Закрити
Наказ МОН України № 1148 від 26.09.2016
26 Вересня 2016, 11:25 , Переглядів: 5209
FacebookTwitterLivejournal
Наказ МОН України № 1148 від 26.09.2016 Наказ МОН України № 1148 від 26.09.2016

Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для дітей з особливими освітніми потребами

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

м.Київ

№ 1148 від 26.09.2016

Про надання грифів Міністерства освіти
і науки України навчальній літературі
для дітей з особливими освітніми потребами

Відповідно до пункту 1.8. Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17 червня 2008 р. № 537, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 р. за № 628/15319, з метою реалізації рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 08.09.2016 року (протокол № 9/2-19) «Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами»

НАКАЗУЮ:

1. Надати гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» навчальній літературі для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами згідно з переліком, наведеним у додатку.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К. 

                           Міністр                                                                             Л. М. Гриневич

Додаток
до наказу МОН України
№ 1148 від 26.09.2016

Перелік навчальної літератури
для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів
для дітей з особливими освітніми потребами,
якій надається гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України»

 1. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція мовлення» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Ільєнко Т.А., Страх О. Г., Трофименко Л. І.).
 2. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція пізнавальної сфери) для підготовчого, 1 -4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Сулейманова Ю. В.).
 3. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція емоційно-вольової сфери) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Гудим І. М., Костенко Т. М., Довгопола К. С.).
 4. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Скринникова С. В., Соляник Л. Д.).
 5. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Соціально-побутове орієнтування» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Легкий О. М.).
 6. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Орієнтування в просторі» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей (авт. Кондратенко С. В., Гошовський В. I.).
 7. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізична культура» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Шеремет Б. Г.).
 8. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Ритміка» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Бондаренко Ю. А.).
 9. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (базова) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Чеботарьова О. В., Іоганова Н. А.).
 10. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Соціальна адаптація першокласника) для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Яременко О. В.).
 11. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Розвиток пізнавальної діяльності) для підготовчого класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно- рухового апарату (авт. Наливкіна Н. М.).
 12. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Формування графічних навичок у дітей підготовчого та перших класів) для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Чорна І. В.).
 13. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Сенсомоторний розвиток) для підготовчого, 1 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно- рухового апарату (авт. П'ята М. І.).
 14. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Лего-конструювання) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Лапін А. В.).
 15. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Арт-корекція) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Брусенська І. М.).
 16. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Формування навчально-мовленнєвої діяльності учнів за допомогою казки) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Літинська Я. Г., Трембалович І. П.).
 17. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Розвиток комунікативної функції мовлення «Говірливий струмок») для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Жеплінська С. В.).
 18. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Формування лінгвістичних понять на основі використання асоціативних схем) для 3 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Татаринова О. М.).
 19. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Формування знань про довкілля засобами пізнавальних завдань) для підготовчого, 3, 4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Гусак Т. О.).
 20. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Пізнай навколишній світ) для підготовчого, 1 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно- рухового апарату (авт. Пігур О. В., Соколовська І. М., Лазорчин О. С.).
 21. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Цікава скринька) для підготовчого, 1 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату ( авт. Коваль Л. І.).
 22. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Корекційна ритміка) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно- рухового апарату (авт. Гладченко І. В., Шепічак О. О.).
 23. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Світ Монтессорі) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Дишлюк Т. Б.).
 24. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Готовність дитини до навчання в школі (діагностична методика)) для підготовчого, 1 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Яременко О. В.).
 25. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Розвиток мовлення) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно- рухового апарату (авт. Ільєнко Т.А., Стах О.Г.).
 26. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція когнітивнЬго розвитку) для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку (авт. Сак Т. В., Прохоренко Л. І.).
 27. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція особистісного розвитку )для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного (авт. Логвінова І. П., Кучеренко О. Ю.).
 28. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення» для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку (авт. Омельченко І. М., Федорович Л. О.).
 29. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення дітей з помірною розумовою відсталістю в процесі ознайомлення з природою» для підготовчих, 1-4 класів (авт. Хайдарова О.С., Блеч Г. О.).
 30. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення з використанням методики ТАН-Содерберг» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Заремба В.В., Ліщук Н.І., Морозова Н.В., Блеч Г. О.).
 31. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізкультура» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Бобренко І. В.).
 32. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Острівець здоров'я» для підготовчих, 1 -4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Ковтун А. В., Кунникова О. О., Стригунова А. І., Бобренко І. В.).
 33. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Театральна логоритміка» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Папета О. В., Демянович М. 3., Компанієнко О. М., Гладченко І. В.).
 34. Програма з корекційно-розвиткової роботи «У світі ритмів» » для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Левченко Л. И., Гладченко І. В.).
 35. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Барабанотерапія» для підготовчих, 1 -4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю ( авт. Василевська Л.Є., Гладченко І. В.).
 36. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток психомоторики та сенсорних процесів» (психосоціальний розвиток) для підготовчих, 1 -4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Жук Т.Я., Трикоз С. В.).
 37. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Азбука творчості» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Чеботарьова О. В., Брусенська І. М.).
 38. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Музичні краплинки» для 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Шеклунова Н.О., Міненко А. В.).
 39. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізкультура» для 7-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (авт. Чепурний А. В.).
 40. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція мовлення» для 5-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (авт. Трофименко Л. І., Ільяна В. М., Пригода 3. С., Грибань Г. В., Аркадьєва О. О.).
 41. «Літературне читання. Українська мова» (4 частини) підручник для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей (авт. Савченко О. Я.).
 42. «Природознавство» (3 частини) підручник для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей (авт. Грущинська І. В.).
 43. «Основи здоров'я» (2 частини) підручник для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей підручник (авт. Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.).
 44. «Соціально-побутове орієнтування. 1 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Ярмола Н. А.).
 45. «Трудове навчання. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Чеботарьова О. В., Гнатенко В. С.).
 46. «Українська література. 5 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Кравець Н. П., Дмітрієва М. В.).
 47. Історія України. 7 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Косенко Ю. М.).
 48. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором. 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Музика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Костенко Т.М., Легкий О.М., Кондратенко C.B., Христоєва Н.В., Якимів O.P., Шеремет Б.Г.).
 49. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення. 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Музика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Данілавічютє Е.А., Трофименко Л.І., Рібцун Ю.В., Ільяна В.М., Пригода З.С.).
 50. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для глухих дітей. 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Українська жестова мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Жук В. В., Таранченко О. М., Шевченко В. М., Литвинова В. В., Адамюк Н. Б.).
 51. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим слухом. 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Українська жестова мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») ( авт. Жук В. В., Таранченко О. М., Шевченко В. М., Литвинова В. В., Адамюк Н. Б.).
 52. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку 8-9 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Музика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Сак Т.В., Омельченко І.М., Прохоренко Л. І., Логвінова І. П., Бабяк О. О., Шапочка К. А., Лапін А. В., Мельнікова Л. О. та ін.).
 53. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Російська мова», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Музика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Трофименко Л. І., Бартєнєва Л. І., Данілавічютє Є. А., Григор'єва Л. М., Пригода 3. С., Торба Л. С., Спіжева Т. Л., Тіщенко Н. Ф., Чеботарьова О. В. та ін.).

             В. о. директора ДНУ
            «Інститут модернізації змісту освіти»                                       Ю. І. Завалевський

Джерело: МОН України
Видалити Відміна
Забанити Відміна