Закрити
Різноманітність тварин в природі
07 Червня 2012, 18:38 , Переглядів: 10169
FacebookTwitterВКонтактеLivejournal
Різноманітність тварин в природі Фото: www.arthursclipart.org Різноманітність тварин в природі

Урок з використанням інтерактивних технологій. 3 клас. Розробка учасника І Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Мета:

формувати поняття: "комахи", "риби", "земноводні", "плазуни", "птахи", "звірі"; навчити порівнювати, визначати істотні ознаки, описувати представників різних груп тварин ; розвивати уяву, мислення, пам’ять; виховувати допитливість, пізнавальний інтерес. Формувати інформаційну, творчу, комунікативну компетентності.

Обладнання:

комп’ютер, проектор, презентація "Різноманітність тварин", картки з матеріалами для роботи в групах.

Хід уроку

І. Організаційна частина

- Пролунав дзвінок, починаємо урок.

Девіз уроку: (слайд 1)

Не просто слухати, а чути,
Не просто дивитись, а бачити,
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно й плідно працювати.

ІІ. Хвилинка спостережень

  • Який тепер місяць?
  • Який день ?
  • Яке число ?

Синоптик. Температура повітря сьогодні – 150С, вітер – північно – східний, небо – похмуре.

- Запишіть усе це в зошити.

ІІІ. Технологія "Незакінчене речення"

- Зверніть увагу на дошку. Прочитайте тему уроку. Розгляньте ілюстрації.

Закінчіть речення: "Від сьогоднішнього уроку я очікую …" .

Очікувані результати: (слайд 2)

* зрозуміти, чим відрізняються тварини різних видів;
* визначати істотні ознаки тварин;
* описувати представників різних груп тварин;
* виховувати в собі бережливе ставлення до них.

- Дотримання яких правил нам допоможе в цьому? (слайд3)

* Всі думки приймаються.
* Дотримуватися теми уроку.
* Всім слухати один одного.
* Правило піднятої руки.

ІV. Актуалізація опорних знань

  1. Бесіда
  • Що належить до живої природи, крім рослин?
  • Що спільного між рослинами і тваринами?
  • Яке значення мають тварини в природі й житті людей?
  • Чим тварини різняться між собою?
  • Які групи тварин ви знаєте?

V. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ми ознайомимось із різноманітністю тварин у природі, навчимось розрізняти їх за групами. І зараз ми поринемо у дивовижний світ тварин, а його назву ми дізнаємось, коли ви розгадаєте кросворд

Розгадування кросворда

По горизонталі:

1. Дуже довга в неї шия.
Ще й смугаста, як змія.
Через це через паркан
Заглядає, наче кран. (Жирафа)

2. Голодна – мукає, сита – жує,
Всім дітям молоко дає. (Корова)

3. Найбільший птах у світі.(Страус)

4. Хто у Африці живе,
Цілий день банан жує?
Дражнить всіх мале звірятко.
Хто це, діти?.. (Мавпенятко)

5. В мене шубка з колючок,
В мене сіра спинка.
Ніс, як чорний п’ятачок,
Очі – намистинки (Їжак)

По вертикалі, якщо ви дали правильні відповіді на запитання кросворда, отримаєте назву тваринного світу (ФАУНА )

VІ. Робота над новим матеріалом

1. Розповідь учителя

Колись люди вірили в богів – покровителів усього живого на землі.
Покровителькою рослин була Флора, покровителькою тварин – Фауна. Тому й стали називати рослинний світ – флорою, а тваринний світ – фауною.
На земній кулі відомо близько двох мільйонів видів тварин, а в Україні поширено приблизно п’ятдесят  тисяч видів. Тварини одного виду подібні, а тварини різних видів зовсім не схожі між собою або різняться.
А тепер ми дізнаємось, на які групи вчені поділяють тварин

2. Метод "Навчаючи - учусь" Робота за підручником

* діти об’єднуються у групи(заздалегідь обрані спікери отримують завдання)
* розподіляють ролі  у групі: спікер, доповідач, секретар, секундант;
* опрацьовують відповідний текст у підручнику;
* готують коротку доповідь за планом;(слайд 4 – 9)
(якщо група впоралася із завданням раніше визначеного часу - малюють ілюстрації до розповіді)

"Комахи" - (слайд 4)
"Риби" - (слайд 5)
"Земноводні" - (слайд 6)
"Плазуни" - (слайд 7)
"Птахи - (слайд 8)
"Звірі" - (слайд 9)

Творча група "Юні натуралісти" - учні, які підготували цікавинки про тварин:

"Найцікавіші комахи України"
"Найдивовижніші риби України"
"Чим нас дивують земноводні?"
"Які плазуни найпоширеніші?"
"Птахи – чемпіони України"
"Яких звірів називають напівводяними?"

По закінченні визначеного часу доповідач кожної групи виступає з підготовленим текстом.

Музичний супровід/ "В мире животных" Оркестр Поля Мориа /  ( Додаток 1)

Учні з творчої групи доповнюють їх розповіді .

3. Фізкультхвилинка "Танцюємо разом" (слайд 10. Додаток 2)

VІІ. Закріплення та осмислення знань

1. Метод "ПРЕС" (матеріали, у яких зазначено етапи методу, на столах у кожної групи)

*Позиція: "Я вважаю, що …";
*Обґрунтування: "… тому що …"
*Приклад: "…наприклад …"
*Висновки: "Отже,(тому) я вважаю …"

Спікер кожної групи отримує наступне завдання, відповіді обговорюються у групах, 1 учень висловлює думку, обґрунтовує, наводить приклади, робить висновок:

1. Павуки – це комахи ?
2. Яка тварина плаває у воді, як риба?
3. Доведіть, що черепаха – плазун.
4. Доведіть, що їжак належить до групи звірів.
5. Квітка, бджола, людина – об’єкти живої природи.
6. Якби я була (був) птахом, я б хотіла (хотів) стати …

Презентація відповідей.

2. Гра "Знайди зайве"

Прочитай і підкресли зайве у кожній групі:

Бджола, капустянка, вівсянка, муха.
Вуж, черепаха, ящірка, черв’як.
Косуля, лелека, ведмідь, єнот.

3. Гра "Хто більше?"

Позмагайтеся в парі, хто більше придумає і запише назв тварин на букву:

В_____________________________________________________________

С_____________________________________________________________

VIII. Підсумок уроку.

Рефлексія

  • З якою темою ми ознайомились на уроці?
  • Чи досягли ви очікуваних результатів?

Вправа «Мікрофон» (слайд 11)

На уроці я навчився …
Я дізнався, що …
Я повторив …
Мене вразило …
Я запам’ятав …

Оцініть власну участь у роботі групи:

1 Ви брали активну участь у роботі групи  
2 Ви надавали підтримку іншим членам групи, заохочували їх до роботи  
3 Ви вдало узагальнювали думки і просували роботу групи вперед  
4 Ви доповідали класу про результати групової роботи  
5 Ви підготували цікаву розповідь по темі уроку  
6 Ви підібрали найбільше назв тварин на задану букву  
  Всього  

Картки у кожного учня.

ІX. Домашнє завдання                              

  1. Опрацювати статті підручника (с. 134 – 138),
  2. Підготувати розповідь про улюблену тварину.
Прикріплені файли
Джерело: Острів знань
Автор: Авраменко Леоніла Петрівна, вчитель початкових класів, Часовоярська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17 Артемівської міськради Донецької області

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Новинки інтернет-магазину

Реклама

Обговорення (2)
elena50 20 Серпня 2012, 19:59
Сайт мені дуже допомагає у пошуку цікавого матеріалу. Вдячна вчителям за цікаві розробки уроків. Але коли скачую файли не можу їх відкрити, щоб переглянути матеріал.Якщо можливо, то допоможіть мені в цьому.
uncle_su 20 Серпня 2012, 20:43
Якщо брати файли поточного документу, то перший - це звичайна презентація PowerPoint від Microsoft Office.
Щодо останніх двох, то це архівні файли, отримані за допомогою архіватора RAR. Ви можете завантажити необхідну версію за офіційного сайту http://rarlab.com
Видалити Відміна
Забанити Відміна