Тибетський погляд на виховання дітей
16 Вересня 2014, 17:06 , Переглядів: 3477
Тибетський погляд на виховання дітей Фото: surfingbird.ru Тибетський погляд на виховання дітей

Це дуже корисні навички, що допомагають виростити повноцінну і самодостатню особистість, яка поважає своїх батьків. Можемо спробувати перейняти традиції цього мудрого народу?

Основні правила тибетського виховання:

- Найважливіше - жодних принижень і тілесних покарань. Єдина причина, по якій б'ють дітей - вони не можуть дати здачі.

- Перший період: до 5 років. З дитиною потрібно поводитися "як з царем". Забороняти нічого не можна, тільки відволікати. Якщо вона робить щось небезпечне, то зробити перелякане обличчя та видати переляканий вигук. Дитина таку мову розуміє чудово. В цей час закладаються активність, допитливість, інтерес до життя. Дитина ще не здатна вибудовувати довгі логічні ланцюжки. Наприклад, вона розбила коштовну вазу. Вона не розуміє, що для покупки такої вази потрібно багато працювати, заробити грошей. Покарання вона сприйме як придушення з позиції сили. Ви навчите її не бити вази, а підкорятися тому, хто сильніший. Воно Вам треба?

- Другий період: з 5 до 10. В цей час з дитиною потрібно поводитися "як з рабом". Ставити перед нею завдання і вимагати їх виконання. Можна карати за невиконання (але не фізично). В цей час активно розвивається інтелект. Дитина повинна навчитися прогнозувати реакцію людей на свої вчинки, викликати позитивне ставлення до себе і уникати прояву негативного. В цей час не бійтеся навантажувати дитину знаннями.

- Третій період: з 10 до 15. Як з дитиною поводитися? Як з рівнею. Саме "як з рівнею", хоч Ви все одно маєте більше досвіду і знань. Радьтеся з нею з усіх важливих питань, надавайте і заохочуйте самостійність. Свою волю нав'язуйте в "оксамитових рукавичках" в процесі обговорення, підказками, порадами. Якщо Вам щось не подобається, то акцентуйте її увагу на негативних наслідках, уникаючи прямих заборон. В цей час формується самостійність і незалежність мислення.

- Останній період: з 15 років. Ставтеся до підлітка з повагою. Виховувати дитину вже пізно, і Вам залишається тільки пожинати плоди своїх праць.

Які ж наслідки може викликати недотримання цих правил?

• Якщо придушувати дитину до 5 років, то Ви придушите її життєву активність, інтерес до життя, інтелект. Вона привчиться бездумно і звично підкорятися грубій силі. Зробите з дитинилегку жертву для всякого роду негідників.
  • Якщо Ви будете продовжувати сюсюкати після 5, то дитина виросте інфантильною, нездатною до праці і взагалі до духовних зусиль.
  • Якщо Ви будете опікати дитину як малюка після 10, то вона виросте невпевненою, буде залежною від більш самостійних друзів, які не завжди будуть вплив добре.
  • Якщо Ви не будете поважати дитину після 15, то вона Вам цього не пробачить і піде назавжди за першої можливості.
Джерело: Surfingbird