07 Листопада 2017, 15:55 , Переглядів: 956
Головний шкільний міф - про те, що перевтома учнів - від надмірної кількості уроків Фото: stayathomemum.com.au Головний шкільний міф - про те, що перевтома учнів - від надмірної кількості уроків

Насправді все зовсім не так. Ця версія медиків про передозування уроками абсолютно не відповідає реальності, пише на своїй сторінці у Facebook освітній експерт Володимир Співаковський.

У школярів, навпаки, надзвичайно розвинений пізнавальний інтерес. Тому скільки б уроків не було - вони не є основою перевтоми, йдеться у дописі Володимира Співаковського.

Є школи, де вони вчаться повний день, і нічого страшного. І до кінця дня навіть не втомлюються.

І взагалі, якщо 12 років школярам навіювати думку, що 6-8 уроків - це перевтома, то як вони будуть ставитися до важкої роботи в дорослому житті? Адже робота, навіть важка, це не ознака хвороби.

Так ось, щоб перевірити підозрілий «перевтомлювальний» постулат, я одного разу вирішив провести один день в рядовий школі інкогніто. І поспостерігати її життя зсередини. В кінці дня в моєму записнику були відзначені три основні причини виникнення перевтоми дітей.

1. Перша причина - постійний шум, галас, гамір і крики, які доходять до 100-120 децибел на перервах і періодично під час уроків. Перерви тривалістю 10 хвилин - це не розвантаження, а отримання дітьми величезної порції шумового мотлоху, який доводиться стоїчно перетравлювати.

Відбувається перевантаження барабанних перетинок. Фахівцям відомий термін «шумова втома».

Будь-яка людина до вечора буде геть втомленою, наприклад, на аеродромі, навіть якщо вона цілий день там загоряє на сонечку в шезлонгу і п'є лимонад, але поруч з ревучими літаками.

2. Друга причина - численні міні-стреси, які призводять організм учня в стан напруги, нещадно переводячи його нервову систему.

Десять-п'ятнадцять деренчливих дзвінків з уроку на урок. Плюс чотири-п'ять викликів до дошки.

Плюс п'ять-шість цинічних підколів, образ, докорів, підніжок однолітків, очікувань, що ось-ось викличуть до дошки.

А ще черги до туалету, зникнення ручок, грошей, мобільних телефонів та інше - всього двадцять-двадцять п'ять дрібних стресів в день. Тут у будь-якого похитнуться нерви. До кінця дня учень остаточно вимотаний.

3. Третя причина - більшість уроків нецікаві. І як тільки вчителі вміють перетворювати живе спілкування в нестерпну нудьгу??? Та ще коли треба запам'ятовувати, вивчаючи непотрібне, нецікаве, некорисне. Від цієї монотонної роботи можна дійсно перевтомлюватися!

Спробуйте самі посидіти на нудній виробничій нараді, де з трибуни годинами вимовляються монотонні доповіді, - так ви будете вимотані вже за дві години!

... Ось якби підручники були цікавими! .. От якби процес навчання був насиченим і не нудним! .. От якби вчителі весь час не наглядали! .. От якби замість нескінченних стресів була б різноманітність навичок і умінь!

А у нас вирішили ... розвантажити нудні підручники, які від цього не стали менш нудними. Тобто, вийняли з банки з кислими огірками половину огірків, в надії, що огірки, які залишилися, стануть дуже смачними.

І ось уже з'явилися тисячі батьків, які не хочуть таких спрощень програми, від яких немає ні знань, ні перспектив для розуму. Ніхто вже не в силах терпіти одноманітні, нудні й непотрібні уроки.

Понад 15% батьків готові забрати дитину зі школи хоч куди - на хоумскулінг, в екстернат, за кордон ...

Так що питання до медиків: причому тут кількість уроків і домашніх завдань?

Тому що, якщо діагноз поставлений невірно, то і лікування буде марним.