Закрити
Ми пам`ятаємо
11 Січня 2018, 16:01 , Переглядів: 999
FacebookTwitterLivejournal
Ми пам`ятаємо Фото: http://music-fantasy.ru Ми пам`ятаємо

Матеріали учасника Всеукраїнського конкурсу загальноосвітніх навчальних закладів по роботі з обдарованими дітьми "Школа – джерело талантів" (2015-2016 навчального року)

Зміст проекту

 1. Анотація
 2. Вступ
 3. Основна частина
 4. Висновки
 5. Використана література
 6. Паспорт проекту

Анотація

В рамках проекту планується дослідити історію Великоновосілківського району в роки Великої Вітчизняної війни. Учні розподіляються у групи та виконують міні–проекти. Потім представляють свої роботи на загальній конференції.   В решті – решт повинна вийти повна картина історії села в період ВВВ.

Проект «Ми пам’ятаємо» передбачається як  довготривалий.

Учасники проекту: учні 8-го класу Великоновосілківської гімназії з загальноосвітньою школою І ступеня, які протягом навчального року реалізовують завдання етапів проекту.

У вересні  обираються теми науково-дослідницьких робіт, визначаються мета, завдання кожної роботи, предмет, об’єкт дослідження, методологічна основа майбутньої роботи.

Після цього протягом жовтня–грудня  члени груп здійснюють творчі експедиції, а саме: збирають фактичний матеріал, розшифровують та впорядковують його. Крім того, учні опрацьовують наукову літературу, готують чорнові варіанти роботи.

Протягом січня - березня проходить редагування робіт, учасники проекту консультуються з керівником.

У квітні на  конференції учні захищають свої роботи. Журі, до складу якого входять учителі історії та суспільствознавства  гімназії, методисти РМК, підводять підсумки, визначають переможців.

У процесі здійснення проекту проводиться моніторинг його виконання, за результатами формуються методичні рекомендації.

Даний проект формує в учнів навички самостійної пошукової, дослідницької  та наукової діяльності, досвід, який знадобиться їм під час навчання у вищих навчальних закладах, будить національну свідомість, розвиває академічну обдарованість  учнів. Проект ураховує можливості досягнення визначених цілей.

Вступ

Тематична спрямованість: дослідницький 

Виконавці проекту: учні 8-го класу Великоновосілківської гімназії з загальноосвітньою школою І ступеня.

Партнери проекту: Великоновосілківський РМК,  Великоновосілківський краєзнавчий музей, Великоновосілківська бібліотека, Районна організація ветеранів.

Географічна територія, на яку поширюється проект: Великоновосілківський район  Донецької області.

Гіпотеза: за умови залучення учнів дослідницької діяльності  відбудеться підготовка їх до вибору майбутньої професії, поглибляться знання з  краєзнавства та історії рідного села.

Мета проекту: поглибити знання учнів про історичне минуле нашого народу допомогти усвідомити велич подвигу у Великій Вітчизняній війни; виховувати в учнів шану і повагу до тих, хто ціною свого життя здобув перемогу; сформувати в учнів навики самостійної пошукової, дослідницької  та наукової діяльності, досвіду, який знадобиться їм під час навчання у вищих навчальних закладах, виховати в учнів інтерес до історії свого краю.

Завдання проекту:

 • Поглибити знання учнів з історії та  краєзнавства;
 • Навчити проводити самостійну дослідницьку роботу, правильно оформлювати  її результати;
 • Формувати життєві компетенції учнів;
 • Розвивати творчі здібності учнів;
 • Виховувати національну свідомість учнів.

Актуальність проекту: проект «Ми пам’ятаємо » виробляє в учнівської молоді  досвід, який знадобиться їм під час навчання у вищих навчальних закладах, будить національну свідомість, патріотизм, сприяє формуванню громадянської позиції.

Методи та прийоми, використані для досягнення результатів: методи інформації (візуально-слуховий, словесний, метод пошуків); сугестивні (метод прикладу, авторитету); метод організації практичної діяльності, стимулювання та гальмування певної поведінки (громадська думка, заохочення, покарання),

Очікувані результати: результатом здійснення даного проекту стане дослідження історії району  в період Великої Вітчизняної війни;

Даний проект виховуватиме в учнів національну самосвідомість, адже він – це перша сходинка до формування  громадян Донецького краю.

План реалізації  проекту

Перелік заходів Відповідальний
1. Діагностика учнів класу Класний керівник
2. Організація груп та розподіл завдань для реалізації міні – проектів. Класний керівник
3. Консультації для учнів Класний керівник
4. Визначення джерел інформації. Здійснення експедицій. Класний керівник, керівники груп
5. Аналіз та систематизація інформації Класний керівник, керівники груп
6. Підбиття підсумків. Оформлення результатів(форма презентації вільна) Керівники груп
7. Проведення конференції де звітують групи. Класний керівник
8. Загальне обговорення результатів досліджень Класний керівник

