Підготовка вчителів інформатики до викладання дисципліни у профільній школі
27 Лютого 2009, 00:00 , Переглядів: 5175
Підготовка вчителів інформатики до викладання дисципліни у профільній школі Підготовка вчителів інформатики до викладання дисципліни у профільній школі

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 30.05.2008 №1/9-350 департамент загальної середньої та дошкільної освіти організовує систему майстер-класів, тренінгів та інформаційних семінарів з підготовки вчителів інформатики загальноосвітніх навчальних закладів до роботи за новими навчальними програмами у профільній 12-річній школі.

Завершився перший етап підготовки. На цьому етапі у кожному регіоні необхідно було провести майстер-класи і сформувати команди тренерів з курсів за вибором "Основи веб-дизайну", "Основи візуального програмування", "Основи Інтернету".

Майже всі регіони завдання етапу виконали. Окрім того, в деяких областях уже проведено тренінги зі згаданих курсів. Насамперед слід відзначити Львівську область, де тренінги пройшли більшість учителів інформатики регіону, а також Донецьку область. Водночас у Сумській, Закарпатській, Житомирській та Київській областях підготовка вчителів до викладання інформатики у профільній школі здійснюється дуже повільно.

Нижче наведено карту, що інформує про успішність впровадження системи підготовки учителів інформатики станом на початок 2009 р.

Найуспішніші регіони
Успішні регіони
  Регіони, де організація системи підготовки відбувається повільно або зовсім не здійснюється.

У таблиці нижче наведено, скільки майстер-класів, тренінгів та інформаційних семінарів було проведено у регіонах станом на 20.12.2008.

Регіон /

10
м. Севастополь

1

На другому етапі, що завершується 20.06.2009 р., у кожній області має бути організовано тренінги з курсів "Основи веб-дизайну", "Основи Інтернету" та "Основи візуального програмування" принаймні для половини вчителів інформатики регіону, а також проведено майстер-класи з курсів "Основи комп'ютерної графіки" та "Основи створення комп'ютерних презентацій".

Повну інформацію про хід підготовки вчителів можна дізнатися за адресою: osvitaonline.googlepages.com.

Джерело: сайт МОН