26 Жовтня 2017, 01:28 , Переглядів: 429
Філологічне портфоліо з української мови та літератури як технологія моніторингу формування мотиваційної сфери учня, схильного до розвитку філологічних здібностей Фото: http://knjiznice.nsk.hr Філологічне портфоліо з української мови та літератури як технологія моніторингу формування мотиваційної сфери учня, схильного до розвитку філологічних здібностей

Розробка учасника V Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Освітяни перебувають у постійному пошуку ефективних технологій зацікавлення учнів навчанням. Важливою проблемою нашого на­вчального закладу є створення навчальної мотивації, оскільки її від­сутність у сучасних підлітків стає все очевиднішою.

Актуальність теми. За останні роки в учнів знизився інтерес до навчання.  Від­так стає все очевиднішою потреба перебудови навчального процесу, внесення змін у методику викла­дання навчальних предметів, зміни психології та стилю спілкування на засадах суб'єкт-суб'єктних взаємин та педагогіки співробітництва. Спрямовуючи  свою роботу на підвищення якості, мотивації освіти, учитель застосовує різні прийоми та методи, постійно перебуваючи в процесі саморозвитку, підвищення рівня своїх компетенцій. Одним із дієвих інструментів   навчання  філологічним дисциплінам ми вважаємо метод  портфоліо.

Новизна роботи:

• внесення змін у методику викладання навчального предмета,
  • створення різновиду портфоліо -  філологічного портфоліо з української мови та літератури учня.

Мета:

• показати систему моніторингової роботи, направленої на формування мотиваційної сфери  школяра;
  • познайомити з особливостями роботи,  направленої на створення філологічного портфоліо з української мови та літератури  учня, схильного до розвитку філологічних здібностей.
Автор: Алексєєва-Малокуцька Вікторія Станіславівна, Учитель вищої категорії, старший учитель. Комунальний заклад "Спеціалізована школа з поглибленим вивченням окремих предметів I-III ст.Маріупольської міської ради Донецької обл."