Нехай земля квітує всюди - природу збережемо, люди!
02 Лютого 2017, 13:49 , Переглядів: 3773
 Нехай земля квітує всюди - природу збережемо, люди! Фото: anketolog Нехай земля квітує всюди - природу збережемо, люди!

Виховна година з елементами використання англійської мови. 7 клас. Робота учасника IV Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

Мета: Виховувати в учнів почуття прекрасного, любов до природи рідного краю та шанобливе ставлення до неї; формувати вміння встановити взаємозв’язок між природними об’єктами; розвивати кмітливість, швидкість мислення, творчі можливості учнів; прищеплювати вміння культурно поводитись на природі.

Oбладнання: епіграф, малюнки, кросворд, вірші.

Методи і види роботи: монолог, бесіда, робота з віршами, розгадування кросворда, фізкультхвилинка, ігри.

ХІД ЗАНЯТТЯ

ЕПІГРАФ

Все на Землі, все треба берегти:
І птаха, й звіра, і оту рослинку,
Не треба думати, що цар природи ти,
Бо врешті, ти лише її частинка!

Учитель:

Діти! Подивіться уважно на дошку. Давайте з вами прочитаємо ці слова:

• Pollution – забруднення
  • Radiation – радіація
  • Poison – отрута
  • Smoke – дим
  • Destruction – зруйнування
  • Rubbish – сміття

Вони допоможуть вам розгадати кросворд. Я буду показувати малюнок, а ви вибирайте слово, що найбільше підходить до нього, а потім ми будемо записувати це слово у клітинки. Відгадавши його, ви прочитаєте слово у червоній рамочці. Воно буде ключовим у нашому занятті.

Ключове слово: Nature

Учитель:

Молодці, діти! Сьогодні ми з вами поговоримо про природу. Давайте прочитаємо епіграф до нашої теми. Як ви розумієте цей вислів?

Отже, тема нашого заняття «Нехай земля квітує всюди – природу збережемо, люди!» Як відомо, люди по всьому світу замислюються над проблемами навколишнього середовища. На сьогодні вчені виділили такі головні проблеми:

• забруднення повітря;
  • забруднення грунту;
  • забруднення води;
  • радіаційне забруднення.

Як ви вважаєте, чому це так?

(відповіді дітей)

Учитель:

Наше довкілля, рідна природа чарує нас в усі пори року. Ми маємо пишатися тим, що доля подарувала нам цю диво-чарівну й неповторну красу. Спілкування з природою дає найбільшу насолоду та радість, викликає найпалкішу любов до рідного краю, до життя. Природа є джерелом натхнення для художників, письменників, композиторів. Всі ми діти природи, та не всі однаково добре ставимось до неї. Прослухайте уважно вірш і подумайте, хто такі сліпці?

Учень:

О земле рідна! Боляче душі.
За ту збіднілу фауну і флору.
І сором за душевних тих сліпців,
Що нівечать безцінну твою вроду.
Сліпців, котрі не втямили азів,
Що справжнє щастя – в килимах із квітів,
У сріблі рос, у золоті хлібів,
У кришталях оцих джерельць святих.

(відповіді дітей)

Фізкультхвилинка

My hands upon my head I place
On my shoulders, on my face.
Then I put them in front of me
And gently clap 1, 2, 3.

Учитель:

Діти! А що ви знаєте про День Землі та про традиції його святкування?

Учень:

Традиція святкування Дня Землі 22 квітня бере свій початок у ХІХ столітті, коли Джордж Стерлінг Мортон, секретар території штату Небраска (США), запропонував призначити день, у який усі жителі штату займалися озелененням своїх ділянок. Ідея отримала широку підтримку, і в перший День Землі було висаджено близько мільйона дерев. День Землі – свято солідарності у допомозі нашій планеті. На жаль, через деякий час, це свято було забуто і його святкування відновилося лише у 1970 р.

Учениця:

У цей день проводяться масові заходи з покращення екологічної ситуації під гаслом: «Думати глобально, діяти локально». Проводяться заходи із висадження дерев, прибирання сміття, конкурси дитячих малюнків.

Учень:

Руйнівні урагани, повені, забруднення повітря, грунту й води, винищення величезної кількості представників тваринного і рослинного світу та цілих екосистем – усе це свідчить про те, що людство постало перед дилемою: або воно змінить своє ставлення до природи, або незабаром перестане існувати.

Учениця:

Для того, щоб спонукати людей до позитивних дій, започаткували Всесвітній день довкілля. Це подія з різноманітними акціями по всій Землі: Зелені концерти, конкурси творів та плакатів у школах, висадження дерев, прибирання територій та збирання сміття.

Учитель:

Діти! Я пропоную вам цікаву гру! Ви, слухаючи вірш, до рядків будете добирати риму. Щоб гідно на планеті жити,

Її природу треба нам ….. (любити)
Нехай земля квітує всюди –
Природу збережемо, …. (люди)
Будемо жити з тобою у згоді,
Моя рідна красуне ….. (природо)
Закликає усіх все життя берегти
І квіти, й дерева, й кущі біля хати,
Бо корисні вони, світ без них – то не світ,
Все життя про них маємо ….. (дбати)

Діти! Перед вами 6 малюнків, дайте назву кожному з них, використовуючи слова із кросворду:

• pollution – забруднення smoke – дим
  • radiation – радіація
  • destruction – зруйнування
  • poison – отрута
  • rubbish – сміття

Учитель:

Задумайтесь над тим, що ми тут говорили,
Щоб ви в житті із совістю дружили.
Вам у походи ходити,
І мандрувати, любі діти.

Вмійте ж природу любити,
Кожній стеблинці радіти
В полі, у лісі, над яром
Квіти, дерева і трави.

Учениця:

Оберігайте й стежиночки в гаї,
Все те окрасою буде
Нашого рідного краю!

Автор: Гергель Альона Сергіївна, Онишкевич Тетяна Олегівна, Любимівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Херсонська обл.