Література рідного краю. Програми самореалізації особистості (10-11 клас) - Острів знань

Література рідного краю. Програми самореалізації особистості (10-11 клас)
27 Жовтня 2017, 22:52 , Переглядів: 537
Література рідного краю. Програми самореалізації особистості (10-11 клас) Фото: https://talkbetweenpeople.wordpress.com Література рідного краю. Програми самореалізації особистості (10-11 клас)

Розробка учасника V Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Анотація

Для   публікації представлені фрагменти збірника «Література рідного краю. Програми самореалізації особистості (10-11 клас)». Співавторами розроблені  комплексні завдання, які  допоможуть учителеві  долучити творчих учнів до кращих здобутків письменників - земляків через пошуково-практичну, міжпредметну  та самоосвітню діяльність, а учням допоможуть самостійно опанувати навчальний матеріал  і підготуватися  до уроків літератури рідного краю.

Програми самореалізації розраховані на учнів загальноосвітніх навчальних закладів із українською мовою навчання, можуть бути використані вчителями української літератури під час роботи з обдарованими учнями, для підготовки  старшокласників

Актуальність роботи полягає в тому, що збірник із комплексними завданнями розрахований на роботу з учнями 10-11 класів на основі творів письменників Донеччини, що сприятиме формуванню в них почуття гідності, патріотизму, поваги до творчості письменників рідного краю. Завдання розраховані на розвиток здатності учнів  реагувати мовними засобами на прочитаний матеріал, аналіз й аргументацію прочитаного  з використанням цитатного матеріалу художніх творів, формування учня як особистості та патріота.

Очікуванні результати: розширення простору   освітніх можливостей учнів, активізація  їх креативності, формування  цілісної особистості, усебічно розвиненої, здатної до критичного мислення.

Отримані  результати: використання збірника «Література рідного краю. Програми самореалізації особистості (10-11 клас)» протягом двох років   (2014-2016) у практичній роботі з учнями 10- 11 класів показало, що виконання комплексних завдань надало  учням навички пошуково-практичної діяльності під час роботи з художнім текстом,  сприяло  підвищенню їх рівня дослідницької діяльності  під час підготовки до захисту творчих робіт МАН, участі  у Всеукраїнських творчих  конкурсах  і учнівських олімпіадах

Автор: Жукова Галина Вастлівна, Категорія- вища, Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№ 10 Бахмутської міської ради Донецької обл.