Етапи проекту

 • Початковий. Розробка основних ідей, констатація рівня дослідження проблеми, розподіл між групами учасницями проекту.
  Тема дослідження Мета
І група «Дорогами бойової слави». Бойові дії, що проводились на території  Великоновосілківського району. Дослідити бойові дії, які проходили на території району. Визначити основні місця бойової слави; визначити, де, в яких боях брали участь наші земляки.
ІІ група «Скажіть визволителям: «Дякую!». Біографії земляків,  учасників Великої Вітчизняної війни Дослідити  долі та біографії земляків, які брали участь у війні. Визначити їх внесок у визволення району та України.
ІІІ група «Обличчя війни». Фотографії, які  були зроблені в період  Великої Вітчизняної війни Дослідити фотодокументи, які розповідають про історію села; охарактеризувати життя людей у роки війни.
 • Розробка. Розробка змісту, етапів міні –проектів, визначення керівників.
  Керівник Напрямки збору інформації
І група   Районна організація ветеранів війни,бібліотека, інтернет–ресурси
ІІ група   Районна організація ветеранів війни, Краєзнавчий музей.
ІІІ група   Бібліотека, музей, інтернет-ресурси, мешканці села.
 • Реалізація. Інтегрування та акумулювання всієї інформації з урахуванням теми та мети міні – проектів.
  Форма презентації
І група Створення карти бойової слави.
ІІ група Оформлення стенду «Історія села в період Великої Вітчизняної війни у  фотодокументах»
ІІІ група Оформлення «Книги пам’яті»
 • Завершення.
Форма звіту Конференція
Учасники конференції
 • Учителі історії та суспільствознавчих дисциплін;
 • завуч з виховної роботи Великоновосілківської гімназії;
 • класні керівники інших класів.
Загальне обговорення
 • Учасники конференції висловились з приводу презентацій міні – проектів груп
 • Дали позитивну оцінку, роботі, яка проводилась учнями.
Підбиття підсумків проведення проекту Класний керівник вказала, що в результаті проведення проекту, учні підготували та оформили цікавий та безцінний матеріал з вивчення історії села в період Великої Вітчизняної війни. Цей матеріал можна використовувати під час проведення виховних годин, уроків історії. Поповнить фонди шкільного музею.

Висновки

Підбиваючи підсумки проекту, слід підкреслити, що формування світогляду молоді неможливе без любові до своєї “малої батьківщини ” - до домівки, в якій народився, де пройшло дитинство. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. Цей проект допоможе залучити учнів до вивчення історичного минулого свого народу, усвідомити свої корені, знайти моральні орієнтири в житті, виховати в собі почуття національної гідності, патріотизму.

У процесі пошукової роботи та творчої роботи школярі розвиваються та навчаються кожної миті, не помічаючи цього, адже практично безперервно відбувається різноманітна пізнавальна діяльність.

Учні вчаться працювати з різними джерелами інформації,такими, як статті газет, офіційні документи, фотоматеріали та інше. Важливою складовою проекту стала робота безпосередньо з людьми, які мають відношення до Великої Вітчизняної війни, можуть розповісти про відомі їм факти. У майбутньому ми плануємо записати  інтерв’ю з учасниками бойових дій. Робота настільки захопила школярів, що ніхто не скаржиться на втому чи брак часу.

Здобуті  знання знадобляться дітям у майбутньому навчанні, а також допоможуть їм сформуватися свідомими громадянами і патріотами своєї держави. Учні класу одностайно вирішили продовжувати роботу над проектом.  

Використана література

 1. Баханов К. Навчання історії за проектною системою / Костянтин Баханов // Історія в школах України. – 2000. – № 3. – С. 33–37.
 2. Буркова Л. Парадигмальний підхід до класифікації сучасних дидактичних теорій / Людмила Буркова // Рідна школа. – 2006. – № 10. – С. 8–11.
 3. Додусенко Н. О. Проектна діяльність у початковій школі / Н. О. Додусенко, В. Нетужилова.  – Х. : Основа», 2010. – 223 с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»). –  Вип. 4 (76)).
 4. Мариновська О. Науково-методичний проект “Проектна педагогіка” / Оксана Мариновська, Світлана Юсипчук // Вертикаль : додаток до часопису “Обрії”. – 2008. – № 1 (12). – С. 16–22.
 5. Мариновська О. Школа векторного проект-дизайну : [наук.-метод. посіб.] / Оксана Мариновська. – Івано-Франківськ : Гостинець, 2008. – 140 с.
 6. Мариновська О. Учитель як суб’єкт моделювання освітнього середовища / Оксана Мариновська // Сільська школа: реалії та перспективи : зб. матер. / упоряд. : Л. Келембет. – Івано-Франківськ : ОІППО, 2008. – Вип. 4. – С. 20–26.
 7. Метод проектів у початковій школі / [упоряд. : О. Онопрієнко, О. Кондратюк]. – К. : Шкільний світ, 2007. – 128 с. – (Б-ка “Шк. світу”).
 8. Белов А.В. Новые подходы к изучению местной истории и использование краеведческого материала в школе // Преподавание истории и обществоведения в школе. – 2000. - №10.
 9. Методика историко-краеведческой работы в школе /Сост.Н.С.Борисов. –М., 82.
 10. Трефяк Я. Методика краєзнавчої роботи в школі // Історія в школах України. – 2002. - №1.
 11. Всеукраїнська спілка краєзнавства: матеріали та документи.- К.: Рідний край, 1997.
 12. Демідієнко О.Я., ІоноваО.М.Основи краєзнавства.- К., 2001.
 13. Жупанський Я., Крулъ В. Про об'єкт і предмет вивчення національного краєзнавства // Краєзнавство. - 1994. - № 1-2.
 14. Історичне краєзнавство в Українській РСР / П.Т. Тронько, В.О. Гербик, О.І. Лугова та ін.; відп. ред. П.Т. Тронько. - К.: Наукова думка, 1989.
 15. Костриця М. Витоки українського краєзнавства // Географія та основи економіки в школі. - 2000. - М. №2.
 16. Краеведение: Пособ. для учителя / Под. ред. А. В. Дарин-ского. - М.: Просвещение, 1987.
 17. Краєзнавство в Україні: сучасний стан і перспективи: Наук, збірник. - К.: Академія, 2003.
Прикріплені файли
Джерело: Острів знань
Автор: Мегельбей М.М., учитель історії та правознавства, Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня Великоновосілківської районної ради Донецької області

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна