Закрити
Композиція з бісеру методом паралельного низання "Букет підсніжників"
24 Липня 2012, 15:10 , Переглядів: 22747
FacebookTwitterLivejournal
Композиція з бісеру методом паралельного низання Фото: http://masterdosuga.com.ua Композиція з бісеру методом паралельного низання "Букет підсніжників"

Конспект навчального заняття учасника І Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Навчальна програма. Творча майстерня "Сувенір". Початковий рівень навчання.

Розділ. Бісероплетіння.

Тема: Композиція з бісеру методом паралельного низання "Букет підсніжників"

Мета заняття: Вчити плести квітку та листки підсніжника технікою паралельного низання; формувати практичні вміння та навички (визначення центру пелюстки способом з’єднання кінців дроту, розміщення пелюсток у технологічній послідовності, кріплення готового виробу до кошика); розвивати вміння підбирати необхідну кольорову гамму для виробу, охайність у роботі; розвивати творчу уяву і фантазію; створити умови для самореалізації творчої особистості вихованців; виховувати естетичні смаки, працелюбність, почуття прекрасного.

Тип заняття: комбіноване.

Обладнання: Ілюстрації пейзажів з зображенням квітів підсніжника, роздаткові картки зі схемами плетіння композиції "Букет підсніжників", зразки робіт, магнітофон, аудіо запис.

Матеріали: бісер зеленого кольору діаметром 4-5 мм., бісер круглий білого та зеленого кольорів, бісер рублений зеленого кольору, нитка зеленого кольору, дріт мідний для бісеру, волосінь діаметром 0,25 мм, кошик, гіпс, вода.

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Організаційна частина
  1. Оголошення теми, мети заняття
  • Доброго дня, діти! Сьогодні ми з вами продовжимо вчитися плести з бісеру технікою паралельного низання, а що саме ми будемо виконувати на сьогоднішньому занятті ви дізнаєтеся, розгадавши загадку.

ЗАГАДКА

Навесні він у теплі
Проростає з - під землі,
Має трунок, має вроду,
І дарує насолоду. (підсніжник)

Формування художньо – естетичного смаку на заняттях використовуються також лекції, бесіди, часто організовуються екскурсії до музеїв, видатних пам’яток історії та культури, намагаючись створити таку атмосферу, яка б сприяла розвитку естетичного смаку у вихованців. На заняттях я ставлю чітко і обґрунтовано перед вихованцями вимогу, найчастіше в опосередкованій формі. Застосовую і метод змагання, організовуючи конкурси, залучаю вихованців до створення власних композицій, адже кожній дитині я намагаюся внушити, що у неї обов’язково вийде, вона зуміє.

Адже вирішення творчих завдань пробуджує в кожної дитини дослідницьку активність, поглиблює інтерес до творчої діяльності, спонукає до успішних дій та досягнення поставленої мети. Формування в дітей глибоких і стійких інтересів до творчої діяльності є однією з основних передумов не лише становлення, а й розвитку творчої особистості.

- Так, молодці, але ми будемо плести не просто підсніжники, а букет підсніжників, які оформимо у ось таку корзинку (демонстрація готового виробу) (додаток 1)

  1. Основна частина
  1. Вступна бесіда.

Ранньою весною на залитих сонцем галявинах і під деревами, коли ще лежить сніг, з'являються ці милі оку паростки. Весна милує своїми білосніжними посмішками. У повітрі стоїть неперевершений аромат. Життя розквітло, знову почалася весна.

Першими провісниками весни є "сніжні квіти" - підсніжники. Саме вони мужньо борються з холодною зимою, з'являючись серед снігу.

Під назвою "підсніжники" об'єднують декілька рослин первоцвітів. Наукова назва підсніжників - "галантус".

В перекладі з давньогрецької, підсніжник означає молочно - квітковий, тому що має білі квіти.

Молочно - білі квіти здавна символізують ніжність, чистоту, стійкість, вірність. Інколи підсніжники вважали емблемою надії.

Про підсніжники існує багато легенд. Одна з легенд розповідає що коли Бог вигнав з раю Адама і Єву, йшов сніг і Єва дуже змерзла. На втіху їй кілька сніжинок перетворилися на ніжно-білі квітки підсніжника. Змерзлій Єві вони ніби дали надію, що незабаром буде потепління. З того часу підсніжники вважаються вісниками тепла.

А інша легенда розповідає, що плакала снігуронька, проводжала зиму. Йшла сумна, за нею стали всі тужити. Там, де йшла і плакала, торкаючи лози, виросли підсніжники - снігуроньки сльози. (додаток 2)

- Діти, а хто з вас знає вірші про підсніжники? (Діти розповідають вірші) (додаток 3)

Тож, давайте розглянемо підсніжник на ілюстраціях. (Додаток 4)

- Яка будова квітки? (квітка з трьох пелюсток, середина квітки, стебло квітки, маленький та великий листки)

- Розгляньте уважно, бісер яких кольорів нам потрібен для плетіння підсніжника? (білий бісер – для пелюсток, жовтий бісер для серединки квітки, зелений для листочків)

  1. Практична робота

Для плетіння підсніжника нам потрібні такі матеріали: Намистинки зеленого кольору діаметром 4-5 мм;

  • Бісер круглий білого та зеленого кольорів;
  • Бісер рублений зеленого кольору;
  • Нитка зеленого кольору;
  • Дріт мідний для бісеру;
  • Волосінь діаметром 0,25 мм;
  • Вазочка, гіпс, вода.

- Все необхідне лежить перед вами на столах, а також схема виконання роботи.

- Спочатку будемо плести пелюстки квітки за схемою (додаток 5 )

(демонстраційний показ плетіння пелюстки) (діти плетуть пелюстки під музичний супровід . Пісня "Підсніжник")

- Отже, ми з вами сплели три пелюсточки для нашого підсніжника, а зараз розпочнемо плетіння серединки підсніжника.

(демонстраційний показ плетіння серединки підсніжника) (діти плетуть серединку підсніжника під музичний супровід .)

- Діти, я хочу, щоб ви всі отримали більше інформації про таку чудову квітку - підсніжник. В Україні найбільш розповсюджений підсніжник звичайний, що росте у Закарпатті, Передкарпатті, Українських Карпатах, а також на Правобережжі, Поліссі, Лісостепу і Степу та підсніжник складчатий поширений у Гірському Криму.

А всього у світі нараховують близько 18 видів підсніжників. Цікаво, що англійці називають цю квітку сніговою краплею, а німці сніговою конвалією.

  1. Фізкультхвилинка

- Працювали, втомилися, а зараз пропоную трішки відпочити.

Посварились дві сестрички (пальці рук закриваються в кулачки)
Розійшлися, хто куди (руки нарізно)
Та невдовзі – помирились, (кисті рук розслабити)
Обнялись – нема біди. (пальці рук згинаються в "замок")

  1. Практична робота

- Відпочили, діти, а тепер знову до роботи.

- Які елементи підсніжника нам залишилося відтворити? (великий та маленький листочки)

  • Тож, розпочинаємо плетіння великого листка за схемою (додаток 5,6)
  • Для плетіння великого та маленького листочків візьміть дріт і плетіть способом паралельного низання.

(демонстраційний показ плетіння листочка) (діти плетуть під музичний супровід . Пісня "Підсніжник")

- Отже, всі частинки нашої квітки готові. Складіть квітку з трьох пелюсток та серединки, кінці дроту та волосіні просуньте через отвір намистинки. Стебло обмотайте зеленою ниткою на довжину близько 1,5 см, вставте маленький листочок і продовжуйте обмотувати до кінця стебла.

  1. Самостійна робота

- Для створення букету нам потрібно п’ять - сім квіточок підсніжника. Ви вже можете зробити їх самостійно за схемою (додаток 5,6)

(діти плетуть підсніжники під музичний супровід)

 - Складіть букет із підсніжників і листочків, скрутіть кінці дроту та оформіть букет у вазочці. (додаток 8)

  1. Підсумок заняття.

 - Що нового ви дізналися на занятті?

 - Яким способом плетіння виконували роботу на сьогоднішньому занятті?

- А зараз давайте створимо не звичайну виставку робіт, а корзину підсніжників. (діти вкладають свої букетики у корзину)

(аналіз виконаних робіт вихованців)

  • Вдома можете самостійно плести квіточки і використавши всю свою фантазію, зробити виріб з використанням підсніжників.

- Сьогодні, під час заняття, ви отримали цікаву інформацію про підсніжник. Сподіваюся, що тепер серед вас не буде байдужих до рослин рідного краю, а особливо, представників Червоної книги. Все залежить від вас, в якому місті чи селі будете жити - чи із духмяними, ніжними, запашними квітами, чи... Вирішуйте самі! Я звертаюсь до вас з проханням: не рвіть даремно квіти, охороняйте ніжні й одночасно тендітні й беззахисні рослини. Вони це краса, а краса, як відомо, врятує світ.

- До побачення!

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

  1. Бисер /Чиотти Д. Москва "Неома 21-й век".
  1. Подарки из бисера, украшения, сувениры, офисные фенички. И. В. Ляукина/ Москва "Издательский Дом МСП" 2008.
  1. Технология: Учебники для учащихся 5 – 9 классов общеобразовательной школы. / Под ред. В.Д. Симоненко. – М.: "Вентана-Граф", 2009.
  1. Цветы из бисера в вашем доме. Д. Д. Дикт "Мартин" Москва 2008.
  1. Цветы из бисера; букеты, панно, бутоньерки. Л.Г. Куликова, Л. Ю. Короткова/ Москва "Издательский Дом МСП" 2007.
Прикріплені файли
Джерело: Острів знань
Автор: Чепурда Лариса Володимирівна, спеціаліст, керівник гуртка творчої майстерні "Сувенір" Васильківського міського центру дитячої та юнацької творчості

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна