Закрити
Виховання патріотизму шляхом інтеграції традиційного декоративно-ужиткового мистецтва в сучасний хенд-мейд
20 Жовтня 2016, 12:22 , Переглядів: 1324
FacebookTwitterLivejournal
Виховання патріотизму шляхом інтеграції традиційного декоративно-ужиткового мистецтва в сучасний хенд-мейд Виховання патріотизму шляхом інтеграції традиційного декоративно-ужиткового мистецтва в сучасний хенд-мейд

Розробка учасника IV Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень"

Методична розробка містить рекомендації щодо впровадження у позакласну роботу школи гуртка сучасного хенд-мейду, діяльність якого базується на інтеграції традиційних рідкісних народних ремесел та унаочнена кращими зразками декоративно-ужиткового мистецтва, зібраними у шкільному краєзнавчому музеї.

Вступ.

Патріотизм це почуття з яким не народжуються. Самовизначення своєї національності прищеплюється людині батьками, вихователями, вчителями, оточенням. Усвідомлений патріотизм не виникає на пустому місці, це довгий і копіткий процес виховання. Нині, спираючись на глибинні національно-виховні традиції народу, поступово відроджується національна самосвідомість, а як наслідок прищеплюється почуття патріотизму.

Цей процес відбувається завдяки постійному поглибленому вивченню історичної спадщини нашого народу, культури, мови, традицій, формуванню власної гідності та поваги до інших націй. Особливо результативно вдається прищепити учням національну самосвідомість та патріотичні почуття засобами декоративно-ужиткового мистецтва.

Декоративно-ужиткове мистецтво здатне унаочнено фіксувати національне буття українства в різних просторових і часових межах, уможливлюючи дію інформаційно-мистецького ланцюжка: побут певної історичної доби – майстер – твір декоративно-ужиткового мистецтва – реципієнт.  Ці величезні ресурси духовного впливу декоративно-ужиткового мистецтва на людину створюють передумови для розвитку цілісної національно-свідомої особистості. Звідси випливає особлива місія українського декоративно-ужиткового мистецтва – поєднувати побутово-ужиткове, національне та мистецьке, давати синтез сутнісних параметрів українського буття в усьому обсязі.

Наше національне декоративно-ужиткове мистецтво має багато способів для досягнення мети у вихованні патріотизму.

Прикріплені файли
Джерело: Острів знань
Автор: Шевченко Вікторія Миколаївна, І кат. Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 16 Черкаська обл.

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна