Закрити
Роль комп’ютерів у нашому житті (урок німецької мови)
04 Грудня 2017, 14:04 , Переглядів: 140
FacebookTwitterLivejournal
Роль комп’ютерів у нашому житті (урок німецької мови) Роль комп’ютерів у нашому житті (урок німецької мови)

Матеріали учасника Всеукраїнського конкурсу загальноосвітніх навчальних закладів по роботі з обдарованими дітьми "Школа – джерело талантів" (2015-2016 навчального року)

Мета уроку: активізувати лексичний матеріал по темі «Наука»; удосконалювати навички аудіювання, розвивати навички монологічного мовлення, читання з повним розумінням прочитаного; розвивати логічне мислення, мовну здогадку, уяву; вчити висловлювати та аргументувати власне судження; виховувати в учнів толерантність у ставленні до інших людей, уміння працювати в групі.

Обладнання: презентація, картки із завданням, аудіокасета Themen aktuell 3, магнітофон, мультимедійна дошка, словник.

Схематичний план уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Введення в атмосферу іншомовного середовища.
  1. Повідомлення теми та мети уроку.
  2. Мовна зарядка.

 

  1. Основна частина уроку.
  1. Перевірка домашнього завдання. Робота в групах.
  • Дискусія «Комп'ютер: за і проти».
  • Висловлення свого ставлення до почутого (прочитаного).
  1. Аудіювання
  • Підготовка до прослуховування, вправи на подолання лексичних труднощів;
  • Перше прослуховування тексту. Відповіді на запитання.
  • Друге прослуховування. Тестові завдання.
  1. Монологічні висловлювання на основі фото.
  2. Читання з повним розумінням прочитаного.
  1. Заключна частина уроку.
  1. Домашнє завдання.
  2. Підведення підсумків уроку.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Бесіда з черговим.

ІІ. Введення в атмосферу іншомовного середовища.

  1. Повідомлення теми та мети уроку.
  2. Мовна зарядка.

Nennt moderne technische Geräte, die wir heute benutzen.

Was ist das?

  1. Damit bringt man das, was man mit dem Computer geschrieben hat, auf Papier.(Drucker, m)
  2. Ein Telefon, das man in die Tasche stecken und mitnehmen kann. (Handy, n) 
  3. Dieses Gerät braucht man bei einer Stereoanlage, um etwas zu  hören. (Lautsprecher, m)
  4. Indem man ein Blatt Papier einlegt und eine Nummer wählt, kann man damit Texte und Zeichnungen sekundenschnell in die ganze Welt verschicken (Faxgerät, n)
  5. Ein kleines Gerät, das die Verbindung des Computers zum Internet möglich macht. (Modem, n)

Wozu benutzen wir diese Geräte?

  1. Was kann man mit dem Handy machen?
  2. Wozu brauchen wir die Satellitenschüssel?
  3. Welche Möglichkeiten gibt uns ein Notebock?
  4. Was kann man mit dem I-Pod machen?

ІІІ. Основна частина уроку.

  1. Перевірка домашнього завдання. Робота в групах.

Benutzen des Computers hat nicht nur Vor- sondern auch Nachteile. Wir haben darüber viel in den vorigen Stunden gesprochen. Heute machen wir die Zusammenfassung zu diesem Thema.

Dazu teile ich die Klasse in 3 Gruppen.

Die erste Gruppe schützt die Meinung “Computer ist ein nützliches Gerät”.

Die zweite sammelt die Argumente zum Thema ”Computer bringt Schaden”.

Die dritte Gruppe macht die Zusammenfassung zum Gesagten. Sie sind unsere Experte.

Für diese Arbeit habt ihr 6 Minuten. Jede Gruppe wählt einen Gruppenleiter, einen Schreiber, einen Sprecher und einen Zeitwächter.

Zu welchen Ergebnissen seid ihr gekommen?

Was sagen unsere Experte?

  • Висловлення свого ставлення до прочитаного.

Lest diese Äuβerungen über den Computer vor und sagt: sind sie “pro” oder “contra” Computer?

Was meint ihr dazu?

  1. Аудіювання
  • Підготовка до прослуховування, вправи на подолання лексичних труднощів;

Jetzt hören wir uns eine Radiosendung zum Thema “Junge Menschen am Computer – Zugang zur Welt oder Sackgasse?” an.

Was für Informationen erwartet ihr in einer Radiosendung zu diesem Thema?

Merkt  euch diese Vokabeln!

  1. Перше прослуховування тексту. Відповідь на запитання.

Wie viele Personen wurden befragt?

  1. Друге прослуховування. Тестові завдання (картки).

Lest die Aussagen, hört die Sendung zum zweiten Mal und bestimmt: Welche Aussagen sind richtig, welche – falsch?

Ihr könnt das beim Hören machen.

  • Монологічні висловлювання на основі фото.

Seht ihr euch einige Fotos an.

Beschreibt diese Fotos mit einigen Sätzen.

Wen sehen wir? Was war früher? Was könnte später sein?

Jede Situation kann von verschiedenen Standpunkten betrachtet werden.

Z.B. Foto 3. Die erste Gruppe vertritt den Standpunkt des Jungen, die zweite – der Eltern, die dritte – der Ärzte.

Was können die Jugendlichen machen, um solche Situation zu vermeiden?

  1. Читання з повним розумінням прочитаного.

Dr. Peter Grash, Experte für Computer und Videospiele gibt folgende Tipps.

Lest vor und übersetzt.

ІV. Заключна частина уроку.

  1. Домашнє завдання. Schreibt einen Aufsatz zum Thema “Computer in meinem Leben”.
  2. Підведення підсумків уроку.
Джерело: Острів знань
Автор: Григор΄єва С.О., учитель німецької мови, Полтавська обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна