Робота з обдарованими дітьми з біології на уроках та в позакласній роботі
13 Грудня 2017, 15:11 , Переглядів: 993
Робота з обдарованими дітьми з біології на уроках та в позакласній роботі Фото: https://naked-science.ru Робота з обдарованими дітьми з біології на уроках та в позакласній роботі

Матеріали учасника Всеукраїнського конкурсу загальноосвітніх навчальних закладів по роботі з обдарованими дітьми "Школа – джерело талантів" (2015-2016 навчального року)

1. Вступ.
  2. Психолого-педагогічні особливості роботи з обдарованими дітьми.
  3. Робота з обдарованими учнями з біології на уроках.
  4. Робота з обдарованими дітьми з біології в позакласній роботі.
  5. Роль батьків у вихованні обдарованої дитини в сім’ї.
  6. Додатки.

6.1. Ознаки обдарованих дітей.
6.2. Анкета «Обдарована дитина».
6.3. Тест «Чи розвиваєте ви здібності своїх учнів?».
6.4. Пам’ятка вчителя, який працює з обдарованими дітьми.
6.5. Алгоритм роботи з обдарованими дітьми.
6.6. Тест «Не прогав вундеркінда».
6.7. Поради батькам, які виховують обдаровану дитину.
6.8. Поради Девіда Льюїса щодо розвитку обдарованої дитини.
6.9. Інтелектуальна гра «Найрозумніший».
6.10. Екологічний бумеранг.
6.11. Біологічний КВК.
6.12. Гра «Зоряна година».
6.13. Вікторина «Великі імена в біології».
6.14. Конкурс ерудитів «Найкращий біолог».
6.15. Вікторина здоров’я.
6.16. Кросворди, складені учнями.

1. Література.

Вступ

Обдаровані діти складають резерв інтелектуального піднесення будь-якої нації. На сьогодні в Україні проблема обдарованості, творчості, інтелектуалу виходить на передній план у державній політиці, визначаючи пошук, навчання і виховання обдарованих дітей та молоді, стимулювання творчої праці, захист талантів.

З цією метою в Україні за участю Президії АН України, МОН України й ряду інших міністерств та відомств, створена комплексна програма пошуку, навчання і виховання обдарованих дітей і молоді «Творча обдарованість».

Обдарованість – це високий рівень здібностей людини, що дозволяє їй досягти особливих успіхів у певній галузі діяльності. Розрізняють загальну і спеціальну обдарованість. Загальна розумова обдарованість виявляється в оволодінні всіма видами діяльності, для успішного здійснення яких необхідні певні розумові якості. Спеціальна обдарованість пов’язана з певними видами діяльності, в яких вона найбільше розвивається. Диференціюють психомоторну, інтелектуальну, творчу, академічну, соціальну і духовну обдарованість. Психомоторні здібності тісно пов’язані зі швидкістю, точністю рухів. Інтелектуальну обдарованість пов’язують із високим рівнем інтелектуального розвитку. Академічна обдарованість визначається успішністю навчання, такі діти в майбутньому стають відмінними спеціалістами. Соціальна обдарованість розглядається як складне, багатоаспектне явище, що визначає успішність у спілкуванні. Соціально-обдаровані діти – це майбутні лідери.

На питання як працювати з обдарованими дітьми з біології на уроках та в позакласній роботі, дасть відповідь цей посібник. В ньому вміщені заходи, які можна використати для поглиблення знань з предмету та виявлення обдарованих дітей.

Автор: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Мирноградської міської ради Донецької області