Закрити
Ваш пропуск в іноземний ВУЗ. Як правильно написати вступне есе?
01 Квітня 2010, 00:00 , Переглядів: 5768
FacebookTwitterLivejournal
Ваш пропуск в іноземний ВУЗ. Як правильно написати вступне есе? Фото: http://mirsovetov.ru/ Ваш пропуск в іноземний ВУЗ. Як правильно написати вступне есе?

Справжні студенти іноземних альма-матер, які вже пройшли через це випробування, радять дізнатися якомога більше про бажаний університет: чим відомий, які у нього "фішки" - можливо, щорічними виставками живопису або величезною бібліотекою. Робіть акцент на тому, як це може допомогти вам в навчанні. Не виключено, що хтось з викладачів скаже: "Ось бачиш, я завжди знав, що про мою колекцію метеликів знають навіть в Україні! І цей хлопчик висловив декілька цікавих гіпотез відносно одного з видів. Я б з радістю прийняв його на навчання!"

У багатьох відповідальних і розумних абітурієнтів, які вступають до іноземних вузів, не виникає проблем із складанням іспитів і оформленням цілого пакету документів, але як тільки справа доходить до творчої складової, написання есе, тут з’являються труднощі. Як виділити себе серед інших кандидатів? Як сподобатись приймальній комісії? На чому зробити акцент, а що краще опустити? Сьогодні ми спробуємо допомогти вам відповісти на ці питання.

Творчий підхід і оригінальність

Обов'язковою умовою вступу до більшості європейських і американських вищих учбових закладів є написання мотиваційного листа. Йдеться про документ, який англійською носить назву Personal Statement, німецькою - Das Motіvatіonsschreіben, французькою, - Lettre de motіvatіon. Це невелика розповідь про себе і свої життєві цілі, яка чимось віддалено нагадує шкільний твір і аргументовано пояснює бажання людини вчитися саме в цьому університеті. Причому, чим простіше і зрозуміліше абітурієнт викладе свої думки, тим більше у нього шансів стати студентом. Адже, навіть прискіпливим професорам і викладачам  приємно серед сотень офіціозних листів знайти хоч би одне оригінальне, в чомусь наївне і смішне. Отже, перш ніж братися до роботи над листом, спершу просто поміркуйте над такими питаннями: "чого я хочу в професійному аспекті?", "чому мій вибір припав на цей вуз?", "які у мене плани на майбутнє?". Прагніть висловлювати свої думки не стандартними фразами, а так, як би ви розповідали це кращому другу - просто і зрозуміло, але переконливо і пристрасно. Потім починайте писати. Не слід зациклюватися відразу на заголовку або вступі - це легше зробити, коли основна частина вже готова. Просто "розмовляйте" на папері, ви повинні розповісти про те, чого ви бажаєте досягти в житті і кар'єрі і чому ви прийняли рішення набувати освіти за кордоном. Ви повинні переконати комісію, що лише в цьому університеті зможете не лише втілити свої мрії, але і принести якусь користь суспільству. Коли хоч би половина буде написана, її можна буде редагувати, додавати якісь деталі. Але не перегинайте палицю: пам'ятаєте, що лист не має бути вельми довгим, максимум 2 сторінки формату А4.

Чесність - запорука успіху

Мотиваційний лист - ваша візитка, по якій про вас складатимуть враження. Тому прагніть бути по можливості правдивим і щирим. Не слід приписувати собі неіснуючих якостей. Краще намагайтеся перетворити ваші недоліки в чесноти. Важливо не просто сказати, що вас цікавить навчання на конкретному факультеті - це і так стверджують 100% потенційних студентів. Треба переконати (причому, лише декількома фразами!), що ви прагнете попасти саме на це відділення. Шукайте будь-яку причину, а краще декілька, які б просто "вимушували" вас вступати саме сюди.

До речі, незайвою буде і прив'язка до рідної країни: у есе вкажіть, як би ви могли реалізуватися після закінчення вузу на батьківщині. Можливо, це буде робота за домовленістю - коли впродовж трьох-п'яти років випускник зобов'язаний відпрацювати за фахом або просто "на користь суспільства". Головне, аби ви вказали, що збираєтеся повернутися в рідні краї.

Для магістерських програм дуже важливими є вказати досвід роботи за фахом. Найкраще враження, зазвичай, справляє стаж в державних структурах або дуже відомих приватних закладах. А ось маленькі конторки на зразок "Петренко і Ко" не говорять нічого.

Корисні поради

Справжні студенти іноземних альма-матер, які вже пройшли через це випробування, радять дізнатися якомога більше про бажаний університет: чим відомий, які у нього "фішки" - можливо, щорічними виставками живопису або величезною бібліотекою. Робіть акцент на тому, як це може допомогти вам в навчанні. Не виключено, що хтось з викладачів скаже: "Ось бачиш, я завжди знав, що про мою колекцію метеликів знають навіть в Україні! І цей хлопчик висловив декілька цікавих гіпотез відносно одного з видів. Я б з радістю прийняв його на навчання!"

Додайте до есе творчу частину (навіть якщо ВУЗ це не вимагає) - наприклад, майбутнім фотографам допоможуть їх кращі фотороботи, журналістам - надруковані статті або поки що невидані твори, архітекторам - проекти, нехай навіть не реалізовані. Людська природа така, що навіть мимоволі ми звертаємо увагу на все візуальне, або на те, до чого можна торкнутися руками, спробувати, тому таке застосування може зіграти свою позитивну роль. Наприклад, за ситуації, коли залишилося лише одне місце на факультеті, пріоритет швидше  всі віддадуть тому абітурієнтові, який вже показав якісь свої напрацювання, а не просто "голі" слова.

І наостанок: перш ніж  посилати свій лист, прочитайте його ще раз і подумайте: чи не  здасться він нудним приймальній комісії, яка за день пропускає крізь себе не менше сотні таких же "одкровень"?.. Якщо нудний, краще переписати, поки є час.

Джерело: AlmaMater
Видалити Відміна
Забанити Відміна