Кембридж відкриває магістерську програму для студентів з України
15 Січня 2011, 00:00 , Переглядів: 3557
Кембридж відкриває магістерську програму для студентів з України Кембридж відкриває магістерську програму для студентів з України

Керівництво уніврситету вважає, що присутність в Кембриджі сильної групи студентів з України доповнить міжнародне життя університету

Університет Кембридж в 2011 році відкриває магістерську програму для студентів з України. Навчання буде здійснюватися в рамках Української стипендіальної програми в Університеті Кембриджа, яку підтримує український бізнесмен Дмитро Фірташ.

Про це повідомляє Департамент славістики Університету Кембриджу.

Навчання перших п'яти студентів з України, яким будуть виділені стипендії, почнеться в жовтні 2011 року і триватиме один рік. Протягом цього часу програма буде працювати в експериментальному режимі з можливістю її подальшого розширення та установи на постійній основі.

"Українським студентам буде доступний широкий вибір з майже п'ятдесяти курсів - від вивчення археології, історії та літератури до лінгвістики, економіки і міжнародних відносин", - сказала керівник Департаменту славістики Університету Кембриджу доктор Емма Віддіс.

За її словами, на першому етапі програма включатиме дисципліни, які безпосередньо відносяться або ж доповнюють Українську програму, яка вже три роки успішно діє в Кембриджі.

Доктор Емма Віддіс підкреслила, що присутність у Кембриджі сильної групи студентів з України, до якої потраплять найкращі з кращих, доповнить міжнародне життя університету.

"Робота групи українських студентів підвищить обізнаність про Україну та її впізнаваність серед широкого спільноти студентів з усього світу, які з часом займуть провідні позиції в професійних колах", - підкреслила Емма Віддіс.

Дмитро Фірташ зазначив, що підготовка українських магістрів у Великобританії відчутно зблизить інтелектуальні кола двох країн. "Відкривши програму з вивчення української мови і культури в Кембриджі, а тепер і магістерську програму, ми, по суті, відкрили неформальне посольство України в найбільшому освітньому і науковому центрі світу", - зазначив український бізнесмен.

Він підкреслив, що ця програма найкращим чином дозволить талановитим українським студентам перейняти передовий європейський досвід.

Відбір претендентів буде проводити Комітет Української стипендіальної програми під керівництвом доктора Емми Віддіс. До складу Комітету увійдуть представники Школи мистецтв і гуманітарних наук, а також Школи гуманітарних та суспільних наук.

Присудження стипендій буде проходити після розгляду заяв претендентів. Перевага буде віддана тим претендентам, які мають видатні академічні успіхи, а також володіють лідерськими якостями, які дозволять приносити користь суспільству.

До участі в конкурсі на отримання стипендій допускаються студенти з України, які до жовтня 2011 року отримають ступінь бакалавра. Заявки від претендентів приймаються до 31 січня 2011 року. Відібрані кандидати отримають повідомлення про участь у магістерській програмі в травні 2011 року.

Як відомо, Українська програма в Університеті Кембриджа була заснована в Університеті Кембриджа в 2008 році за ініціативою Департаменту славістики. Департамент, який очолює Емма Віддіс, ставить своєю метою сприяння розвитку досліджень української, російської та інших слов'янських культур, літератури і мов від середньовіччя до наших днів.

Мета Української програми (Cambridge Ukrainian Studies) - сприяння вивченню Україна у Великій Британії та за її межами. Протягом 2008-2010 років Українська програма працювала в експериментальному режимі, а з 2010 року - діє на постійній основі.