19 Жовтня 2017, 13:27 , Переглядів: 973
Створення оптимальних умов для розвитку творчо-інтелектуальних здібностей особистості учня під час вивчення математики на основі інноваційних технологій навчання Фото: http://mylearningspringboard.com Створення оптимальних умов для розвитку творчо-інтелектуальних здібностей особистості учня під час вивчення математики на основі інноваційних технологій навчання

Авторський креативний проект учасника V Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Від креативного вчителя до успішного учня

Творча праця можлива тільки тоді, коли людина ставиться до роботи з любов’ю, коли вона свідомо бачить у ній радість, коли праця для неї є основною формою прояву особистості і таланту
                                                                                                                  (А. Макаренко)

І. Вступ

Розвиток національної системи освіти України, її інтеграція в європейський освітній простір потребують розвитку інтелектуального, духовного потенціалу народу. В зв’язку з цим найбільш актуальними стають проблеми формування творчої інтелектуальної еліти.

Кожна дитина по-своєму неповторна. Вона приходить у цей світ, щоб творити своє життя, знайти себе: хтось здібний до музики, образотворчого мистецтва, художньої праці, хтось до математики, хтось пише вірші, оповідання. Скільки дітей - стільки й здібностей, які залежать від психолого - фізіологічних особливостей людини, соціального оточення, сім'ї та школи.  Обдарованість дитини... Що це таке? Можливо це своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати в її душі і допомогти не тільки не згаснути, а спалахнути полум’ям.

Проблемі розвитку обдарованості особистості надавали увагу вітчизняні та зарубіжні вчені Н. Лейтіс, В. Дружинін, Б. Теплов, С. Рубінштейн, Н. Левітов, О. Кульчицька, Дж. Рензуллі, Е. Торранс, Ф. Гальтон, Г. Костюк та ін.

Робота з обдарованою молоддю ґрунтується на Законах України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Указах Президента України  «Про програму роботи з обдарованою молоддю на 2012-2015 роки», «Про додаткові заходи щодо підтримки обдарованої молоді»; Постановах Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової програми з обдарованою молоддю на 2012-2015 роки», «Про схвалення концепції Державної програми роботи з обдарованою молоддю на 2012-2015 роки», Положенні про інтелектуальні змагання та конкурси тощо.

Для сучасної України створення цілісної системи роботи з обдарованими учнями є необхідною умовою досягнення успіху на шляху розбудови незалежної держави. У процесі аналізу науково-педагогічної літератури визначила для себе суть поняття «система роботи з обдарованими учнями», яке розумію як внутрішньо організовану сукупність компонентів, що утворюють єдине ціле і спільно діють у напрямку досягнення поставленої мети.

Автор: Трипуз Тетяна Миколаївна, вчитель-методист, Калинівський НВК "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст.- дошкільний навчальний заклад", Миколаївська обл.