Квест-урок: як розробити та де взяти готові зразки
27 Грудня 2017, 15:49 , Переглядів: 1865
Квест-урок: як розробити та де взяти готові зразки Фото: creativeclassroomtools.blogspot.com Квест-урок: як розробити та де взяти готові зразки

Урок-квест ­–­ це заняття, яке проходить в ігровій формі. Якщо усе правильно організувати – у захваті будуть як учні, так і педагог. Що потрібно врахувати та де переглянути приклади готових квестів ­– читайте далі.

Сайт Еtcetera.media опублікував педпоради для тих, хто хоче зробити власні уроки сучасними, динамічними та цікавими.

ФОРМАТ

– Урок на свіжому повітрі. Для цього потрібно вийти на вулицю (парк, шкільне подвір’я, або ж поїхати на якусь екскурсію), де діти будуть шукати різноманітні підказки та предмети, щоб потім, зібравши їх, розв’язати головоломку, знайти скарб або ж відповісти на запитання.

– Урок у замкненому приміщенні. Принцип квесту ­– знайти вихід. Діти мають виконати низку тих чи інших дій, щоб знайти ключ та врятуватися.

СКЛАДОВІ КВЕСТУ

– Мета. Це і є основа квесту. І якщо ви визначите її, як «Вивчення феодального ладу у Західній Європі», навряд чи це «спрацює». Інша справа – «Врятувати франкське селянство та допомогти їм у боротьбі за свої права з феодалами-кровопивцями». Квест-урок має нагадувати гру, пройшовши всі етапи якої ви досягнете певної мети, виконаєте важливу місію.

– Ролі. Клас потрібно поділити на певні групи (залежно від тематики квесту). Кожна з груп вивчає свої обов’язки, права, ситуацію, в якій перебуває, та мету, якої прагне досягти. Додасть «перцю» необхідність конкурувати між собою.

– Загадки та головоломки. Підготовка цих складових займе найбільше часу, тому що це мають бути не просто запитання, а креативні завдання, для розв’язання яких необхідні знання.

– Правила. Усі учасники квесту мають чітко знати правила й не порушувати їх.

– Сюжет. Квест-урок – це не просто вікторина чи гра у «Брейн Ринг». Це, як ми уже писали, гра. Зі своєю метою, місією та розвитком подій.

ЯКІ ІНСТРУМЕНТИ МОЖНА ВИКОРИСТАТИ?

Тут усе залежить, де саме відбуватиметься урок-квест. Якщо на вулиці – то можна ввести в урок елементи спортивного орієнтування. Якщо це урок з ботаніки – добре провести його в лісі чи парку. Якщо це історія – можна організувати екскурсію, у процесі якої залучити дітей до гри, щоб факти сприймалися легше та цікавіше.

Ще один варіант – поїздка до музею, в якому діти мають уважно слухати гіда та розглядати експонати, адже потім це знадобиться для віднаходження підказок.

ПОМИЛКИ ПРИ ПРОВЕДЕННІ КВЕСТ-УРОКІВ

– Надто велика кількість учасників. Якщо учасників забагато, навряд чи вдасться усіх залучити до гри повною мірою. Тому деяким учням може стати нудно. Кожен учасник квесту має брати активну участь у завданнях. Тому поділ на команди – найкращий вихід.

– Перенасичення. Коли ви, продумуючи квест, хочете «запихнути» в нього якнайбільше – гра в результаті може виявитися затягнутою і діти втомляться. Притримуйтеся золотої серединки.

– Надто складні завдання. Звичайно, квест передбачає подолання труднощів та «кипіння мізків», проте якщо із складністю завдань переборщити, учням може стати просто нецікаво.

ПРИКЛАДИ КВЕСТ-УРОКІВ

Квест-уроки з природничо-математчних дисциплін – ТУТ.

Урок-квест «У пошуках скарбів» – ТУТ.

Квест-уроки з різних предметів – ТУТ.

Квест для початкової школи – ТУТ.

Джерело: Etcetera
Теги: урок, квест