Закрити
Географія (7 клас, Кобернік)
08 Лютого 2005, 00:00 , Переглядів: 20492
FacebookTwitterLivejournal
Географія (7 клас, Кобернік) Географія (7 клас, Кобернік)

С.Г.Кобернік, О.Я.Скуратович "Географія материків і океанів" підручник для 7 класу середньої загальноосвітньої школи

Курс "Географія материків і океанів" є одним з логічних етапів пізнання предмета. З одного боку, він продовжує формувати спеціальні загальноземлезнавчі знання на базі попередньої підготовки у 6-му класі.

У цьому курсі поглиблюються і конкретизуються знання про зовнішні оболонки Землі: літосферу, атмосферу, гідросферу, біосферу.

Основним об'єктом вивчення у 7 класі стає географічна оболонка як найбільший природний комплекс нашої планети. Вона розглядається на початку вивчення курсу на планетарному рівні, а потім показана її територіальна неоднорідність: океани і материки як великі природні комплекси. Порівнюючи природу материків, учні приходять до усвідомлення загальних географічних закономірностей, які діють на різних рівнях: локальному (місцеві дрібні природні комплекси), регіональному (природні зони, природні країни, цілі материки), - і це все в межах всієї географічної оболонки.

Підручник складений відповідно до програми курсу (68 годин за рік, 2 години на тиждень) і розкриває її основні навчально-виховні ідеї.

Підручник складається з вступу і чотирьох розділів: "Загальні закономірності розвитку природи Землі", "Особливості природи океанів", "Особливості природи материків", "Земля - наш спільний дім".

Перед текстом параграфу стоять запитання для актуалізації опорних знань, які дадуть змогу пригадати попередній матеріал, певні терміни і факти.

Вступ дає можливість вирішення організаційних питань та розкриває зміст нового курсу. Також подано уявлення про різні джерела географічних знань.

Розділ I - є фундаментом для вивчення закономірностей розвитку природи на конкретних територіях: материках і океанах.

Розділ II - дає можливість усвідомити роль світового океану у формуванні головних особливостей природи Землі. Формує поняття "водна маса". Розглядаються також закономірності формування морських течій, закономірності розподілу вод суходолу, органічного світу і грунтів.

Розділ III - цей розділ дає можливість засвоїти загальні закономірності розвитку географічної оболонки: цілісність, ритмічність, кругообіг речовин та енергії, неоднорідність. Особливо цей розділ показує фізико-географічне районування географічної оболонки та виділення в її межах більше дрібних природних комплексів. Це дає можливість учням формувати поняття зональних і азональних природних коплексів, поняття про природні пояси, природні зони, природні країни, а також материки. Якраз вивчення окремих матеріалів є логічним переходом від вивчення питання про принципи виділення природних комплексів.

Розділ IV - має практичне значення географічних знань, їх роль у сучасному світі. Він розкриває гострі, хвилюючі суспільство екологічні проблеми сьогдення. "Земля - наш спільний дім", який треба і можна зберегти, якщо бережливо ставитися до його багатств.

В тексті підручника наведені завдання і запитання, які дадуть можливість розібратися і перевірити свої знання.

Особливу увагу привертають ілюстративні матеріали підручника - слайди, схематичні малюнки, опорні схеми, карти. До окремих ілюстрацій додаються запитання і завдання. Кожний параграф закінчується висновком, що відокремлює найголовніше і те, що треба учням запам'ятати. Наприкінці кожної теми для допитливих учнів пропонується рубрика "Це цікаво знати", вона дає можливість знайти корисну інформацію про географічні події та факти. Після рубрики подано запитання і завдання для самоконтролю. Вони містять чотири рівні складності, що включають тести і назви тем для самостійної підготовки повідомлень та доповідей.

В кінці підручника є словник, де пояснено маловідомі терміни і поняття.

Науковість і доступність викладення матеріалу допоможе учням здобути глибокі й системні знання з географії материків і океанів.

Вивчаючи цей курс географії материків і океанів, учні наближаються до формування правильних поглядів на процеси взаємодії природи і людського суспільства. Розкриває перед ними практичне значення географічних знань, їх роль у сучасному світі.

Високоякісне поліграфічне оформлення підручника дає можливість краще засвоювати матеріал. Задовільні санітарно-гігієнічні вимоги. Естетично оформлені. Обкладинка (блакитна, з контурами материків, окремих природних комплексів) дає можливість уявити цілістність географічної оболонки, уявити нашу планету.

Поради та пропозиції:

Запропонувати в одному з розділів географічну вікторину; кросворди; гру "країни та їх столиці"; гру "що з собою взяти у подорож".

Наприклад, кросворд:

  1. Столиця Перу
  2. Найбільша річка Південної Америки, на якій повінь настає у липні
  3. Крайня західна точка Південної Америки
  4. В якому озері намагалися знайти скарби інків
  5. З соку якого дерева індіанці одержували гумове взуття
  6. Яка тварина амазонської сельви живе на деревах
  7. Ім'я літературного героя, прототип якого жив на островах Хуан-Фернандес протягом майже чотирьох років
  8. Якій країні належать острови Галапагос (див. політичну карту)
  9. Мандрівник, ім'ям якого названа протока біля берегів Південної Америки
  10. Водяний удав амазонської сельви - найдовша змія в світі.

Якщо всі відповіді правильні, прочитає у виділеному вертикальному стовпчику назву столиці однієї з країн Південної Америки (показати на карті).

Обговорення (4)
Loki 16 Січня 2008, 21:16
Будь ласка розкажи мені докладніше про кросфорд, бо він мені потрібен smiley
Ovsyanka 16 Січня 2008, 22:43
Все очень просто.
Придумываешь главное слово, которое станет основой кроссворда. В данном случае - это столица Уругвая Монтевидео.
Лучше, если слово будет большим и с разными буквами.
Подбираешь слова по теме, если это тематический кроссворд.
Наверняка в твоих словах найдутся те буквы, которые будут в главном слове.
Придумываешь к этим словам вопросы.
И все.
Получаешь медаль на шею, пирожок к обеду, кучу отличных оценок и уважение всего класса. smiley
Удачи!
Івада 13 Лютого 2008, 12:38
Статя нормальная, но книгу та старую показали!
vitalina11 07 Червня 2009, 10:58
smiley
Видалити Відміна
Забанити Відміна