11 Травня 2017, 15:07 , Переглядів: 689
Бінарний урок з природознавства та англійської мови Фото: mecsrl.net Бінарний урок з природознавства та англійської мови "Людина і біосфера. Planet Earth is in Danger. Endangered Animals"

Урок з використанням інноваційних технологій в 6 класі. Вивчення проблеми на межі двох наук, що викликає високу мотивацію, розвиток творчих здібностей школярів та розвиток навичок критичного мислення. Робота учасника IV Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

АНОТАЦІЯ

Можливість проведення бінарного уроку з природознавства та англійської мови виникла тоді, коли у 6-А класі учні паралельно вивчали споріднені теми з обох предметів: «Людина і біосфера» (природознавство) та «Планета Земля в небезпеці. Зникаючі тварини»(англійська мова). Це дало змогу їх об′єднати, щоб провести спарений урок (два 40-хвилинних уроки). Абсолютно різні, на перший погляд, теми об′єднані спільною і дуже актуальною: «Охорона довкілля», мета якої – поглибити і розширити знання дітей про роль природи, вплив людини на біосферу, про необхідність збереження і охорони природного середовища; підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати; розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, увагу, логічне мислення; виховувати дбайливе, господарське ставлення до природи, бажання брати участь у посильній природоохоронній роботі.

Зрозуміло, що це урок нестандартний, але при наявності окремої мети у кожного вчителя, була визначена і спільна мета уроку: створення умов мотиваційного практичного застосування знань, навичок та вмінь з англійської мови та природознавства і надання можливості учням побачити результативність своєї роботи. Крім того, завжди цікаво для школярів вивчення якоїсь проблеми на межі двох наук, такий вид діяльності викликає високу мотивацію, розвиток творчих здібностей школярів та розвиток навичок критичного мислення.

Підготовча робота розпочалася за 2 тижні до проведення уроку: учні отримали випереджальні творчі завдання, готували разом з учителями ілюстративний матеріал, власні проекти, допомагали у створенні мультимедійної презентації, музичного оформлення. Учениця 10 класу допомогла із музичним супроводом пісні (скрипка).

Під час проведення бінарного уроку були застосовані різноманітні форми, методи і прийоми особистісно-орієнтованого навчання: індивідуальні повідомлення випереджального характеру, створення власних творчих проектів, інсценізація, робота в групах, бесіда за запитаннями, вирішення проблемних ситуацій, драматизація власних діалогів, декламація віршів, написання міні-твору, перегляд та обговорення відео презентації, виконання пісні школярами тощо. Проведений урок підтвердив очікувані результати і дає можливість зробити певні висновки:

• Вдале поєднання колективних, групових та індивідуальних форм роботи сприяло кращому засвоєнню матеріалу, удосконалювало розвиток в учнів навичок самоосвіти, допомогло перенести вже сформовані навички й уміння в нові сфери діяльності.
  • В процесі навчання ефективно використані набуті знання, уміння та навички, життєвий досвід школярів, що призвело до активної пізнавальної діяльності.
  • Бінарний урок став доказом того, що це творчість двох педагогів, яка переростає у творчий процес учнів та формує у них креативну компетентність. Діяльністю на уроці були охоплені учні з найрізноманітнішими творчими здібностями (драматичними, вокальними, декламаторськими, художніми, артистичними), що сприяло всебічному розвитку особистості.
  • Завдяки психологічній і методичній сумісності вчителів природознавства і англійської мови були створені комфортні емоційні умови, які в найбільшій мірі сприяли реалізації виховних цілей, розвитку креативних і комунікативних компетенцій.
Автор: Микитенко Таїсія Геннадіївна, Іршанський НВК «Гімназія – дошкільний навчальний заклад» Володарськ-Волинського р-ну Житомирської обл.