17 Грудня 2017, 01:17 , Переглядів: 327
Інтегрований урок як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів. Календарно-тематичне планування з теми Фото: https://i.ytimg.com Інтегрований урок як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів. Календарно-тематичне планування з теми "Дихання"

Авторська розробка учасника V Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Анотація до конкурсної роботи

"Інтегрований урок як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів"

Дана тема дуже актуальна в умовах розбудови національної системи освіти, бо розвиток сучасної школи висуває низку вимог до стилю роботи творчого вчителя.    ХХІ століття висуває до освіти нові вимоги, зумовлює потребу в її радикальній модернізації, тому її реформування в першу чергу стосується оновлення змісту освіти та технології навчання і виховання.

Життя школи все більше переконує в тому, що ці складні проблеми не можна розв'язати в рамках традиційних ( класичних) технологій навчання і навіть традиційної предметної системи навчання, які не враховують сучасні тенденції до проблемної організації науки, а також сучасних тенденцій до індивідуалізації процесу навчання. Саме тому вважаю, що оновленням змісту природничо – наукової освіти є інтеграція знань, методів, форм навчання і контролю.

Аналіз науково – методичної літератури свідчить, що в науці підсилюються процеси інтеграції, а існуючий педагогічний досвід показує, що в останній час підхід до реалізації інтеграції (змістовної та структурної) при викладанні шкільних предметів повністю не реалізовується. Ця проблема також є однією з переліку актуальних питань педагогіки та методики навчання.

Оскільки основною формою навчально – виховного процесу, є урок, то вирішальна роль у реалізації системи інтеграції належить саме йому. Велику роль відіграють ввідні і узагальнюючі уроки. Вони надають можливості усвідомити соціальну значимість навчального матеріалу, який їм необхідно опанувати, „побачити” його місце в цілісній картині світу.

В конкурсній роботі представлено календарно-тематичне планування з біології 9 класу за темою «Дихання», з предметною інтеграцією предметів природничо-математичного циклу.

Автор: Барабаш Любов Миколаївна, вища кат., вчитель – методист, Шандриголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Лиманської міської ради, Донецька обл.