Христианська етика та українознавство
22 Січня 2015, 14:50 , Переглядів: 2313
Христианська етика та українознавство Христианська етика та українознавство

Програма інтегрованого курсу.Розробка учасника ІІ Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

Пояснювальна записка

«Не забувайте того доброго, що вмієте,
а чого не вмієте научайтеся».

В. Мономах

Сьогодення вимагає модернізації змісту освіти, втілення в навчально -виховний процес прогресивних інноваційних технологій навчання,абсолютно нового підходу до дитини. Школа покликана виховати всебічно розвинену, самодостатню особистість з високою духовною культурою, глибокими знаннями історії, звичаїв та традицій українського народу.

Неможливо виховати національно свідомих громадян України з досконалими загальнолюдськими якостями без оволодіння традиційними християнськими моральними цінностями, на яких росли і виховувалися не одне покоління українців. Благодатний грунт для духовно-морального розвитку учнів, прищеплення їм любові до Бога, до рідної держави закладений в курсах «Українознавство» та «Християнська етика».

У варіативній складовій школи І ступеня відводиться 0,5 години на тиждень на вивчення українознавства та 0,5 години на курс «Християнська етика».Впродовж кількох років  поспіль опрацьовувала обидва курси в початковій школі. Дійшла висновку, що програмовий матеріал тісно взаємопов’язаний, краще сприймається дітьми, коли читається в комплексі.

Тому вирішила створити інтегрований курс для школи І ступеня «Християнська етика та українознавство».

Що нового внесла у вивчення даного курсу?

У програму 1 класу включено вивчення Біблійних легенд Старого Заповіту, 2 клас знайомиться детально з Новим Заповітом , 3клас вивчає Святі місця, Євангельські притчі, задумується над сенсом перебування людини на Землі…4 клас більш глибше вникає у суть предмета: сучасні вчені і віра в Бога, гармонія віри і буття,символи життя…

Діти захоплюються даним курсом. З нетерпінням чекають уроку, готують Біблійні легенди всією родиною. Заслуговує уваги те, що до читання даного  курсу залучаю також батьків, авторитет яких значно зростає в очах дітей.

Для досконалого розуміння інтегрованого курсу «Християнська етика та українознавство» рекомендую опрацювати таку літературу:

1. Багнюк А.Л.Символи українства. Художньо-інформаційний довідник.-Тернопіль «Новий колір»,2007.-826с.
  2. Біблія. Книга Священного Писання Старого і Нового Заповіту.-Київ,2004.
  3. Закон Божий. За ред. протоієрея С. Слободського. - Київ,2004
  4. Підкова І., Р. Шуст Довідник з історії України.-Київ,2001
  5. Француз Ф. Й …Християнський  буквар. - Івано-Франківськ,1999
  6. Чорний І. П. Філософсько-релігієзнавчий словник. - Чернівці,2001
  7. Шкода М. Н. Свята моєї Батьківщини.-Донецьк,2006
  8. Що? Як? Чому? Світ моєї України:популярна дитяча енциклопедія. Харків, 2004
Автор: Крайська Дарія Георгіївна, вища кат., вчитель- методист, відмінник освіти України, Глибоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Чернівецька обл.