Сонячна система – адреса планети Земля. Планети Сонячної системи. Марс
22 Червня 2012, 15:30 , Переглядів: 6569
Сонячна система – адреса планети Земля. Планети Сонячної системи. Марс Фото: http://astroinformer.com Марс

Авторський розвивальний урок учасника І Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Марс — четверта планета Сонячної системи за відстанню від Сонця і сьома за розміром та масою.

Марс — планета земного типу з розрідженою атмосферою. На Марсі є метеоритні кратери як на Місяці, вулкани, долини та пустелі, подібні до земних. Тут розташована гора Олімп, найвища відома гора в Сонячній системі та Долина Маринера, найбільший каньйон. На додаток до географічних особливостей, період обертання Марсу і сезонні цикли також подібні до земних.

Тривалість марсіанського року складає 687 днів. Марс обертається навколо своєї осі з періодом 24 години 37 хвилин, що лише трохи довше ніж на Землі.

На Марсі також спостерігається зміна пір року. Сезони в північній і південній півкулі мають різну тривалість: літо в північній півкулі продовжується 177 марсіанських діб, а в південній воно на 21 день коротше й тепліше на 20 градусів, ніж літо в північній півкулі.

Через криваво-червоний колір його іноді називають Червоною планетою.

Середньорічна температура −60° С. Протягом доби температура поверхні змінюється істотно. Мінімальні значення зареєстровані на північній полярній шапці − мінус 138 °C.

Атмосфера Марсу достатньо розріджена і складається із 95% вуглекислого газу, 3% азоту, 1,6% аргону та містить сліди кисню і води. Атмосфера дуже запилена через величезну кількість мікрочастинок, які надають марсіанському небу рудувато-коричневого відтінку, якщо дивитися з поверхні планети.

Безліч долин, борозни і тріщини виявлено на поверхні Марсу, що свідчить про те, що в стародавні часи на Марсі була вода, а, отже, атмосфера була більш щільною.

У наш час немає наукових доказів існування життя на Марсі. Хоча припускають, що воно там може бути. Ще до початку польотів на Марс він був першим кандидатом на виявлення там позаземного життя. Зараз вчені всього світу просувають цю теорію.

За останніми відомостями, в минулому на Марсі існувала вода в рідкому стані, поверхню планети покривали моря. Однак, внаслідок нез'ясованих допоки причин, вона практично зникла. Цілком можливо, що ще кілька мільйонів років тому клімат на Марсі був більш вологим. Доказом цього слугує рельєф планети.

Марс має два супутники: Фобос і Демос

Автор: Харченко Анастасія Романівна, учениця 5 класу, Новосілківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Макарівського району Київської області. Науковий консультант Крижак Тетяна Федорівна, вчитель географії, Новосілківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів