Освітньо-виховна модель неперервної економічної освіти в спеціалізованій школі
03 Квітня 2013, 12:53 , Переглядів: 4025
Освітньо-виховна модель неперервної економічної освіти в спеціалізованій школі Освітньо-виховна модель неперервної економічної освіти в спеціалізованій школі

Розробка учасника І Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

1. Актуальність проекту.

В умовах становлення ринкових відносин, принциповою ознакою є вільна орієнтація і пристосування учнів до економічного механізму регулювання ринку. Сьогодні вже ніхто не сперечається, чи потрібні знання економіки біологу, фізику чи історику. Економічні знання по своїй сутності універсальні і застосовні в будь-якій області. Тим більше що кожен з нас у житті виступає і як виробник, і як споживач, і як громадянин. Економічна освіта в школі необхідна для виховання в учнів економічної культури, для здатності правильно розуміти як відбуваються соціально-економічні процеси і активно брати участь в діяльності суспільства.

Існує багатоточок зору навизначення підходів до піднесенняшколярам економічних знань. Але основна проблема економічної освіти в школах полягає в тому, що практично повсюди спостерігається чисто теоретичний підхід до викладання економічних дисциплін. Дуже слабкоюзалишається зв'язка «навчальний матеріал- практичнадіяльність».Економічні знання- це не важкий багаж, а оперативний інструментарій, що дозволяє людині прийматишвидкі і правильні рішення в критичних ситуаціяхпідприємницької діяльності. Концепція розвитку регіональної освіти Донеччини стверджує, що з метою формування життєспроможної самодостатньої особистості необхідно сконцентрувати увагу на таких ключових компетентностях: соціальній, загальнокультурній, здоров’язберігаючій, громадянській, інформаційній, підприємницькій, пізнавальній. Досягнення високого результату при формуванні компетентної особистості в сучасному ринковому світі можливе лише за умови створення відповідної системи економічної освіти в школі.

Ця проблема і змусила в нашій школі розробити проект «Освітньо-виховна модельнеперервноїекономічноїосвіти в спеціалізованій  школі».

Автор: Долгих Тетяна Григорівна, Іванопільська спеціалізована школа І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів економічного профілю