Чи заслуговує мультик "Бабай" на широке коло глядачів?
12 Жовтня 2017, 13:21 , Переглядів: 185
Чи заслуговує мультик Фото: http://megogo.net Чи заслуговує мультик "Бабай" на широке коло глядачів?

Матеріали учасника Всеукраїнського конкурсу загальноосвітніх навчальних закладів по роботі з обдарованими дітьми "Школа – джерело талантів" (2015-2016 навчального року)

Мета: зацікавити дітей українською мультиплікацією; розкрити духовний світ головного героя мультфільму, конфлікт між добром і злом;  його поведінку; висловлювати власні міркування про вдачу Бабая; формувати усвідомлення неповторності і багатства внутрішнього світу людини; виховувати естетичні смаки, гордість за свій рідний край.

Обладнання: проектор, екран, виставка малюнків п`ятикласників «Мій уявний Бабай», кадри мультфільму, елементи костюмів для інсценізації сценок

Хід заходу

На дошці виставки малюнків «Мій уявний Бабай»

• Коли ви заходили до кабінету, звернули увагу на малюнки з образом Бабая. Ви не злякалися?
  • А чи не лякали Вас у дитинстві батьки, брати, сестри? А як лякали?
  • Як ви думаєте, звідки пішло слово «Бабай»? Що воно означає?

(нічний дух, дідусь, старик, варіант «Бабайка», «Бабий-ага» - поважне ставлення до людини, яка збирала податки у словянських народів під час турецької окупації. По-перше, «Бабай забирає дітей» - турки забирали хлопців в яничари, по-друге, те, що Бабай безрукий, одноногий,бо люди, які збирали податки зазвичай були старі воїни, які були поранені).

• Зверніть увагу на малюнки. Чим вони відрізняються? (добрі, злі)
  • Як ви думаєте, чому Бабаї різні? (когось лякали в дитинстві, а когось – ні)
  • Нещодавно вийшов перший український повнометражний мультик «Бабай». Перед початком прокату продюсер Едуард Ахрамович заявив, що одна гривня з кожного проданого квитка буде спрямована на допомогу дітям-переселенцям. За перший вікенд обсяг благодійної допомоги склав 25,6 тис. грн.
  • Чи зацікавив вас мультфільм? Чим?
  • Я пропоную вам зробити рецензію цього мультфільму. А що означає це слово? (відгук). Будемо рецензентами, літературними критиками. Проаналізуємо сюжет, анімацію, мовлення, вчинки героїв. І наприкінці нашого заходу дамо відповідь на проблемне запитання

Слайд 1

Чи заслуговує мультик “ Бабай ” на широке коло глядачів?

• Одна з учениць провела дослідження з приводу переглянутого мультфільму. Про свої результати вона розкаже сама. А найголовніше спробує зробити рекламу. Рекламу силою свого слова. (Виступ учениці, вірш, буклет) Слайд 2

Слайд 3

Перегляд трейлеру

• Діти, а чи знаєте ви ше якісь українські мультфільми?
  • На наш захід я запросила друзів 11-класників, які нам коротко розкажуть про історію української анімації.

Слайди 4, 5, 6

• Для того, шоб заглибитись в аналіз твору, треба побачити, як ви добре знаєте сюжет. Вікторина для найуважніших. Нагадаю, що запитання ви самостійно складали, а найчастіше повторювані я і використала.

Слайд 7

• А ми продовжуємо згадувати сюжет, пропоную гру «Хто ти?» (впізнати героя за реплікою). Перед очима цитата- згадайте, хто сказав, в якій ситуації?

Слайди 8-14

• Які словосполучення підказували вам про героя? Ви звернули увагу на авторські неологізми? (розумахи, дурахи)
  • Діти, чи можете ви дати характеристику людині, не бачачи її, а тільки почувши, як вона говорить? Колись відомий філософ Сократ сказав: «Скажи, щоб я тебе побачив».

Слайд 15 (фразеологізми, які вживали герої мультику)

• А з якою метою автори вкладали в уста героїв фразеологізми? (яскраве, образне мовлення)
  • У нас є прекрасна можливість не тільки почути, а й побачити персонажів. Домашнім завданням трьох учнів було вжитися в образ. Уважно слухайте, а потім дасте пораду, заспокоїте героїв, поставите їм свої запитання.

Слайд 16

• Діти, в якому жанрі можемо побачити таких героїв? (казка)

Слайд 17

• Згадайте, які ознаки має казка і доведіть, що цей мультфільм казка.
  • Будь-який твір нас повчає, має виховну мету. Чого вчить нас мультфільм? Чи співпадає ваша думка з моєю?

Слайд 18

• Нагадаю, що ми сьогодні рецензенти. А будь-який витвір мистецтва викликає різні враження. Вашим завданням додому було переглянути мультфільм з батьками, молодшими братами, сестрами та взяти інтервю, щодо переглянутого.

Слайд 19 (Наші враження. Ми – рецензенти)

• Прошу 11-класницю, яка має хист до малювання проаналізувати роботу українських мультиплікаторів. Чи можна назвати цей мультфільм успішним проектом, який зміг зарекомендувати Україну в цій  конкретній мистецькій сфері?

Слайди 20-22

• У виступі учениці мені сподобалися слова «реклама України». Справа в тому, що в мережаі Інтернет можна знайти легко тільки російську версію мультику, а деякі сайти приписують авторство російській анімації.
  • Доведіть, що «Бабай» - український продукт? (писанка, гарбузи, волошкове поле, вареники з вишнями, синьо-жовті кольори…)

Слайд 23

• Повертаємося до нашого проблемного питання «Чи заслуговує мультик “ Бабай ” на широке коло глядачів?»

Слайд 24

• Підніміть руки, проголосуємо. Може, хтось змінив свою думку протягом нашого заходу?
  • Чи хотіли б ви ще подивитися якийсь новий мультфільм українського виробництва? Є пропозиція: ми можемо разом написати відгук-коментар до мультику та викласти його на обговорення в інтернеті.

Чи зацікавили ми наших гостей? Наша реклама спрацювала?

Автор: Запорізька гімназія № 6 Запорізької міської ради Запорізької області