Закрити
Чисте довкілля – чисте сумління
02 Лютого 2017, 16:46 , Переглядів: 2780
FacebookTwitterLivejournal
Чисте довкілля – чисте сумління Фото: ostriv.in.ua Найкраща емблема на екологічну тему - переможці учні 7 класу «Зроби Землю чистою»

Спільний екологічний проект вчителів і учнів 7 класу. Робота учасника IV Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

Актуальність

Земля! Маленька блакитна кулька у безодні Всесвіту! Земля породжує джерельця і стрімкі потоки, трави і дерева. Вона тримає на собі океани, приймає дощі, сніги й тумани. Земля – це дім, у якому ми живемо! Дім, частиною якого ми є! І як ми будемо себе у ньому поводити, залежатиме наше життя. Ми отримали у спадок прекрасний сад, але біда наша у тому, що ми погані садівники, що не засвоїли найпростіших правил садівництва.

Більшість людей на Землі, на жаль, не зайняті своєю головною справою – прикрашенням Землі, свого двору, вулиці. У наш час людство переживає надзвичайно важливий період своєї історії – період небаченого досі, загрозливого для існування цивілізації. Занепокоєні ситуацією, що склалася на планеті в останні десятиліття, науковці, суспільні організації світу докладають величезних зусиль у пошуках виходу із цього кризового стану.

Сьогодні ми все частіше чуємо слова «екологія», «Забруднення навколишнього середовища», «забруднене довкілля»… Нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великим нещастям, бідами усього людства. У долі природи – наша доля, і ми повинні зробити усе для того, щоб допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя у наступних поколіннях. Що ж можемо ми, школярі, зробити для навколишнього середовища? З чого треба почати свої дії? Як організувати роботу, щоб зберегти надбання природи у нашому регіоні? Задумуючись над екологічними проблемами світу, перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ми проживаємо. Саме такі думки, які актуальні у наш час, і спонукали розробити проект «Чисте довкілля – чисте сумління». У ньому – детальне прибирання пришкільної території, території села, створення бригад «зелених патрулів», які слідкуватимуть за порядком, проведення загальношкільних екологічних заходів.

Природа забруднюється, піддається руйнуванню, знищується. Чи багатьом з нас щастило бачити прозору річкову воду, чистий пісок, насолоджуватись тишею без реву моторів, дихати чистим повітрям без домішок бензину, мазуту, пестицидів? Тільки людина може зупинити природні та техногенні катастрофи, які несуть за собою безліч людських смертей. Але ми маємо пам’ятати, що Земля не належить нам. Це ми належимо Землі.

Ми усі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист. Але треба кожному почати із себе, душею відчути єдність з природою:

 • бути обережним у лісі, щоб не зламати гілку, бо дереву боляче, воно живе;
 • не залишати після себе сміття, бо землі боляче переносити таку неповагу до себе (скло, пляшки не перегнивають і залишаються виразки на тілі землі);
 • обережно поводитись з вогнем, бо він може знищити цілі лісові масиви, поля.

Людина виділяється від природи своїм розумом, щирим серцем. Тож збережемо кожне гніздечко, не дозволяймо вбивати птахів і тварин, не винищуймо рибу. Станьмо розумними господарями на своїй землі, і давайте будемо пам’ятати, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи.

Мета проекту

 1. Організувати громадськість села, колектив школи, до участі у впорядкуванні та благоустрої пришкільної території та села.
 2. Прищеплювати учням, громадськості усвідомлення відповідальності за утримання у належному стані місця проживання.
 3. Формувати екологічну культуру в учнів; сприяти формуванню етичних взаємовідносин людини з довкіллям.
 4. Роз’яснення серед громадськості та учнів необхідності збереження природних скарбів.
 5. Розширити уявлення учнів про природне середовище, про значення екологічних чинників для формування, збереження і зміцнення здоров'я.
 6. Формувати уявлення про причинно-наслідкові зв’язки поведінки людей і стану природи.
 7. Сприяти розвитку пізнавальних інтересів, навичок роботи з підручниками, довідниками, Інтернетом.
 8. Виховувати бажання бути турботливими господарями довкілля.
 9. Виховувати екологічну свідомість, естетичні почуття.
 10. Показати через виховні заходи взаємозв’язки у навколишньому середовищі.

Задачі проекту

Діяльність нашого центру «Еколог» підпорядковується головній меті – виховання екологічної свідомості особистості громадянина України, громадянина світу, формування екологічної культури дітей, батьків, виховання почуття обов’язку та відповідальності за майбутнє.

Ми розробили програму діяльності, у якій визначили такі завдання:

 • формування екологічної культури, оволодіння знаннями про навколишній світ, природу, довкілля, Всесвіт;
 • залучення учнів школи до активної екологічної діяльності;
 • виховання дбайливого ставлення до природних багатств України;
 • вироблення відповідального ставлення до здоров'я;
 • практичне застосування набутих знань.

Учасники проекту

 • Учні 7 класу
 • Класні колективи
 • Учителі та працівники школи
 • Громадськість села

Термін реалізації проекту

З 2011 по 2016 роки реалізація поставлених завдань даного проекту здійснювалась шляхом організації певних видів діяльності:

 • проводились розвиваючі вікторини з екологічних проблем регіону;
 • учні готували заходи про захист довкілля (Додатки), акції з упорядкування територій;
 • випускались інформаційні бюлетені, стіннівки;
 • учні 6 та 8 класів брали участь у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт, пов’язаним із використанням та збереженням водних ресурсів у номінації « Екологія. Вода у нашому житті» - «Сьогоденні екологічні катастрофи, пов’язані з водою» (Додатки);

Хід виконання проекту

 • Конкурси екологічного спрямування: розробка кросвордів, ребусів, чайнвордів.
 • Виготовлення емблем на екологічну тематику.
 • Проведення дня здоров'я.
 • Аукціон екознань.
 • Виступ агітбригади «Еколог» - Станьмо на варті нашого майбутнього!
 • Уроки пам'яті до дня трагедії на Чорнобильській АЕС.
 • День Землі. Екомітинг «Земля – наш дім». Благоустрій парку.
 • Фотовиставка «Сучасний стан екології нашого села».
 • Презентація «Ми – діти планети Земля».
 • Випуск друкованих матеріалів у газеті «Шкільний світ».

Результати проекту

 1. Впорядкована територія біля школи, вулиці села.
 2. Посаджені кущі, квіти, дерева на пришкільній території.
 3. Виступ агітбригади «Еколог» - «Станьмо на варті нашого майбутнього!».
 4. Надруковано матеріали у газеті «Шкільний світ» - квітень, 2012р., №14 – «Чисте довкілля – чисте сумління», «Справжнє щастя – в килимах із квітів».
 5. Підведено підсумок шкільного конкурсу «Найкраща емблема на екологічну тему» - переможці учні 7 класу «Зроби Землю чистою».
 6. Підготовлено презентацію «Ми – діти планети Земля».
 7. Учасники проекту у листопаді 2011 року зайняли ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі проектів дитячих громадських об'єднань та організацій «Дитячі соціальні ініціативи – Україні!».
Прикріплені файли
Джерело: Острів знань
Автор: Гергель Альона Сергіївна, Онишкевич Тетяна Олегівна, Любимівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Херсонська обл.

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна