Триместри в школі
24 Травня 2017, 10:40 , Переглядів: 1832
Триместри в школі Фото: matimatikakluchknaukam.blogspot.com Триместри в школі

Таке бачення системи освіти пропонують деякі фахівці. Вони впевнені, що така організація навчального процесу допомагає краще розподілити навантаження на школярів, не викликаючи перевтому навіть в учнів початкової школи.

Триместри в школі – це відносно нова, досить малозвична нашим дітям форма організації навчального часу. На відміну від звичайної при такій системі час навчання розподіляється рівномірно, тобто ділиться на рівні частини, і проміжки між навчанням і відпочинком практично однакові.

У триместровій системі навчання всього шість навчальних періодів – триместрів і шість періодів відпочинку – канікул.

Тривалість кожного триместру – п'ять або шість тижнів, тривалість канікул – тиждень, виняток становлять двотижневі новорічні та тримісячні літні канікули.

Канікули в школі по триместрах

Мабуть, немає такого школяра, хто не чекає з нетерпінням канікул. І відмінники, і двієчники з однаковим натхненням рахують дні до початку довгоочікуваного відпочинку. І напевно більшість учнів починає відлік буквально з перших навчальних днів.
На сьогоднішній день попередній розклад шкільних канікул по триместрах, наприклад, на 2017-2018 навчальних рік, виглядає наступним чином: п'ять (іноді шість) тижнів занять чергуються з тижнем відпочинку.

• 1 триместр/осінні канікули – з 2 по 8 жовтня включно;
  • 2 триместр/осінні канікули 2 етап – з 17 по 23 листопада включно;
  • 3 триместр/зимові канікули – з 27 грудня по 8 січня включно;
  • 4 триместр/зимові канікули 2 етап – з 21 по 27 лютого включно;
  • 5 триместр/весняні канікули – з 10 по 16 квітня включно;
  • 6 триместр/літні канікули – з 1 червня по 31 серпня включно.

Як бачимо, в сучасній системі навчання кожен триместр закінчується нетривалим відпочинком. Однак плануючи канікули на 2017-2018 рік, розробники такої системи пропонують пам'ятати – час відпочинку в школах з триместровою системою навчання практично не збігається з канікулами за звичайною, четвертною системою. Винятком є хіба що традиційні новорічні канікули – робити вихідним останній тиждень старого року і перший тиждень Нового року офіційно рекомендує Міністерство освіти і науки.

Аналогічні справи і з довгими літніми канікулами – за наказом профільного відомства в цей період відпочивають абсолютно всі школярі, незалежно від системи навчання.

Можливі зміни

Тим, хто планує канікули заздалегідь, варто пам'ятати – наведені в статті дати триместровых канікул на 2017-2018 навчальний рік є приблизними. Справа в тому, що Міністерство освіти і науки України визначає тільки загальну тривалість часу навчання і часу відпочинку плюс дає рекомендації по датах початку і закінчення канікул.

За школою ж залишається право самостійно встановлювати канікулярний час – зрозуміло, в рамках рекомендацій Міністерства.

Ось і відпочивають діти різних шкіл та різних регіонів в різний час – десь початок канікул довелося «посунути» через сильні морози, весняні паводки або карантин, десь навпаки все йде чітко за наміченим планом. Так що точні, остаточні дати початку і закінчення шкільних канікул по триместрах може визначати шкільне керівництво.

Міністерство освіти і науки України залишає за навчальним закладом право визначати форму організації навчального часу самостійно, і система навчання – четвертна або триместрова – прописується в Статуті кожної школи. Таким чином, урядове відомство дає можливість самим учням та їх батькам вибирати, як саме вони воліють вчитися - з розподілом навантаження по чвертях або триместрах. Внести зміни в навчальний процес можуть адміністрація школи та батьківський комітет.

Джерело: http://2018.pp.ua