Віртуальна екскурсія "Мандрівка в світ нових професій"
13 Вересня 2012, 11:38 , Переглядів: 4322
Віртуальна екскурсія Віртуальна екскурсія "Мандрівка в світ нових професій"

Навчально-виховний проект учасника І Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

Мета:

• формувати соціальну, інформаційну компетентності;
  • ознайомити з новими професіями;
  • охарактеризувати вимоги, які необхідні для отримання цих професій;
  • ознайомити з навчальними закладами з фахової підготовки.

Обладнання: термінал «Живи і працюй в Україні».

Вік учасників екскурсії: 6 клас.

Хід екскурсії:

І. Вступна бесіда

Нині в Україні встановлено 1 000 терміналів «Живі і працюй в Україні», один з них в нашій школі. Скористатися послугами профорієнтаційного термінала надзвичайно просто, і зробити це варто не тільки школярам, а й батькам та вчителям: там можна знайти поради, як підготувати дитину до іспитів, відомості про навчальні заклади професійної освіти тощо, інформацію про профорієнтаційну роботу з учнями, новинки в царині психології та профорієнтації...

Цей апарат дуже цікавий. Завдяки йому можна перевірити власні здібності, дізнатися чимало корисної та цікавої інформації, а також переглянути відео про професії.

Головне меню складається з шести тематичних блоків:

• «Абетка професій»;
  • «Служба зайнятості для тебе»;
  • «Де здобути професію»;
  • «Де працювати»;
  • «Пізнай себе»;
  • «Це цікаво».

Кожен з таких блоків має власну структуру й складається з окремих тематичних сторінок. Наприклад, «Абетка професій» розповість, які професії мають попит на ринку праці, а які – ні. Підрозділ «Нові професії» містить інформацію та описи сучасних професій (бренд-менеджер, мерчандайзер, флорист тощо). Дуже часто діти заходять на сторінку «Кар’єра відомих людей», аби почитати про те, як вони досягли вершин.

Важливим для майбутніх професіоналів та їхніх батьків є розділ «Де здобути професію», в якому подано перелік навчальних закладів («Довідник навчальних закладів»), а також поради, як опрацьовувати інформацію, аби не помилитися у виборі професії. Мало того, можна ознайомитися з умовами вступу до професійно-технічних та вищих навчальних закладів України.

А ще дуже важливим і корисним є розділ про роботу за кордоном. Він містить інформацію про ризики та переваги працевлаштування в іншій країні, про торгівлю людьми та нелегальне використання дитячої праці. Озброєні такими знаннями, діти ніколи не втраплять у халепу.

ІІ. Знайомство з новими професіями

Мандрівка по сторінкам терміналу, відео

ІІІ. Заключна бесіда

Діти, які професії Вам сподобалися, що необхідно для того, щоб отримати ці професії, де можна навчатися?

ІV. Рефлексія

Вам сподобалася екскурсія? Чим вона вам сподобалася?

Автор: Гетьманцева Тетяна Володимирівна, Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, "Старший учитель", Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 Шахтарської міської ради Донецької області