Сонячна система – адреса планети Земля. Планети Сонячної системи. Земля.
22 Червня 2012, 15:19 , Переглядів: 9655
Сонячна система – адреса планети Земля. Планети Сонячної системи. Земля. Фото: http://ru.tardis.wikia.com Земля

Авторський розвивальний урок учасника І Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Земля — третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства. Земля належить до планет земної групи і є найбільшою з цих планет у Сонячній системі.

Земля обертається навколо Сонця із середньою швидкістю 29 765 м/с із періодом, що приблизно дорівнює 365,24 доби. Земля має супутник — Місяць. Період обертання планети навколо своєї осі 23 год. 56 хв. 41 с. Обертання навколо своєї осі викликає зміну дня і ночі, а обертанням навколо Сонця — зміну пір року.

Маса Землі складає 5976·1021 кг. Земля має атмосферу.

Особливість будови земної поверхні полягає в розподілі на материки і океани. Велика частина Землі зайнята Світовим океаном (70,8%), суходіл (29,2%) утворює шість материків (Євразію, Африку, Північну Америку, Південну Америку, Антарктиду і Австралію) і острови. Пустелі вкривають приблизно 20% поверхні суходолу, ліси — близько 30%, льодовики — понад 10%.

Атмосфера Землі складається з повітря — суміші в основному азоту (78,08%) і кисню (20,95%), 0,93% аргону, 0,03% вуглекислого газу, інше — це водяна пара. Максимальна температура поверхні суходолу 57-58 °C (у тропічних пустелях Африки і Північної Америки), мінімальна — близько −90 °C (у центральних районах Антарктиди).

Атмосфера Землі захищає все живе від згубного впливу космічного випромінювання.

Один раз на 500 тис. р. магнітне поле Землі змінює свою полярність. У цей час спостерігають масове вимирання біологічних видів.

Судячи з того, що рання геологічна історія Місяця відрізняється від земної, очевидно, ця планета захоплена Землею. Можливо, навіть з іншої галактики. Астрономи підрахували, що приблизно 200 млн. років тому супутник знаходився набагато ближче до Землі і що він постійно віддаляється й через пару мільйонів років може залишити нашу орбіту назавжди.

Автор: Харченко Анастасія Романівна, учениця 5 класу, Новосілківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Макарівського району Київської області. Науковий консультант Крижак Тетяна Федорівна, вчитель географії, Новосілківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів