18 Травня 2013, 22:47 , Переглядів: 4655
Екологічний проект Фото: www.clipartoday.com Екологічний проект "Товарознавча характиристика і споживча оцінка меду місцевих виробників села Королівка"

Мета проекту - довести, що на якість бджолиного меду впливають різні фактори. Розглянути і вивчити загальні відомості про бджолиний мед. Провести якісний аналіз меду зібраного на території села Королівка.

ВСТУП

Їжа, яку споживають громадяни України, мусить бути екологічно чистою, природною, бо продукція, вирощена «по-сучасному», із застосуванням агрохімікатів, є шкідливою для людини і спричинює різні захворювання.

Причини таких хвороб дуже важко визначити, бо хімікатів, які можуть їх спричинити, багато. Отже, практично неможливо їх визначити. Залишається тільки одна мудрість – якнайменше застосовувати хімікати для вирощування сільськогосподарської продукції і технологій їх виготовлення або застосовувати в крайніх випадках ті, які найменше шкідливі для всього живого, і в розумних дозах. Це стосується і бджільництва. [19]

Корисні властивості меду відомі усім. В ньому містяться практично усі необхідні людині мікроелементи, біологічно активні речовини, протимікробні речовини і інші.

Вживання меду у достатній кількості має бути нормою харчування людини. При цьому дуже важливо, щоб мед, який безпосередньо надходить до торгової мережі або у вигляді сировини для переробної промисловості, був високої якості і не містив шкідливих для здоров’я людини речовин.

Проблема фальсифікації в даний час досить актуальна.

Різноманітність видів меду, його унікальні властивості, висока харчова цінність і смакові якості цього продукту відкривають широкі можливості для розвитку ринку меду. В цей же час збільшення виробництва меду тягне за собою збільшення кількості фальсифікатів на ринку. У зв’язку з цим зростає відповідальність торгових працівників і представників контролюючих організацій у питаннях своєчасного виявлення та вилучення даних продуктів. Така діяльність неможлива без надійного інструментарію, методів експертизи та оцінки; підвищення інформованості населення і працівників торгівлі.

Питання здоров’я і довголіття, мабуть, завжди цікавили і цікавлять усіх людей. У наш вік науково-технічного прогресу зрозуміло і виправдано прагнення людей до натуральних продуктів харчування. Зрозуміло і посилюється прагнення людей з метою зміцнення і збереження до нетрадиційних методів лікування. [8]

Мед містить інвертований цукор, вже готовий до всмоктування в кишечнику людини. Тому мед застосовується у всіх випадках, коли організму для підтримання життя необхідно легко засвоювана і швидко поглинаюча речовина. Мед дуже корисний при хворобах, пов'язаних із серцевою слабкістю, виснаженням, великою втратою крові. Він швидко відновлює сили стомленої людини. Доведено, що при включенні меду в дієту дітей поліпшується якість крові, нормалізується обмін речовин, покращується самопочуття.

Мед має властивість вбивати або затримувати ріст бактерій, в тому числі ті які викликають деякі заразні захворювання. Тому його застосовують як зовнішній засіб для загоювання гнійних ран, наривів та інших шкірних захворювань. [15] Використовується він у кондитерській промисловості при виготовлення цукерок, пряників та інших виробів. З меду приготовляють високоякісні вина. [16]

Об’єктом дослідження нашої роботи був мед, в якому ми визначали вміст радіонуклідів і наявність сторонніх домішок. Для цього використовувались різні види меду відібрані у місцевих пасічників.

Предметом дослідження – вміст радіонукліду цезію – 137 і домішки у чотирьох видах досліджуваного меду.

Перспективами подальших досліджень у цьому напрямку є розробка рекомендацій щодо споживчої оцінки меду.

Керівник роботи: учитель біології Гордієнко Наталія Миколаївна с. Королівка

Джерело: Острiв знань
Автор: Гончар Антон Володимирович, учень 11 класу Королівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів