12 Лютого 2016, 12:40 , Переглядів: 2537
Психологічні перлинки для кожної дитинки. Корекційна програма для дітей віком 5-10 років Психологічні перлинки для кожної дитинки. Корекційна програма для дітей віком 5-10 років

Робота переможця IV Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень"

Емоційний розвиток дитини — одне з найважливіших завдань дорослих, які виховують дітей. Від емоційної культури дитини залежатиме рівень емоційної грамотності особистості. Інтерес дорослих до проблеми емоційного розвитку дитини, їхня цілеспрямована діяльність щодо формування емоційної культури особистості допоможуть дітям подолати життєві труднощі не лише у дошкільному віці, а й упродовж життя.

Внутрішній світ дитини є віддзеркаленням накопиченого нею соціального досвіду. Він складний і багатогранний. Що більше там негативних вражень, то міцніші «брами» ховають його від сторонніх очей. Вивчити, зрозуміти цей світ – значить допомогти дитині позбутися переживань, страхів, невпевненості.

Ігрова діяльність є для дітей дуже важливою. Тому слід вчитися граючись. Дитина не має навіть здогадуватися, що з нею «займаються». Будь-яка взаємодія з дитиною має передбачати елементи розвитку її пізнавальної, емоційної, мотиваційної, особистісної сфер.

Оточуючі повинні розуміти, що найкращий розвиток дитини — це природне бажання дитини гратися, а не серйозні заняття за заданою темою. Так і хочеться вигукнути: «Не гасіть інтерес!»

Мета програми:

• забезпечення відповідних умов для нормального самопочуття дитини;
  • розвиток творчого потенціалу;
  • стимулювання розвитку дитини відповідно до її вікових можливостей.

Напрями роботи:

• формування знань про емоції;
  • формування вміння адекватно виражати емоції;
  • формування вміння керувати своїми емоціями.

Завдання корекційно-розвивальної програми:

• створювати позитивний емоційний настрой та атмосферу «безпеки» в групі однолітків;
  • сприяти розвитку особистісно активного ставлення до нового;
  • допомогти дитині в подоланні звичних уявлень про зовнішній світ, про себе, про своє бажане «Я»;
  • коригувати небажані особистісні особливості поведінки, настроїв;
  • розвивати в дітей навички спілкування й розв’язання конфліктних ситуацій;
  • формувати в дітей позитивних рис характеру;
  • підвищувати рівень самоконтролю емоційного стану;
  • збагачення та активізацію словникового запасу;
  • вдосконалювати пам’ять, мислення, розвиток стійкості, зосередженості та концентрації уваги, творчих здібностей, уяви;
  • сприяння інтелектуальному зростанню;
  • розвивати у дітей потребу і здібність до творчості;
  • навчати прийомів саморелаксації, зняття психом’язового напруження
  • орієнтування кожної дитини  на саморозвиток.

► Програма розрахована на роботу з дітьми 5 – 10 років та групову форму занять.

► Оптимальна кількість учасників групи: : 6 - 10 осіб.

►  При дотриманні режиму проведення – 1 раз на тиждень – цикл розрахований на навчальний рік (з вересня по травень).

► Час проведення кожного заняття: 30 – 45 хв.

► Програма містить 32 заняття.

Автор: Сидоренко Наталія Олександрівна, Рижанська гімназія Володарсько-Волинського району Житомирської обл.