21 Травня 2015, 16:26 , Переглядів: 2432
Шатов Сергій - переможець Всеукраїнського конкурсного відбору «IСYS – Україна», срібний призер ХХІІ-ї Міжнародної конференції молодих вчених Шатов Сергій - переможець Всеукраїнського конкурсного відбору «IСYS – Україна», срібний призер ХХІІ-ї Міжнародної конференції молодих вчених

Шатов Сергій: Мені дуже подобаються твори Стругацьких, Станіслава Лема, Лавкрафта, Кафки, Гете.

Шатов Сергій Юрійович, учень гімназії № 6 м. Запоріжжя, член МАНУ

Наукові керівники:

• Білоус Світлана Юріївна, кандидат педагогічних наук, завідувач науково-дослідної експериментальної лабораторії – філії Національного центру «Мала академія наук України»;
  • Циммерман Геннадій Анатолійович, старший викладач кафедри ІТ Запорізького національного університету.

Я, Шатов Сергій Юрійович, народився 22 грудня 1996 в Запоріжжі, де і зараз мешкаю. З 1-го класу і по теперішній час я навчаюсь у гімназії № 6 в Комунарському районі. Мої батьки: мама - Шатова Ірина Миколаївна, викладач зарубіжної літератури, доцент кафедри англійської філології та зарубіжної літератури Класичного приватного університету; папа - Шатов Юрій Васильович. Мій брат - Шатов Андрій Юрійович, магістрант Національної університету "Львівська політехніка" за спеціальністю "комп'ютерна лінгвістика".

З 11 років я почав цікавитися програмуванням: самостійно вивчав підручники, читав статті, питав поради в різних Інтернет-спільнотах. У 14 років, у 8 класі, я почав займатися в МАН і написав свою першу наукову роботу з програмування під керівництвом старшого викладача ЗНУ Г. А. Ціммермана; робота зайняла перше місце по Запорізькій області та третє по Україні. Починаючи з 9-го класу я почав брати участь і в олімпіадах з програмування. Паралельно займався математикою з Н. А. Пономаренко і виступав від школи на обласних олімпіадах з математики. Всього за шкільні роки я отримав 2 призових місця на всеукраїнських олімпіадах, 4 - на обласних, 10 - на районних. За МАНу у мене 2 призових місця - по Україні та 4 - по області (у 10 класі я написав дві роботи).

Крім програмування я також цікавлюся художньою літературою, стилями романтизму, символізму, естетизму, екзистенціалізму, науковою фантастикою. Мені дуже подобаються твори Стругацьких, Станіслава Лема, Лавкрафта, Кафки, Гете. Цікавлюся живописом, закінчив Запорізьку дитячу художню школу. У мистецтві мені найбільше цікаві філософська складова і глибина розкриття персонажів.

Я вважаю, що більшість людей мають однакові або дуже схожі здібності до навчання і роботи, а єдине що в них різне - це симпатії до різних областей, як то програмуванню, поезії, медицині. Що талант не є вродженим, а довгий напрацьований досвід укупі з бажанням далі розвиватися в обраній галузі, покращувати свої навички в ній та ефективно їх використовувати.

ІІ місце, срібна медаль на секції «Інфоматика та інженерія» ХХІІ Міжнародної конференції молодих вчених  «IСYS – 2015»   за роботу  «Автоматизація вирішення проблеми аналізу стану та проектування водопровідної системи»

Минуло вже кілька днів відтоді як я повернувся з Туреччини. Той незабутній тиждень був одночасно і коротким і довгим. Коротким - за моїми відчуттями, коли дні швидко пролітали в калейдоскопі нових почуттів і яскравих моментів. Довгим - як він залишився в моїй пам'яті; дні, які я ще не скоро забуду. Кожен день приносив якісь нові відкриття, нові події, нові знайомства. Кожен день дарував неповторні враження, будь то екскурсія, захист презентацій або вечірка.

З нашою командою ми вперше очно зустрілись в Києві, в Інституті обдарованої дитини, де з нами проводили тренінги, ми переробляли наші презентації у фінальний вигляд та тренували доповідь. На наступний день ввечері ми прибули до Туреччини і влаштувалися в готелі де і проводилася конференція. В цілому все перебування там можна розділити на три етапи - захист робіт в першій третині, екскурсії в середині і підведення підсумків в кінці.

Перші дні були дуже напруженими - спершу це виставка плакатів та їх захист перед членам журі та іншими учасниками, потім підготовка презентації і, нарешті, безпосередньо сам захист.

Мені пощастило виступати першим у своїй секції, а тому я мав можливість послухати доповіді інших учасників від України на різних секціях та вболівати за них.

Після цього пішли дні культурної програми: екскурсія в Ізмір, відвідування музеїв, історичних памяток тощо. Обідали в ресторанах з національною кухнею.

Побували в заповіднику на березі моря, в руїнах давньогрецького міста Ефеса, плавали на катері.

У передостанній день було й саме закриття - воно було обставлене неймовірно урочисто і це був, без перебільшення, найграндіозніший день у моєму житті.

У конференції взяло участь 127 учнів з 20 різних країн світу. Всі разом ми утворили дуже дружне товариство. Кілька разів проводилися соціальні ігри, а вечорами ми спілкувались на різні теми, обмінювались враження з представниками іншх країн. Так я познайомився з хлопчиком з Німеччини який народився в Росії, хлопцями і дівчатами з Нідерландів, македонцями (їхня мова майже не відрізняється від української). У нашої групи було два супроводжуючих студента з Ізмірського колледжу, які стали для нас близькими друзями, допомагали нам орієнтуватися у всіх справах і, поряд з цим, були дуже цікавими співрозмовниками.

Мені дуже сподобалася конференція, як її проведення, так і учасники.

Ми побачили багато цікавих місць, спілкувалися з дуже цікавими людьми, мали можливість започаткувати традицію висаджування дерев майбутнього парку на честь ICYS.

Якщо б я мав таку можливість, я хотів повторити цей тиждень і ще раз, взяти участь в ICYS.

Інститут обдарованої дитини НАПН України висловлює високу шану та щиру вдячність батькам Шатова Сергія – Юрію Васильовичу, Ірині Миколаївні, педагогічному колективу Запорізької гімназії № 6 Запорізької міської ради Запорізької області, особисто директору  Бєлік Людмилі Володимирівні за плекання і підтримку обдарованих дітей – майбутнього нашої України.