Музичне мистецтво. 5 клас
31 Березня 2005, 00:00 , Переглядів: 5763
Музичне мистецтво. 5 клас Музичне мистецтво. 5 клас

Підручник відповідає програмі "Музичне мистецтво" для 5-8 класів (авт. Б. Фільц та ін.) і органічно продовжує програму та підручники для 1-4 класів О.Лобової.

Загальна тематика підручника - музика та інші види мистецтв. Зміст навчального матеріалу розкриває багатогранні зв'язки музики з літературою (І семестр) і візуальними мистецтвами (ІІ семестр), має чітко виражену освітню, різнобічно розвивальну і виховну спрямованість.

У межах навчальних тем учні ознайомляться з шедеврами української та світової музичної культури, найкращими зразками професійної і народної пісенної творчості. Підручник містить цікавий літературний і яскравий візуальний матеріал: вірші, казки, оповідання, репродукції картин, фотографії, кадри з кінофільмів тощо.

У підручнику використано різноманітні евристичні, творчі, ігрові, інтерактивні технології музично-естетичної діяльності, які спрямовані на формування музичної культури школярів, активізують увагу і мислення, спонукають до пошуку і творчої самореалізації.

Мотивуванню пізнавальної діяльності сприятимуть запропоновані учням ребуси, кросворди, вірші-загадки, завдання для допитливих, рубрики "Це цікаво знати!" і "Попрацюймо разом!". Інформаційно-довідкова рубрика "Словничок" допоможе п'ятикласникам опанувати нові поняття і терміни.

Програмний зміст підручника збагачений варіативним і додатковим навчальним матеріалом: піснями сучасних українських авторів, цікавими розповідями про життя і творчість композиторів тощо.

Дидактична насиченість підручника надає вчителеві можливість творчо підходити до навчального процесу, створює умови для диференційованого навчання та оптимального добору навчального матеріалу відповідно до рівня підготовки конкретного класу та окремих учнів.