Посібник "Готуємось до олімпіад, конкурсів..."
14 Вересня 2016, 19:09 , Переглядів: 3459
Посібник Посібник "Готуємось до олімпіад, конкурсів..."

Посібник має на меті допомогти вчителеві організувати навчально-виховний процес в інноваційному ракурсі. Завдання побудовано за принципом поступового ускладнення, спрямовано на розвиток комунікативно-мовленнєвих умінь, навичок учнівського самоконтролю. Розробка учасника IV Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Анотація

Проблема виховання мовної та мовленнєвої компетенції учнів в умовах особистісно зорієнтованого  навчання є актуальною. Сучасне життя вимагає грамотної людини, яка має значний словниковий запас, здатна вільно висловлювати свої думки в усній і писемній формі, у будь-якому стилі і жанрі.

Системні знання з української мови, які учні здобувають в школі, стають надійною базою для формування правописних умінь та навичок, що є основою мовної компетенції учнів. Добірку матеріалів для роботи із здібними та обдарованими учнями складено за темами «Просте ускладнене речення», «Складне речення». Основні питання синтаксичної теорії  подані в таблицях «Я вже знаю», конкурсних завданнях, завданнях «Вчаться допитливі», завданнях-комплексах, які забезпечують повторення знань з орфографії та різнорівневих тестових завдань.

Посібник має на меті допомогти вчителеві організувати навчально-виховний процес в інноваційному ракурсі. Завдання побудовано за принципом поступового ускладнення, спрямовано на розвиток комунікативно-мовленнєвих умінь, навичок учнівського самоконтролю. Домінуючим є принцип вибірковості, спрямований на створення ситуації успіху  - учень має змогу самостійно вибирати посильні завдання з будь-якого рівня.

Таким чином,  творче поєднання  різноманітних видів завдань сприятиме індивідуалізації навчального процесу, розвитку самостійності та творчих здібностей учня.

Автор: Лавріна Ольга Сергіївна, вчитель української мови та літератури, вчитель-методист Староостропільського НВО «Дошкільний заклад, ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія» Старокостянтинівської райради Хмельницької обл., Бурковська Неля Григорівна, вчитель української мови та