізнавальний інтерес до історії України, її культури та  побуту, шанобливе ставлення до традицій українського народу, зібраних попередніми поколіннями.

Виховний захід «З Україною у серці» має на меті поглибити знання учнів про нашу Україну;  розвивати творчі задатки школярів,  цікавість до рідного краю та села; виховати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю  своєї Батьківщини.

Використання народознавчого матеріалу у виховному процесі початкової школи дає потужний старт для становлення у майбутньому справжніх громадян та патріотів рідного краю.

Автор: Ласкава Ганна Василівна, Спеціаліст вищої категорії, Авангардська СЗШ, Дніпропетровська обл., с. Вербівське