Як зібрати урожай балів. ЗНО 2015 Українська мова і література
29 Січня 2015, 20:54 , Переглядів: 4794
Як зібрати урожай балів. ЗНО 2015 Українська мова і література Фото: Острів знань Як зібрати урожай балів. ЗНО 2015 Українська мова і література

На початку останнього навчального року майбутні випускники розуміють, що попереду два складних семестри. Адже треба не тільки вчитися за розкладом, але й готуватися до наступних важливих іспитів — зовнішнього незалежного оцінювання.

Кожен складатиме три-чотири екзамени, серед яких є обов'язковий — українська мова та література. Як розподілити свій час, щоб усе встигнути? Спробуємо дати кілька ко­рисних порад.

Десять правил підготовки до ЗНО

1. Дайте собі чітку відповідь на питання: для чого треба готуватися до ЗНО та як краще це зробити?
  2. Визначте предмети, з яких Вам доведеться складати ЗНО.
  3. Розробіть власний розклад занять таким чином, щоб на кожний із обраних предметів знаходився час щотижня.
  4. Пам'ятайте, що екзамен з української мови та літератури триває лише 180 хвилин. Для виконання чотирьох видів робіт: тестових завдань із мови, аналізу тексту, тестових завдань із літератури та власного висловлювання — це небагато часу, тому вміння вико­нувати тестові завдання має бути доведене практично до авто­матизму.
  5. Детально ознайомтеся з програмою ЗНО з української мови та лі­тератури.
  6. Перевірте рівень своїх знань, виконавши будь-який варіант тесту попереднього року (його можна знайти на сайті Міністерства осві­ти і науки України).
  7. Оберіть посібники, за якими будете готуватися. Найбільш вдалим, на нашу думку, буде такий комплект:
    1. Українська мова і література. Експрес-підготовка / Т. М. Берест, І. О. Помазан, Л. О. Кратенко. — К. : Літера ЛТД, 2014. — 296 с.
    2. Українська мова: комплексне видання для підготовки до ЗНО / О. В. Дияк, В. М. Прудка. — К. : Літера ЛТД, 2014. — 512 с.
    3. Українська література: комплексне видання для підготовки до ЗНО / І. О. Радченко, О. М. Орлова. — К. : Літера ЛТД, 2014. — 288 с.
    4. Українська мова і література. Типові тестові завдання. Збірник / В. Ф. Жовтобрюх, В. В. Паращич. — К. : Літера ЛТД, 2014. — 148 с.
  8. Працюючи за наведеними посібниками, користуйтеся ними комп­лексно, адже кожен має певне призначення, а разом вони допомо­жуть повторити теоретичний матеріал, повправлятися у виконан­ні тестових завдань і звикнути до заповнення екзаменаційного бланку.
  9. Використовуйте різні види пам'яті: слухову (наприклад, слухати художній текст з аудіокниги), зорову (складати таблиці, опорні схе­ми тощо), механічну (робити записи).
  10. Переконайте себе, що займатися треба регулярно.

На сторінках нашої Інтернет-книгарні Острів знань ви знайдете також довідники для підготовки ЗНО та книги ЗНО 2015 з наступних предметів: математика, біологія, хімія, історія України, українська мова та література, англійська мова, німецька мова, географія.