Навчальна програма з позашкільної освіти науково-технічного напряму
28 Березня 2018, 16:07 , Переглядів: 250
Навчальна програма  з позашкільної освіти науково-технічного напряму Фото: freepik.es Навчальна програма з позашкільної освіти науково-технічного напряму

Розробка учасника V Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Комплексна освітня програма “Морська практика” розроблена на основі типової програми курсу загальної морської підготовки для гуртків юних моряків (Інформаційний збірник Міністерства освіти України, 19, жовтень 1996 року).

Проблеми різнобічного розвитку індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб, збереження і зміцнення морального, фізичного і психічного здоров'я вихованців; виховання курсанта як громадянина України, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення у різноманітних життєвих ситуаціях мають велике значення у формуванні професійного самовизначення дитини.

Мета програми: підготовка до навчання у військових училищах та навчальних закладах Міністерства морського флоту України, до служби в лавах Збройних Сил України, ознайомлення підлітків з історією флоту, основами морської справи; формування навичок здорового способу життя, чітких життєвих орієнтирів; виховання почуття патріотизму; колективізму; розвиток пізнавальних інтересів.

Завдання курсу: ознайомлення підлітків з історією Клубу юних моряків; знайомство з історією великих географічних відкриттів; надання початкових знань Першої медичної допомоги; ознайомлення з історією мореплавання; вивчення основних видів морських вузлів; моральне виховання підлітків; вивчення основ проведення водного походу; надання знань про будову кораблів та суден; про навігацію, метеорологію, океанографію; вивчення будови 6-ти весельного ялу, його парусного оздоблення; надання та відпрацювання навичок веслування та вміння ходіння під парусом; надання вмінь розрахунку та ведення графічної прокладки шляху судна.

Програма розрахована на шість років навчання по 144 годин на кожний  рік по 4 години на тиждень на кожну групу (заняття проводяться два рази на тиждень по 2 години) та розроблена за трьома рівнями навчання:

• початковий – блок “Юнги”
  • основний – блок “Юні судноводії”
  • вищий – блок “Морське багатоборство”

Комплексна освітня програма “Морська практика” розрахована на вихованців 4-11 класів загальноосвітніх шкіл та враховує обсяг знань базових дисциплін школи.

За даною програмою можуть проводитися заняття в групах індивідуального навчання, які організовуються відповідно до Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних закладах.

Автор: Приходченко Ольга Володимирівна, вчитель математики, інформатики та обчислювальної техніки, Клуб юних моряків з флотилією, м. Миколаїв.