12 Січня 2018, 16:41 , Переглядів: 97
Адаптована програма для шкіл з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу «Декоративно-прикладне мистецтво»  Фото: prostir.museum Адаптована програма для шкіл з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу «Декоративно-прикладне мистецтво»

Розробка учасника V Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Анотація

Педагогічний колектив СЗШ № 245 м. Києва  з 2012 року працює над  дослідно-експериментальною роботою, тема якої : «Створення загальношкільної моделі навчального закладу художньо-естетичного розвитку учнів». Завданням нашого прикладного дослідження є розроблення комплексу умов для виховання культурної, освіченої, творчої і соціально-мобільної до сучасних умов особистості, здатної до професійного самовизначення і до здорового способу життя; удосконалення роботи з розвитку творчої обдарованості; розробка програм  і методичних посібників.

Декілька початкових класів нашої школи поглиблено вивчають предмети художньо-естетичного циклу, як і у спеціалізованій школі такого профілю. У навчальному плані одним із предметів є «Декоративно-прикладне мистецтво» (1 година  на тиждень).

Ознайомившись і працюючи  з різними існуючими програмами з цього предмету, не все мене влаштовувало, тому  приходилось дещо змінювати і пристосовувати до умов навчання у нашій школі, шукати додатковий матеріал. Накопичивши певний власний досвід, з’явилася ідея створити адаптовану програму , яка буде зручною, чіткою, практичною і змістовною, допоможе вчителям швидко зорієнтуватись у програмовому матеріалі кожного року навчання, а учням отримувати задоволення від навчання.

У програмі є орієнтовні сітки розподілу навчальних годин за темами програмового матеріалу. Зміст навчального матеріалу містить тематику уроків, які можна використати для розробки календарних планів, є завдання до кожної теми та очікувані результати. Адаптовану програму «Декоративно-прикладне мистецтво»  можна використовувати і для гурткової роботи.

Автор: Шуневич Наталія Юріївна, вчитель початкових класів, середня загальноосвітня школа №245 Оболонського району м. Києва